اکسسوری لوازم منزل, بلاگ, دکوراسیون داخلی

تلفیق دکوراسیون سبک روستیک و مدرن

نگهداری از وسایل چوبی

تلفیق دو سبک نسبتا متفاوت در دیزاین و دکوراسیون منزل یا حتی محل کارتان ، ایده ی جالبی به نظر می رسد .همانطور که می دانید دو سبک مدرن و روستیک تا حدودی متضاد یکدیگر هستند و از این رو استفاده از المان ها  و ویژگی های این دو سبک کنار هم و تلفیق آن ها در دکوراسیون یک فضا ، حس بسیار قوی و جذابی را ایجاد می کند.

هم چنین سبب می شود ویژگی های مختص هر سبک کنار دیگری، با جلوه قوی تر و با تاثیر گذاری بیشتر خودنمایی کند ؛ و این نکته، یعنی در هم آمیختن دو سبک مدرن و روستیک از قواعدی پیروی می کند که باید با آن ها آشنا بود.

از ویژگی های سبک مدرن خلوت بودن و سادگی اکسسوری ها و استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون است. از این رو برای بروز رسانی این محیط با سبک روستیک، به حذف اشیا و عناصر بی استفاده و اضافه در منزل خود بپردازید. کافی است به اطراف و لوازم خود نگاه دقیق تری بیندازید ، و این سوال را از خود بپرسید که آیا این وسیله واقعا مورد استفاده ام هست یا خیر؟ اگر لزومی برای نگهداری آن پیدا نکردید ، آن ها را کنار بگذارید .

مکانی خلوت و دلباز که در آن از تعداد مناسبی مبلمان و عناصر به سبک ساده و روستیک استفاده شده، فضایی گرم، صمیمی و بسیار خوشایند و مطلوب به وجود خواهد آورد.در سبک روستیک نگاه ویژه ایی به المان و ملزومات برخاسته از دل طبیعت شده است . مثلا عنصر چوب ، سنگ های طبیعی ، پوست حیوانات و… جایگاه خاصی در این نوع سبک دکوراسیون دارند .

برای مشاهده ی سازه های روستیک مجموعه زد دیزاین ، به وبسایت ما مراجعه نمایید .

 

سبک مدرن و روستیک

استفاده از چوب و سنگ در سبک دکوراسیون روستیک و مدرن :

مهمترین فاکتور در دکوراسیون روستیک و مدرن استفاده از چوب و سنگ طبیعی می باشد. اگر شما مایل به تلفیق سبک مدرن و روستیک هستید ، قطعا می بایست از ادوات و مصنوعات ساده در طراحی خود استفاده کنید . در علم فنگ شویی ، توجه زیادی به عنصر چوب و سنگ شده است . عده ی زیادی اعتقاد دارند که این مواد دارای انرژی نهفته ی بسیار بالایی هستند . وجود انسان از خاک بوده و بازگشت آن نیز به خاک می باشد ، لذا استفاده از متریال های طبیعی باعث ایجاده حس بهتری در زندگی پ استرس امروزی خواهد شد .برای انتخاب المان های ساده ی روستیک کافیست نگاهی به طبیعت بیندازیم .

در قدیم سبک روستایی یا همان روستیک ، یاد آور خانه های کم نور و نمور و تا حدودی نا مرتب و به دور از بهداشت بوده است . ولی امروزه قضیه کاملا متفاوت شده است . و این سبک به عنوان یک طرح جذاب مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است .

مطلب پیشنهادی : معرفی 11 سبک طراحی داخلی پر طرفدار

 

حوضچه سنگی

 دیزاین سبک روستیک در آشپزخانه :

برای این سبک دکوراسیون از کانتر و اپن های چوبی یا سنگی استفاده می شود .میز و صندلی آشپزخانه نیز در طراحی فضای آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و توجه به متریال ساده و مدرن و درعین حال طبیعی آن اهمیت زیادی دارد .ظروف مسی ، سنگی و سنتی زیبای محیط را چند برابر می کند .

در تغییر سبک آشپزخانه ، نیاز نیست کل دکوراسیون را تغیییر بدهید . با اضافه کردن و تغییر دو یا سه قطعه حال و هوای محیط را به کل تغییر می دهید .قرار دادن گلدان های طبیعی زیبا ، در محیط آشپزخانه یک انتخاب بسیار خوب خواهد بود .آشپزخانه در واقع قلب تپنده ی هر خانه ایی است ، و تغییر دکوراسیون آن در روحیه ی تمامی افراد خانه تاثیرگذار خواهد بود .

مطلب پیشنهادی : چیدمان آشپزخانه ی روستیک

 

 

گلدان سنگی

 دیزاین سبک مدرن و روستیک در اتاق نشیمن :

تغییر دکور اتاق نشیمن و هال ، بسیار ساده تر از آشپزخانه می باشد . با اضافه کردن یک یا دو آیتم ، به دکور مورد نظر خود نزدیک خواهید شد .انتخاب یک میزجلو مبلی و یا کوسن های ساده و پوست حیوانات رنگ و بوی فضا را تا حدود زیادی به سمت سبک مدرن و روستیک می برد . از رنگ های تند و مبل های سلطنتی استفاده نکنید و رنگ های خنثی و چوب طبیعت و سبز گیاهان را مدنظر قرار دهید .هر چه فضا ساده تر و خلوت تر باشد ، تلفیق این دو دیزاین به راحتی دیده می شود .امروزه استفاده از میزهای روستیک و مدرن بسیار متداول شده و طرفداران زیادی دارد .

مطلب پیشنهادی : جامع ترین راهنمای خرید میز چوبی با 3 سال گارانتی

خرید میز چوبی

 

برای روشنایی محیط  بهتر است از لوستر ساده چوبی یا فلزی که سبک مدرن و روستیک را تعریف می کنند ،بهره ببرید. تنها با همین انتخاب ساده می توانید به تلفیق دو سبک معماری داخلی کمک زیادی کرده باشید .حال در دکوراسیون خود گرمی و راحتی سبک روستیک و نیز سادگی و شیکی سبک مدرن را یک جا خواهید داشت و از این تضاد زیبا و دلپسند لذت خواهید برد.برای مشاهده ی لوسترهای چوبی به وبسایت ما مراجعه نمایید .

 

لوستر روستیک

 

 دیزاین سرویس بهداشتی :

انتخاب یک روشویی و فول ست آن، از بهترین المان های روستیک خواهد بود . روشویی های سنگی رودخانه ایی بسیار زیبا و با دوام هستند .این نمونه ی کار شده زیر در یکی از ده ها نمایندگی زد دیزاین ، نصب گردیده است .

در این جا ، یک نمونه روشویی سنگی رودخانه ایی قرار داده شده است . برای طبقات زیر سینک از چوب های طبیعی جنگلی و به صورت کاملا روستیک استفاده شده است . همان طور که در تصویر ملاحظه می نمایید لبه های طبیعی درختان بدون هیچ گونه تراش اضافی نصب گردیده است .برای آینه نیز ، طراحان ما سبک روستیک را قرار داده اند .می توانید برای شلف های سرویس بهداشتی خود ، از تخته های چوب طبیعی استفاده نمایید .دیزاین مدرن و روستیک در اینجا و در  کنار هم بسیار زیبا و دل نشین شده است .

برای مشاهده ی انواع روشویی های سنگی رودخانه ایی ، به وبسایت زد دیزاین مراجعه فرمایید .

سبک مدرن و روستیک

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *