دکوراسیون-داخلی
فهرست

۱۰ نکته که باید در دکوراسیون با چوب رعایت شود

در طول سال ها، چوب به یکی از مواد طبیعی مورد استفاده انسان تبدیل شده است. از چوب به طریق مختلفی استفاده می شود، به عنوان مثال، در ساخت وسایل روشنایی، لوازم تزئینی زیبا و مبلمان چوبی از جمله موارد دیگر. این ایده های طراحی در دکوراسیون داخلی خانه در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. طرح های معماری ساخته شده از چوب یکی از بهترین طرح های دکوراسیون چوبی برای استفاده در خانه شما هستند. گرایش های مدرن طراحی داخلی خانه شما را بیشتر به طبیعت نزدیک می کند، به عنوان مثال استفاده از لوازم دکوری ساخته شده از شاخه ها و کنده.

نکات مهم و کلیدی در دکوراسیون داخلی

اگر خانه‌تان را ساخته‌اید و نمی‌دانید که چه چیزی می‌توانید به آن بدهید، وقت آن است که به ایده‌های طراحی خانه دکوراسیون داخلی چوبی ما فکر کنید. چوب گرما می بخشد و تضاد رنگ را در خانه شما ملایم می کند. دکور چوب نیز در ایجاد اتاق های منحصر به فرد با دادن سبک روستایی یا کلاسیک بسیار مهم است.

10نکاتی که باید دردکوراسیون داخلی باچوب

 1. با وجود صدها نوع مختلف چوبی که در اختیار شما قرار می گیرد، آیا به خاطر رنگ لطیف و جلوه زییابی تزئینی به سراغ چوب نرم کاج کم‌رنگ می‌روید یا با یک ماهاگونی غنی و قرمز را دوست دارید؟ خوب، با رعایت نکات طراحی ساده می توانید چوب های مختلف را با سبک های مختلف خود مطابقت دهید و حداکثر تاثیر بصری را در دکوراسیون خود ایجاد کنید.
 2. ابتدا رنگ چوب مورد نظر خود را انتخاب کرده و با فضای خود مطابقت دهید. اگر اتاق کوچکی دارید، چوب های سبک تر مانند افرا، کاج یا توس را انتخاب کنید تا بزرگتر به نظر برسد.
 3.  مخلوط کردن انواع چوب های روشن و تیره می تواند اتاق را آشفته و نامرتب جلوه دهد. اگر طیف گسترده ای از رنگ ها را در سراسر دکوراسیون و اثاثه یا لوازم داخلی خود دارید، سعی کنید از رنگ های چوبی محدود استفاده کنید که مکمل یکدیگر هستند.

 4. اگر علاقه دارید که مبلمان بزرگتر خود را با رنگ چوبی یکسان نگه دارید، ترکیب دانه ها و ته رنگ های مختلف می تواند راهی عالی برای دستیابی به فضای داخلی خیره کننده باشد. مبلمان با رنگ تیره را روی کفپوش‌های چوبی روشن‌تر تضاد کنید.

 5. پنل های چوبی دیوارگاهی اوقات برای پر کردن فضای خالی در دیوار می توان از تایل ها و پنل های چوبی استفاده نمود که زیبایی بی نظیری به فضای اتاق می دهند و آن را از سادگی و یکنواختی خارج می کنند
 6. برای زیباتر کردن محیط مورد نظر و جدا کردن آن از دیگر بخش های خانه می توان از دیوار حائل چوبی استفاده نمود.که اصطلاحا به پارتشین چوبی معروف است
 7. اگر به دکوراسیون خانه های لوکس نگاهی بیندازید متوجه حضور چوب در طراحی راه پله داخلی و خارجی آن ها می شوید. راه پله های چوبی زیبایی حیرت انگیزی به فضا می بخشند و فضا را گرم تر و صمیمی تر نشان می دهند.
 8.  شلف های چوبی از نظر زیبایی بسیار غنی بوده و ظاهری چون چوب ماهون را به نمایش می گذارند.
 9. مزایای استفاده از چوب در دکوراسیون

  • عایق مناسب برای صرفه جویی در انرژی
  • مقاوم و مستحکم
  • بسیار سبک
  • کاملا آکوستیک
  • خواص مکانیکی و کاری بسیار مناسب
  • ایجاد فضایی گرم و صمیمی در محیط منزل
  • نداشتن مشکل زنگ زدگی
  • طیف گسترده ای از طرح و رنگ
  • دوستدار محیط زیست
  • سرعت نصب و اجرا

   

 10.  وسایل چوبی بهترین متریال برای ساخت المان ها و عناصر سفارشی در انواع مختلف است. این یکی از موثرترین روش ها برای افزودن هویت به فضای مورد نظر می باشد.

 

10نکاتی که باید دردکوراسیون داخلی باچوب

10نکاتی که باید دردکوراسیون داخلی باچوب

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×