فهرست

نقش ساعت چوبی در دکوراسیون منزل

شاید یکی از دغدغه های اغلب افراد برای طراحی منزل و دکوراسیون این باشد ،که ندانند چطوری باید به بهترین شکل فضای آپارتمان یا منزل خود را دکوراسیون کنند. در این میان از اکسسوری تزیینی زیادی استفاده می کنند، که یکی از این ابزارها که کاربرد دیگری غیر تزیین دارد ، ساعت دیواری می باشد .

انواع متنوعی از طرح و جنس و نقش از ساعت در بازار وجود دارد و ممکن است این سوال پیش آید ساعت چه نقشی در دکوراسیون منزل دارد ؟ آیا محل نصب آن اهمیت دارد؟ از بین انواع ساعت های چوبی و غیره کدام نوع برای دکوراسیون منزل مناسب هستند ؟ آنچه در این مقاله مطالعه می کنید پاسخ به برخی از این دست سوالات می باشد پس ما را دنبال کنید.

 

ساعت دیواری

تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

همانطور که شاهد هستید با ظهور تکنولوژی جدید بسیاری از وسایل کارکرد اصلی خود را از دست داده اند و جنبه تزیینی پیدا کرده اند، در این میان انواع ساعت ها به ویژه ساعت های دیواری چنین سرنوشتی پیدا کردند و بیشتر از کاربردش جنبه تزیینی آن اهمیت دارد.

اگر چه دلیل اصلی اختراع ساعت نشان دادن زمان است اما امروزه بسیاری از افراد از طریق گوشی موبایل و تبلت زمان را چک می کنند و نقش ساعت دیواری در منازل یک نقش تزیینی پیدا کرده است. قبل از اقدام به خرید اینترنتی ساعت و یا هر وسیله ی دیگری ۱۰ نکته اساسی برای خرید اینترنتی ایمن و مطمئن  را مطالعه فرمایید .

خرید ساعت روستیک چوبی

استفاده از ساعت برای تزیین دیوار

قبل از هر اقدامی در این خصوص باید ساعتی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل تان همخوانی داشته باشد .به طور مثال اگر دیوار مورد نظر یک ستون باریک می باشد باید از ساعت های کوچک برای تزیین استفاده شود و برای دیوارهای بزرگ تر مثلا دیوارهای سالن نشیمن استفاده از ساعت های کوچک مناسب نمی باشد و باید از ساعت های بزرگتر استفاده شود. حرکتی دیگری که می توانید در این خصوص انجام دهید این است که بر روی دیوارهای بزرگ برای تزیین آن می توانید چند ساعت کوچک کنار هم قرار دهید.

نکته مورد توجه در خصوص نقش ساعت در دکوراسیون منزل این است که ساعت می تواند جلوه متفاوت و خاصی با دکوراسیون منزل شما دهد به ویژه اگر با  آینه ترکیب شود و یا در کنار ظروف قدیمی ترکیب شود یا در طرح های قدیمی مثال ساعت های چوبی و ساعت های کلاسیک چوبی مورد استفاده قرار گیرد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که ساعت می تواند یک نقطه تمرکز و توجه در منزل باشد بنابراین می توانید آن را در سالن پذیرایی بالای مبلمان یا بالای شومینه نصب کنید.

 

ساعت دیواری

کدام دیوار برای نصب ساعت دیواری مناسب تر است؟

ساعت دیواری به عنوان یکی از اکسسوری های ضروری هر منزلی می باشد و دکوراسیون هیچ خانه ای بدون استفاده از ساعت دیواری تکمیل نمی باشد اما سوال این است کدام دیوار و مکان برای نصب ساعت دیواری اعم از چوبی و مدرن مناسب می باشد. محل نصب مناسب برای انواع مختلف ساعت متناسب با سبک دکوراسیون منزل می باشد ،اما به طور کلی ساعت باید در جایی نصب شود که به راحتی قابل مشاهده باشد.

یکی از این گزینه ها اتاق نشیمن پشت کاناپه می باشد و یکی دیگر بالای شومینه می باشد. نصب یک ساعت چوبی قدیمی در اتاق می تواند یک حس نوستالوژی خاصی ایجاد کند.

 

ساعت چوبی

ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری روستیک

ارتفاع مناسب برای نصب ساعت از موضوعاتی است که باید به آن اهمیت بدهید .زیرا اگر ساعت در ارتفاع نامناسب نصب شود به طور مثال بیش از اندازه بالا یا پبش از اندازه پایین باشد تاثیر منفی در دکوراسیون فضای داخلی منزل ایجاد می کند.

ارتفاع مناسب نصب ساعت، متناسب با سطح دید و قد یک فرد متوسط سنجیده می شود. معمولا ساعت را در وسط یک دیوار نصب می کنند و جوری قرار می دهند که برای دیدن ساعت نیاز به بالا بردن سر و گردن نباشد و ساعت در راستای دید افراد قرار داشته باشد .

مواردی که هنگام خرید ساعت دیواری باید توجه کنید

معمولا افراد هنگام خریدن ساعت به دلیل تنوعی که در بازار وجود دارد گیج می شوند و نمی توانند ساعت متناسب با فضای دکوراسیون منزل شان انتخاب کنند. در فضای خانه برای زیبایی بیشتر باید عناصر با یکدیگر همخوانی و هارمونی داشته باشند. بنابراین آنچه که هنگام خرید باید بدان توجه کنید این است که آیا ساعتی که انتخاب کرده اید با فضای عمومی منزل و دکوراسیون آن هم خوانی و تناسب را دارد یا خیر؟

اگر با انواع طرح های دکوراسیون و چیدمان منزل آشنایی کامل ندارید ، معرفی ۱۱ سبک طراحی داخلی پر طرفدار ، را به شما معرفی می کنیم .

انواع سبک ساعت دیواری در دکوراسیون

تا این قسمت با مسائل اولیه در انتخاب ساعت از قبیل مکان نصب ساعت آشنا شده اید در این قسمت قصد داریم تا انواع سبک های ساعت دیواری اشنا شوید.

XL 220 BR 2 Copy

ساعت دیواری کلاسیک

از ویژگی های سبک کلاسیک که در تمام اجزای هنری رعایت می شود نظم و تقارن می باشد و ساعت دیواری کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد .

به طور مثال چنانچه نمونه های این سبک را در بازار دیده باشید همه اجزا در تقارن و نظم قرار دارند .اعداد معمولا اعداد رومی می باشند و ساعت های پاندولی نمونه ای از سبک کلاسیک می باشند.

انواع ساعت در دکوراسیون
ساعت دیواری سنتی

این سبک متناسب با جغرافیای هر منطقه تزئینات خاص سنتی همان منطقه را دارد و پر از جزییات می باشد و حس نوستالژیک و آرامش بخشی را ایجاد می کند. ساعت های فیروزه ایی و قلم کاری شده در اصفهان و ساعت های مسی در زنجان و ساعت های صدفی در شهرهای ساحلی نمونه هایی از این ساعت های زیبا می باشند .

 

انواع ساعت در دکوراسیون

ساعت دیواری  مدرن

سبک مدرن همانطور که از آن پیش بینی می شود سبکی ساده بدون جزئیات و ریزه کاری با رنگ های ساده و خنثی می باشد. در این طراحی مدرن تمرکز بر سادگی حداکثری می باشد . طرفداران این سبک معمولا از تجمل و زرق و برق خوششان نمی آید .

 

360
ساعت دیواری در دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال الهام گرفته از سبک مدرن می باشد .جزییان در این سبک به حداقل رسیده و این سبک بر فرم ها و انحناهای جالب و سیال تاکید دارد. ترکیب معماری مینیمال و روستیک ، می تواند اطلاعات جامع تری در خصوص سبک مینیمال به شما بدهد .

انواع ساعت در دکوراسیون

ساعت دیواری صنعتی

در این سبک که به ظاهری خشن و صنعتی تاکید دارد محل اتصالات و پیچ مهره ها قابل مشاهده هستند.معماری صنعتی ، از ملزومات سرد و خشن کارگاهی بسیار استفاده می کند .پیدا کردن زوایا و پشت ساعت در این سبک از مشخصات اصلی آن می باشد .

ساعت دیواری روستیک

آنچه در این سبک حائز اهمیت می باشد اشاره و تاکید آن به غنای طبیعت می باشد و ساعت های ساخته شده به این سبک معمولا از جنس متریال های طبیعی مانند چوب می باشند .ساعت های چوبی با طرح ها و بافت های طبیعی چوب درختان جنگلی ، یادآور ورود حس زیبای طبیعت به منزل می باشد.

این ساعت ها از پرفروش ترین سازه های روستیک مجموعه زد دیزاین می باشند .در فیلم کوتاه زیر رضایت یکی از مشتریان عزیز ساعت های چوبی را مشاهده خواهید کرد .

 

IMG 0355

ساعت دیواری مناسب کدام است؟

در آخر باید بگوییم که قبل از خرید ساعت مناسب برای منزل تان به نکاتی که در خصوص ساعت در این مقاله و انواع سبک های آن گفته شد توجه کنید و با توجه به نوع دکوراسیون منزل تان و هماهنگی عناصر موجود ساعت متناسب را خریداری کنید .

ساعت علاوه بر اینکه جنبه تزئینی دارد یک جنبه کاربردی نیز دارد که نباید آن را فراموش کنید. و در انتخاب نوع و اندازه آن دقت نمایید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×