اکسسوری لوازم منزل, بلاگ, لوازم ساختمانی

آشنایی با ساخت روشویی در دنیای روشویی‌های جذاب و زیبا

برای خانه قدیمی خود چگونه روشویی بسازیم؟

شاید برای خیلی از افراد خرید یک روشویی آن‌هم به قیمت گران امری بسیار دشوار باشد؛ بنابراین اگر قصد خرید یک روشویی از بیرون را نداریم، باید یاد بگیریم که چگونه روشویی بسازیم ؟ سینک روشویی از مهم‌ترین اجزای طراحی سرویس بهداشتی است. در این بین این نکته نیز حائز اهمیت است که سینک‌های امروزی دقیقاً مناسب خانه‌های قدیمی نیستند. وقتی از سینک vessel استفاده می‌کنید، سرویس بهداشتی شما ظاهری قدیمی پیدا می‌کند. خصوصاً زمانی که از یک پارچ سرامیکی نیز در کنار آن استفاده کنید. حال سؤال پیش می‌آید که آیا می شود ساخت روشویی را خودمان انجام دهیم؟

چگونه روشویی بسازیم آن‌هم از نوع vessel ؟

  1. برای دانستن این‌که چگونه روشویی بسازیم آن‌هم از نوع vessel ابتدا باید ظرف خود را انتخاب کنید.
  2.  ظرف را سوراخ کنید.
  3.  محل قرارگیری سوراخ ظرف را روی کابینت مشخص ساخته و آن را سوراخ کنید.
  4.  سینک را ببندید و لوله زهکشی یا سیفون را به آن متصل کنید.

 

یک ظرف یا کاسه چینی قدیمی که در عکس زیر نیز نشان داده شده است را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که کاسه‌ای که انتخاب کرده‌اید پهن و به اندازه کافی عمیق باشد تا آب از داخل آن بیرون نریزد.

محیط سوراخ تخلیه را اندازه‌گیری کنید. ½1 اینچ حالت استاندارد آن است. کاسه را به سمت بالا بچرخانید و این اندازه را روی آن مشخص کنید. سوراخ تخلیه را روی کاسه دقیق مشخص کرده و سپس قسمت مشخص‌شده روی آن را برش دهید. برای برش قسمت مربوط به ظرف چینی می‌توانید از دستگاه برش لیزری استفاده کنید. همچنین اگر کابینت شما از نوع فلزی باشد برای برش سوراخ ناحیه تخلیه روی آن نیز می‌توان از این دستگاه استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی :چگونه در 5 ساعت روشویی سنگی رودخانه ای بسازیم ؟

 

خرید روشویی

 

 

کاسه را روی کانتر قرار داده و محل آن و همچنین محل سوراخ تخلیه را علامت بزنید. کاسه را برداشته، حال سوراخ تخلیه دیگری روی کابینت ایجاد شده است. از دستگاه برش لیزری استفاده کنید تا سوراخ تخلیه را درون کابینت ایجاد کنید.

سپس ،برش‌های خود را با قرار دادن کاسه روی کانتر و قرار دادن زهکش درون آن بررسی کرده تا مطمئن شوید همه چیز به درستی انجام شده است. هنگامی‌که عملیات رضایت‌بخش بود از اپوکسی ضد آب استفاده کنید. سپس کاسه را به کانتر متصل کنید. با نصب و اتصال مونتاژ تخلیه مطابق با دستورالعمل سازنده، کار ساخت روشویی به اتمام می‌رسد.

همان‌طور که در بالا نیز بیان شد، ما یاد گرفتیم که برای یک خانه قدیمی چگونه روشویی بسازیم. حال می‌خواهیم همین روند را برای یک خانه جدید و مدرن داشته باشیم. اگر به دنبال پاسخ به این سؤال هستید که برای یک خانه مدرن، چگونه روشویی بسازیم، در ادامه نیز با ما همراه باشید.

 

روشویی سنگی خاص

 

با استفاده از سنگ طبیعی چگونه روشویی بسازیم؟

یکی از بهترین انواع روشویی‌ها که برای خانه‌های با سبک مدرن و  روستیک مناسب است، روشویی ساخته‌شده از سنگ رودخانه‌ای می‌باشد. این نوع روشویی‌ها دست‌ساز هستند و کلیه مراحل تولید آن‌ها بدون استفاده از چسب یا هر ماده اضافه دیگری صورت می‌پذیرد.

ساخت این روشویی‌ها از مصالح طبیعی مانند سنگ رودخانه‌ای است که جزء ویژگی‌های بارز این نوع روشویی‌ها به حساب می‌آید. گروه زد دیزاین در سایت zdesign1.com انواع این روشویی‌ها را با طرح و رنگ‌های مختلف و با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. روند ساخت  روشویی‌ سنگی رودخانه ای و روشویی‌های ساخته‌شده از سنگ طبیعی به شرح زیر است؛ بنابراین اگر به دنبال پاسخ به این سؤال هستید که چگونه روشویی بسازیم آن‌هم از سنگ‌های طبیعی، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1.  ابتدا با اره برش مخصوص، سنگ را تراش می‌دهیم. برای راحتی و افزایش کیفیت کار این برش‌ها به صورت موازی صورت می‌پذیرد.
  2.  در مرحله دوم تکه‌های برش یافته را با میخ و چکش از روی سنگ جدا می‌کنیم.
  3.  در مرحله سوم، سطح داخلی روشویی را صاف می‌کنیم.
  4.  در مرحله چهارم پس از اینکه در داخل سنگ انحناء لازم ایجاد شد. حالا نوبت مشخص کردن محل زهکش آن است. در نتیجه به میزان استاندارد در سینک ساخته‌شده سوراخی ایجاد می‌کنیم تا بتوانیم لوله‌های زهکش را به آن متصل کنیم.

کلیه مراحل فوق به شما خواهد آموخت که چگونه روشویی بسازیم که در عین‌ زیبا بودن، جلوه‌ای بدیع به سرویس بهداشتی خانه شما ببخشد. علاوه بر این، به علت تنوع سنگ‌های رودخانه‌ای، این روشویی‌ها نسبت به همتایان خود همیشه تفاوت‌هایی خواهند داشت.در فیلم کوتاه زیر تمام این مراحل را خواهید دید .

 

ساخت روشویی با چوب چگونه است؟

قرن‌هاست که طراحان دکوراسیون داخلی استفاده از زیبایی بی‌حد و حصر چوب را غنیمت شمرده‌اند. در نتیجه امروزه از چوب علاوه بر استفاده از آن در مبلمان منازل، میز و غیره، از آن برای ساخت سینک‌های آشپزخانه، سینک‌های روشویی و حتی وان حمام نیز استفاده می‌شود. از میان این موارد، ایده ساختن سینک روشویی از چوب جدیدتر می‌باشد. سینک‌های ساخته‌شده از چوب در عین اینکه واقعاً زیبا هستند از پایداری و ماندگاری کافی نیز برخوردار هستند. حال این سؤال پیش می‌آید که با استفاده از چوب چگونه روشویی بسازیم؟ برای پاسخ به این سؤال تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ساخت روشویی

 

 

سینک‌های روشویی از یک تکه چوب ساخته می‌شوند. به این صورت که پس از انتخاب اولیه چوب، آن را به قسمت‌های بزرگ برش داده و سپس چوب تراش‌خورده را به شکل یک کاسه بزرگ تبدیل می‌کنند. از چوب اضافی آن‌هم برای شکل‌گیری نهایی بعداً استفاده می‌شود.

در مرحله اول چوب سبز است و قبل از تراشکاری باید خشک شود. خشک‌کردن یکی از مهم‌ترین مراحل در فرآیند تولید است. اگر به درستی انجام نشود چوب می‌تواند پیچ‌وتاب بخورد و ترک پیدا کند و غیرقابل استفاده شود. این چوب‌ها در حین خشک شدن در آن‌ها تنش‌های داخلی ایجاد می‌شود؛ بنابراین، پس از خشک شدن، هر تکه مورد بررسی قرارگرفته و هرگونه نقصی که در آن مشاهده شود، آن تکه اصلاح و یا دور ریخته می‌شود. در نهایت قطعات خشک‌شده به اندازه و شکل نهایی خود تبدیل می‌شوند.

مطلب پیشنهادی :بهترین روش خشک کردن چوب گردو در خانه

به دلیل تغییر در ورق چوب، اندازه نهایی هر سینک ممکن است کمی متفاوت باشد. در نتیجه هر سینک یک اثر هنری منحصربه‌فرد است و شکل نهایی آن توسط خود چوب مشخص می‌شود. این وظیفه بر عهده سازنده است که زیبایی پنهان‌شده در چوب را پیداکرده و آن را آشکار سازد. پس از یک بازرسی دیگر، سینک روشویی به اتمام می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *