وان استیل جذاب
فهرست

وان فلزی جذاب

معرفی نمونه های وان فلزی جذاب

معرفی نمونه های وان فلزی جذاب می تواند در استفاده درست و بکار گیری موثر این وسیله بسیار مفید باشد. وان وسیله ای است که از گذشته های دور به شکل های مختلف در خانه های لوکس و لاکچری مورد استفاده قرار می گرفته است. اما با ورود آبگرمکن های جدید و گسترش زندگی آپارتمان نشینی استفاده از آن در بین اکثر طبقات متوسط  رو  به بالا گسترش یافته است.  امروزه  توجه به این نکته لازم و ضروری است  که هرچند وان های تولید شده از تنوع بالایی در رنگ و جنس مواد تشکیل دهنده برخوردار هستند اما شرایط و محل حمام یا سرویس بهداشتی است که می تواند به عنوان عاملی مهم در تعیین شکل و نوع وان اثرگذار باشد.

انواع وان از نظر شکل ظاهری

از نظر شکل ظاهری انواع وان از تنوع زیادی در ساختار و شکل ظاهری برخوردار هستند که آن ها را از هم متمایز می کند و این فرصت را به افراد مختلف می دهد که با توجه به شرایط مالی یا حمام و محلی که قرار است وان را در آن قرار دهند نوع مناسب وان را انتخاب نمایند.

علاوه بر شکل ظاهری، وان ها از نظر موادی که با آن ساخته می شوند هم متفاوت هستند و هر کدام از انواع وان ویژگی های خاص خود را دارند.  انواع وان از نظر شکل ظاهری همانطور که گفته شد از تنوع بالایی برخوردار هستند که از نمونه های برجسته آن می توان به انواع وان آلاچیقی یا سقف دار که از نوع لوکس وان محسوب می شود اشاره کرد.

همچنین از دیگر اشکال وان می توان به انواع مستقل و جداگانه، فرورفته در کف سازه، وان جکوزی یا وان ساده، وان کوچک یا بزرگ، وان مستطیل شکل، وان دایره ای، بیضی و … اشاره کرد.

نکات مهم در رابطه با وان های فلزی جذاب

همچنین باید به این نکته توجه کرد که فقط قبل از ساخت سرویس بهداشتی یا حمام صاحب خانه می تواند نوع وان مورد نظر خود را از نظر شکل، جنس و  مواد بکار رفته در آن انتخاب کند اما اگر حمام یا سرویس بهداشتی آماده بهره برداری باشد نصب هر نوع وانی با هر کیفیتی در آن ممکن نیست چون اندازه، شرایط نصب شبکه های ورودی و خروجی آب وان ممکن است با شبکه لوله کشی سرویس بهداشتی از نظر جا نمایی درست از همخوانی لازم برخوردار نباشد.

حتی در صورت جا شدن وان در حمام و سرویس بهداشتی شبکه آب ورودی و خروجی که برای آن نصب می شود از شرایط ظاهری و دیداری مناسبی برخوردار نباشد همچنین به دلیل آنکه واشو درب سرویس های بهداشتی به سمت داخل حمام یا سرویس بهداشتی است اگر فضای لازم برای جا نمایی درست وان در حمام و سرویس بهداشتی وجود نداشته باشد.

ممکن است جا نمایی وان درون حمام یا سرویس بهداشتی مشکل ساز شود چون اجازه باز و بسته شدن درب را نمی دهد و اگر بر  جا گرفتن وان در حمام اصرار و تاکید شود باید درب حمام از حالت واشو به حالت کشویی تغییر کاربری داده شود تا امکان چنین کاری فراهم گردد.

 

جا نمایی وان درون حمام

 

وان های فلزی جذاب از نظر نوع کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند؟

وان های فلزی از گذشته مورد استفاده بوده و به دلیل مزایایی چون استحکام مناسب و عمر طولانی هنوز هم مورد توجه بوده و در اشکال مختلف مستطیل، مربع، دایره و بیضی تولید و استفاده می شوند.

اما امروزه با توجه به توسعه و پیشرفت علوم که منجر به شکل گیری فن آوری های جدیدی شده است تولید وان های فلزی هم از نظر اندازه و شکل دچار تغییرات زیادی شده است.

امروزه انواع وان های فلزی از نظر کار بری به دو شکل تک نفره و دو نفره تولید می شوند که هر کس می تواند متناسب به شرایط  و وضعیت خود نوع مناسب آن را تهیه و در حمام یا سرویس بهداشتی جا نمایی کند.

وان های فلزی جذاب از نظر جا نمایی به چند دسته تقسیم می شوند؟

وان های فلزی دو نفره یا یک نفره به دو شکل ایستاده یا توکار نصب و راه اندازی می شوند. وان های توکار برای فضاهای بزرگ مناسب هستند.  نصب وان های تک نفره یا دو نفره فلزی در سرویس های بزرگ و جا دار می تواند یک فضای خاص و لاکچری را خلق نماید.

اما وان های ایستاده برای فضاهای کوچک مناسب هستند. همانطور که گفته شد انواع وان ها از تنوع زیادی در شکل و نوع کارکرد برخوردار هستند. معمولا وان های ایستاده مستطیل شکل نوع کلاسیک وان هستند اما امروزه وان هایی که  به شکل گرد نیم دایره یا بیضی طراحی و ساخته می شوند طرفداران بیشتری دارند.

همچنین امروزه وان های ایستاده یا تو کار برای راحتی بیشتر استفاده کنندگان به شکل وان جکوزی هم ساخته می شوند.

 

وان های فلزی دو نفره

 

انواع  وان های فلزی جذاب

امروزه  از انواع وان های فلزی  که بیشتر مورد توجه و اقبال عمومی هستند می توان به دو دسته تقسیم اشاره  کرد‌.  یکی وان های فلزی با پوششی از لعاب  و دسته دیگر وان های مسی هستند که به دلیل ویژگی ها و فوائد درمانی فلز مس مورد استفاده قرار می گیرند.

هر کدام از این دو نوع وان ویژگی های  خاص خود را دارند که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می شود. وان های فلزی لعابدار نسبت به شستشو با مواد شیمیایی مثل انواع سفید کننده ها حساس بوده و پس از شستشو زیبایی ظاهری و روشنایی خاصی پیدا می کنند.

وزن و استحکام وان های فلزی از انواع پلیمری بیشتر است و به طبع عمر بیشتری دارند اما در مقابل ضربه ممکن است آسیب پذیر بوده و دچار فرو رفتگی شوند. همچنین باید به این نکته توجه شود که سرعت سرد شدن آب در وان های فلزی از انواع دیگر بیشتر است.

از ویژگی های انواع وان های مسی هم می توان به زیبایی ظاهری  و فواید درمانی آن ها اشاره کرد چون امروزه فوائد استحمام در وان های مسی و مزایای آن برای تندرستی به اثبات رسیده است. همچنین وان های مسی از مقاومت خوبی در برابر خط و خش برخوردار هستند و ضربات وارد شده به سطح آن ها باعث نابهنجاری ظاهریشان نمی شود.

تنها چالش وان های فلزی و بخصوص نوع  مسی وزن نسبتا سنگین آن ها است که با توجه به نابسامانی های اقتصادی ممکن است با بالا رفتن قیمت فلزات قیمت تمام شده این نوع وان هم مقرون به صرفه نباشد و برای مصرف کننده گران تمام شود.

سخن پایانی

وان های فلزی از قدیم الایام به انحاء مختلف مورد استفاده بوده اند. هرچند در گذشته این نوع وان از نظر شکل ظاهری بیشتر مستطیل شکل بوده و به شکل ایستاده مورد استفاده قرار می گرفتند.

اما امروزه با توجه به توسعه فناوری های جدید انواع دیگری از وان های فلزی تولید و به بازار ارائه شده است که اولا هم از نظر شکل ظاهری متنوع بوده و در اشکال دایره ، بیضی، نیم دایره و … تولید می شوند و هم از نظر جنس ممکن است از فلزات مختلف ساخته شوند.

از دیگر تفاوت وان های امروزی با انواع وان های قدیمی می توان به ظرفیت تک نفره یا دو نفره بودن، ایستاده یا تو کار بودن و نوع کارکرد اشاره کرد که هم می توانند تنها وان معمولی باشند یا به شکل وان جکوزی طراحی و تولید شوند که هر کس بتواند بنا بر سلیقه و شرایط از آن ها استفاده کند.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×