فهرست

اهمیت و دکوراسیون اتاق مدیریت در سازمان

در این مقاله از سری مقالات مجموعه زد دیزاین به اهمیت و دکوراسیون اتاق مدیریت در سازمان ها و شرکت ها می پردازیم .همان طور که همه می دانیم اتاق مدیریت ،مهم ترین بخش هر سازمانی می باشد . این اتاق به جهت این که جلسات مهم در آن برگذار می شود و محل حضور مدیر عامل می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته این بدان معنی نیست که سایر بخش ها مهم نیستند و نیازی به طراحی و دکور ندارند . اتاق مدیریت در واقع ویترین هر مجموعه ای است . و قلب تپنده ی سازمان آنجا خواهد بود . دکوراسیون اتاق مدیریت از آن جهت اهمیت دارد که جلسات مهم و  تصمیمات حساس در آنجا گرفته می شود . و قطعا محل آمد و رفت مهمان ها می باشد.

اهمیت رنگ ها در دیزاین و دکوراسیون اتاق مدیریت :

قطعا کم وبیش از تاثیر رنگ ها بر اذهان و تصمیم گیری ها مطلع هستیم . به محض ورود به هر اتاق و فضایی ، رنگ غالب آن مکان ما را تحت تاثیر قرار می دهد . مثلا رنگ های روشن و تناژ سفید حس آرامش و اعتماد به نفس را القا می کند . و این کار باعث میشود افراد حاضر در جلسه حس بهتری بگیرند و روند مذاکره خوب پیش رود .و برعکس استفاده از رنگ های شاد و خیلی تند و دکوراسیون شلوغ ، حس خستگی و کلافه شدن را منتقل می کند . هم چنین رنگ های بسیار شاد در اتاق مدیریت حس کودکانه به محیط می دهد که قطعا جالب نخواهد بود . انتخاب رنک سنگین و کلاسیک در اتاق مدیریت بسیار مهم است .

نور پردازی داخلی اتاق مدیریت نیز دارای اهمیت زیادی است ؛ و بهتر است برای جذابیت بیشتر دکوراسیون اتاق مدیریت نورپردازی آن به صورت مدرن و اصولی انجام شود .

مطلب پیشنهادی : معرفی ۱۱ سبک طراحی داخلی پر طرفدار

 

bezmirno project city garden 25

 

 انتخاب مبلمان مناسب برای اتاق مدیریت :

شاید اگر بگوییم مهمترین آیتم برای اتاق مدیریت مبلمان و صندلی مدیریتی می باشد ، اغراق نکرده ایم. جایگاه یک مدیر لایق باید در حد شان و منزلت آن مقام باشد . باید در موقع انتخاب و خرید صندلی اتاق مدیریت نهایت دقت را انجام داد . قطعا باید تفاوتی بین صندلی و مبل مدیریت با مبلمان های دیگر باشد .دکوراسیون اتاق مدیریت

اگر مشکل فضای کوچک را ندارید ، حتما از مبلمان مدیریتی مجموعه زد دیزاین ،دیدن فرمایید .

این مبل که بسیار خاص و یونیک می باشد هیچ نمونه ی مشابه در بازار ندارد .اگر دنبال کاری می باشید که دست ساز بوده و هیچ نمونه ی دیگری در بازار نداشته باشید ، قطعا این سبک کار را می پسندید . این مبلمان از چرم گاوی  و چوب راش ساخته شده است .

حس طبیعت در اتاق :

در اکثر دفاتر مدیرتی و اتاق کنفرانس از گل طبیعی می توان بهره برد . اما توجه داشته باشید هر گلدانی مناسب اتاق مدیریت نمی باشد .  گلدان باید کمی خاص تر و چشم گیر باشد . مثلا استفاده از گلدان های ارزان قیمت با گلدان های معمولی کلاس و شیکی فضا را می کاهد . در انتخاب گل با یک متخصص در این امر حتما مشورت شود . زیرا برخی گل ها خاصیت اکسیژن رسانی به محیط را دارند و برخی نقش زدودن انرژی منفی و اشعه های مضرر را ایفا می کنند .

 

دکوراسیون اتاق مدیریت

اهمیت کتابخانه در دکوراسیون اتاق مدیریت :

بی شک وجود یک کتابخانه در اتاق مدیریت امری بدیهی است . بسته به نوع فعالیت سازمان و……. از مدل های مختلف کتابخانه می توان استفاده کرد . می توان کتاب هایی مرتبط با حوزه ی فعالیت مجموعه و کتاب های قوانین هر سازمان در آن جای داد .وجود قرآن نیز جدای بحث اعتقادی انرزی مثبت فوق العاده ایی خواهد داشت . بسیاری از تندیس ها و مدال ها و کاپ ها را می توان در زوایای همین کتابخانه قرار داد .

 

 

کتابخانه چوبی

مبل راحتی :

قرار دادن یک نیم ست شیک و مدرن و در عین حال راحت جلوی میز مدیریت عالی است . از این ست جهت یک پذیرایی خودمانی تر و گپ دوستانه می توان استفاده کرد . اگر به جهت فضا این امکان وجود ندارد ،می توان به تعداد ۴ عدد صندلی چرمی و یک میز جلو مبلی بسنده کرد . در تمامی این پیشنهادات برای دیزاین اتاق مدیریت بودجه و فضای شما ، از فاکتورهای اصلی خواهند بود .

 

دکوراسیون اتاق مدیریت

 

دکوراسیون اتاق مدیریت و دیوار پوش :

رنگ و پوشش دیوارها ، مشخص کننده ی رنگ غالب فضای اتاق شما خواهد بود . اگر قصد دارید اتاق را کاغذ دیواری کنید ، بهتر است از ۲ یا ۳ ، نوع کاغذ استفاده کنید . برای زیباترشدن دیوار اتاق از اکسنت وال یا دیوار شاخص استفاده نمایید .

مطلب پیشنهادی : اکسنت وال چیست و چه جنسی باید باشد ؟

 

میز کنفرانس :

میز کنفرانس یکی از ملزومات هر سازمانی خواهد بود . حتی اگر اتاق مدیریت ظرفیت و گنجایش قرار دادن میز کنفرانس را نداشت ،می توان از اتاق مجاور اتاق مدیریت یا فضای اختصاصی دیگر استفاده کرد .روی میز کنفرانس نباید وسایل و اشیای زیادی قرار داد . این میز و صندلی ها باید نهایت راحتی و شیکی را داشته باشند . زیرا قرا است میهمانان ساعاتی روی پشت آن میزها بنشینند . و تصمیمات مهمی بگیرند .

راحت نبودن این میزها باعث ایجاد کلافگی در میان افراد خواهد شد و روند جلسه  ی شما مطابق میل تان پیش نخواهد رفت .

از میزهای چوبی و روستیک مجموعه زد دیزاین ،  حتما دیدن فرمایید .

 

دکوراسیون اتاق مدیریت

 

در ورودی اتاق مدیر :

در ورودی و مدخل اتاق مدیر هم به نوبه ی خودش دارای اهمیت است . فرض کنید در انتهای سالن یک در کوتاه و قدیمی و کثیف قرار داشته باشد و بگویند آنجا اتاق مدیریت است ؛ چه حسی خواهید داشت ؟

 

 

b1bec254261d3237a5d99d6ff84e8ed1

 

فنگ شویی چوب در دکوراسیون اتاق مدیریت :

برای برقراری انرژی ثروت و توانگری ، قرار دادن یک قطعه و عنصر چوبی در اتاق مدیریت بسیار سفارش می شود . استفاده از ساعت و یا میزهای چوب طبیعی بهترین حس عنصر چوب را انتقال می دهد .در کنار آن گیاه بنجامین و سانسوریا بالاترین حس منفی زدایی را دارد .

دکوراسیون اتاق مدیریت

 

 

 

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×