بلاگ, دکوراسیون داخلی

معرفی 11 سبک طراحی داخلی پر طرفدار

انواع سبک های دکوراسیون

اگر به دکوراسیون و طراحی داخلی علاقمند هستید ،قبل از هرچیز باید راجع به طراحی داخلی و انواع سبک های آن اطلاعات داشته باشید ،تا بتوانید با توجه به آن و سلیقه شخصی خود بهترین سبک را برگزینید .آنچه که در ادامه این مقاله با آن آشنا خواهید شد معرفی انواع سبک های طراحی داخلی می باشد.

 

معماری داخلی

1. سبک دکوراسیون مدرن

سبک مدرن یکی از سبک های دکوراسیون و چیدمان محسوب می شود. سبک مدرن به سبکی اطلاق می شود که سطوح صاف و ساده با خطوطی منظم و یکدست را دارا باشد.  در معماری داخلی نیز باید این سادگی و زیبایی رعایت شود .المان های بکار رفته در سبک مدرن همگی ساده و از خطوط منظم و هندسی و گاه منحنی تشکیل شده اند. و همچنین در طراحی المان ها از رنگ های ساده که اصالت دارند استفاده می شود. استیل و شیشه معمولا جز متریال هایی است که در اکثر المان های مدرن استفاده می شود : از جمله در مبلمان.

گاه برای طراحی فضای داخلی از تمام المان های مدرن مانند مجسمه های انتزاعی ،تابلوهای نقاشی آبستره و انتزاعی که خطوط هندسی با  رنگ های ساده دارند ،بکار گرفته می شوند که در واقع خطوط هندسی نشان دهنده سرسخت بودن دنیای مدرن می باشد و از طرفی دیگر فرم های منحنی هندسی نیز حرکت و جنب و جوش دنیای مدرن را تداعی می کنند.

در انتخاب وسایل و اکسسوری در این نوع چیدمان ، تمرکز بر سادگی و کاربردی بودن بیشتر خواهد بود .در این نوع دکوراسیون خبری از مبل های منبت کاری شده و مجسمه های برنزی و تشریفات نخواهد بود .

چنانچه قصد خرید روشویی مدرن برای سرویس بهداشتی را دارید ، از نمونه های متنوع مجموعه زد دیزاین دیدن فرمایید .
مطلب پیشنهادی : معرفی انواع روشویی های فانتزی و مدرن

 

انواع سبک های دکوراسیون

2. سبک دکوراسیون امروزی

سبک دکوراسیون امروزی یا معاصر در واقع با سبک مدرن تفاوت های قابل توجه ای دارد و این دو سبک گرچه شباهت هایی دارند اما کاملا با هم فرق دارند .در سبک مدرن که از ابتدای قرن بیستم شکل گرفت بر اصالت مدرن خویش پابرجاست و خطوط مهندسی و ساده خود را حفظ می کند در واقع سبک مردن به فضای رسمی تاکید دارد. اما سبک امروزی آزادی عمل بیشتری برای خود قائل می شود و با توجه به سلیقه جمعی عمل می کند و دارای انعطاف و خلاقیت بیشتری است. به بیانی دیگر سبک امروزی به راحتی بیشتر فضا تکیه دارد تا اصالت رنگ و فرم.

 

دکوراسیون داخلی مدرن

3. سبک دکوراسیون مینیمال

یکی دیگر از انواع سبک های دکوراسیون سبک مینیمال می باشد .این سبک بر سادگی بیش از حد تکیه دارد و در طراحی داخلی نیر این امر را رعایت می کنند. در واقع همانند سبک مدرن به خطوط و المان های ساده و رنگ های ساده و خالص تاکید دارد . در سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم تاکید بیشتر روی رنگ سفید می باشد ؛البته از رنگ های دیگر نیز استفاده می شود اما بیشتر تاکید روی رنگ سفید و بعد رنگ خاکستری می باشد.شعار این سبک ، هرچه ساده تر ، بهتر می باشد . بنابراین هر آن چه که در این نوع چیدمان اضافی است باید کنار گذاشته شود .

علاوه بر این سبک مینیمال به تضاد اهمیت می دهد خصوصا تضاد بین رنگ سیاه و سفید در حقیقت این تاکید بر تضاد بین رنگی برای این است که فضا بیش از اندازه خنثی و بی تحرک نباشد. بنابراین در سبک مینیمال از رنگ های پر زرق و برق و خطوط پرهیجان و فضاهای شلوغ خبری نیست.

مطلب پیشنهادی :ترکیب معماری مینیمال و روستیک

 

انواع سبک های دکوراسیون

4. سبک دکوراسیون صنعتی

همانطور که از اسمش پیداست این سبک از معماری دوران انقلاب صنعتی اروپا الهام گرفته است و در طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک ،فضا به گونه ای طراحی می شود که حسی از ناتمام بودن طرح القا شود .استفاده از عناصر کارخانه های صنعتی و پیدا بودن تمام المان های ساخت و ساز بخشی از دکوراسیون در این سبک می باشد .به طور مثال دیاورهای آجری و کانال های کولر ، لوله کشی شوفاژ و … کاملا مشخص می باشد .مواد و متریالی که بیشتر کاربرد دارد سنگ و چوب و آجر است ،که تداعی فضایی که در حال بازسازی است را می کند. در واقع این سبک یک حس نوستالژی را به بیننده القا می کند.

مطلب پیشنهادی : ایده های ناب طراحی منزل به سبک صنعتی

دکوراسیون مدرن

5. سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

در سبک اسکاندیناوی از دیگر انواع سبک های دکوراسیون می باشد که در آن سادگی زندگی مردم شمال اروپا تجلی می یابد. این سبک دارای رنگ هایی ساده با مبلمان های ساده و طراحی های ساده می باشد .متریال هایی مانند چوب و پلاستیک در کف پوشی های خانه مورد استفاده قرار می گیرند  .همه چیز در این سبک ساده است حتی نورپردازی فضای داخلی. به بیانی دیگر می توان اینگونه گفت که سبک اسکاندیناوی بسیار شبیه و نزدیک به سبک مینیمال است.

 

انواع سبک های دکوراسیون

6. سبک دکوراسیون سنتی غربی

این سبک طراحی داخلی در مقایسه با سبک های دیگر دارای رنگ و لعاب بیشتری می باشد .از ویژگی های سب سنتی غربی  می توان به لوازم تزیینی پر زرق و برق که یادآور سبک کلاسیک هستند , رنگ های پر رنگ و شاین , چوب های تیره برای مبلمان  به همراه پارچه های مخمل و بافتنی برای روکش , رومیزی ها و پرده هایی از جنس ابریشم و مخمل با طرح های گلدوزی شده و کاربرد خطوط منحنی اشاره کرد.

 

انواع سبک های دکوراسیون

7.سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه

در سبک سنتی خاورمیانه ویژگی منحصر به فردی وجود دارد که در هیچ نمونه سبک دیگری این ویژگی نیست و آن چیزی نیست جز استفاده از فرش و قالی های خوش نقش و نگار در دکوراسیون داخلی. در این سبک فرش , گلیم و قالی ایرانی حرف اول را می زنند. از دیگر خصوصیات این سبک رنگ های براق و تند شامل  لاجوردی , فیروزه ای و زرشکی به همراه خطوط اسلیمی اسلامی می باشد. در مبلمان بیشتر از پشتی و بالشت های گرد با طرح های سنتی استفاده می شود. طرح های مبلمان با روکش های از طرح های سنتی مانند طرح قالی همراه می باشد.

 

انواع سبک های دکوراسیون

8.سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

از دیگر انواع سبک های دکوراسیون سبک شرق دور می باشد که این سبک در واقع سبک معماری کشورهایی مانند چین و ژاپن می باشد که شامل سادگی در طراحی فضای داخلی می باشد این سبک در حقیقت از سادگی و فروتنی مردمان این سرزمین نشئات گرفته و ویژگی این سبک استفاده از درها کشویی برای کمد ها و ورودی اتاق ها و بنجره های کشویی با نقوش زیبایی ژاپنی و همچنین میزهای کوچک چوبی با پایه های کوتاه … می باشد.

 

روشویی سنگی

9. سبک دکوراسیون روستیک

سبک روستیک الهام گرفته از سبک معماری روستایی می باشد که تاریخچه شکل گیری آن به قرون وسطا باز می گردد .در این سبک تلاش می شود تا سادگی زندگی روستایی و فضای طبیعت را در داخل منزل تداعی کند .از همین رو در این سبک از المان ها و عناصر طبیعی و رنگ های ساده بدون برق و لعاب با همان حالت ها کهنه استفاده می شود.  متریال هایی مانند سنگ و چوب بیشترین کاربرد را در سبک روستیک دارند. در مبلمان بیشتر از صندلی های چوبی یا کنده های چوبی استفاده می شود و برای روکش آن ها از پارچه هایی با طرح ها و بافت های ساده و قدیمی استفاده می شود برای اطلاعات بیشتر در خصوص سبک روستیک مقاله سبک روستیک در دکوراسیون داخلی را مطالعه نمایید.

از آن جا بیش از نیمی از بهترین تولیدات و لوازم دکوراتیو مجموعه زد دیزاین اعم از میز و روشویی و آینه و ساعت و … الهام گرفته از سبک روستیک می باشد ،برای مشاهده ی این محصولات زیبا و اطلاع از موجودی و قیمت هر کدام از آن ها به وبسایت ما مراجعه نمایید .

نمونه ی کارشده ی بالا ،سرویس روشویی روستیک از سازه های مجموعه زد دیزاین می باشد . تمامی المان ها از روشویی سنگی رودخانه ای و قاب آینه چوبی و طبقات و شلف های چوبی همگی از سازه های این مجموعه می باشد که در یکی از نمایندگی های معتبر زد دیزاین ، نصب شده است .

مطلب پیشنهادی : تلفیق دکوراسیون سبک روستیک و مدرن

 

دکوراسیون داخلی

10. سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک فرانسوی از دیگر انواع سبک های دکوراسیون می باشد که یکی از ویژگی های آن کاربرد رنگ های گرم و ملایم از طیف زرد و طلایی می باشد که در بخش های مختلف معماری داخلی بکار می روند. از دیگر ویژگی این سبک کاربرد سنگ و آجر در نمای داخلی به ویژه بر روی شومینه می باشد. در این سبک از روتختی های ضخیم و روکش های دامن دار برای مبلمان و بعلاوه ظروف چینی و همچنین گچ بری های بسیار زیبا و مجلل بسیار استفاده می شود.

 

انواع سبک های دکوراسیون

11. سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک بوهمیان که به سبک کولی وار نیز شناخته می شود پیروی رعایت هیچ قانونی نیست .در این سبک کاملا آزادی عمل دارید تا از هر چیزی برای طراحی و دکوراسیون استفاده کنید .این سبک در واقع بازتاب سلیقه شخصی شماست  که از تمامی رنگ ها و فرم ها استفاده کنید و یک فضای زیبا و دلنشین را ایجاد نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *