اکسسوری لوازم منزل, بلاگ, لوازم ساختمانی

چگونه سرویس بهداشتی خود را رویایی و شیک تجهیز کنیم ؟

بسیاری از طراحان کار سرویس بهداشتی را با نصب یک روشویی و کاسه توالت ، تمام شده می دانند ، درصورتی که تجهیز سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت است.در حقیقت یکی از قسمت های مهم منزل که سلیقه ی صاحب خانه را به مهمانان معرفی می کند ، همین قسمت کوچک می باشد . نظم و تمیزی یک خانه قطعا در همه فضاها قابل مشاهده می باشد .

تجهیز سرویس بهداشتی

تجهیز سرویس بهداشتی شامل چه مواردی می شود ؟

بسته به بودجه و فضای سرویس خود می توانید از آیتم های زیر برای مجهز نمودن سرویس بهداشتی تان استفاده نمایید .

  • روشویی متفاوت و زیبا
  • ست سطل و برس و جا مسواکی جذاب
  • آینه ی دکوری زیبا برای چک کردن صورت و ظاهر خود
  • شیر آلات با کیفیت
  • کابینت ، شلف و محفظه ای برای قرار دادن لوازم جانبی و آرایشی
  • دستگاه مایع ریز چشمی و خشک کن برقی
  • کاسه توالت ایرانی و یا فرنگی
  • گلدان های طبیعی

در ادامه به بررسی برخی موارد خواهیم پرداخت .

 

تجهیز سرویس بهداشتی

برای تجهیز سرویس بهداشتی چه مدل روشویی بخریم ؟

روشویی یکی از وسایل بهداشتی مورد استفاده در سرویس می باشد که به اشکال و در اندازه و ابعاد مختلف بنابر نوع طراحی و معماری داخلی ساخته و از آن استفاده می شود. روشویی از سه قسمت کاسه، شیرآلات و تخلیه فاضلاب تشکیل گردیده است. کاسه روشویی باید دارای ساده ترین شکل (مدور، بیضی، مربع مستطیل) با کناره های گرد و ساده باشد .

چنانچه فضای کوچکی برای نصب روشویی در اختیار دارید ، می توانید از نمونه روشویی سنگی رودخانه ای کوچک که در کنج هم قابل نصب می باشد ، استفاده نمایید .اگر می خواهید در هزینه های تجهیز سرویس خود صرفه جویی کنید و تا حدودی اهل فن هستید ، با خواندن مقاله ی چگونه در 5 ساعت روشویی سنگی رودخانه ای بسازیم ؟ می توانید خودتان دست به کار شوید.

روشویی سنگی رودخانه ای

 

در هنگام خرید روشویی باید به امر تسهیل در نظافت روشویی توجه کنیم ،که سینک دارای کمترین زوار ممکن باشد. روشویی باید مقاوم و محکم و بادوام باشد ؛زیرا وسیله ای نیست که سالی یک بار آن را تعویض کنیم .

روی هر یک از لوازم بهداشتی، شیرها و دیگر متعلقات آن ها باید مارک کارخانه سازنده، یا استاندارد مورد تاییدی که ساخت بر طبق آن صورت گرفته است، به صورت ریختگی، برجسته، یا مهر پاک نشدنی نقش شده باشد.

روشویی انواع و اقسام مختلفی دارند ؛ از نوع سرامیکی گرفته تا مدل های به روزتری مثل روشویی سنگی رودخانه ای که هر کدام طرفداران خود را دارند . البته روشویی های بسیار خاص و کمتر دیده شده و مدرن مثل روشویی بتنی وجود دارد که در کشورهای اروپایی طرفدار زیاد دارد و برای اولین بار در مجموعه زد دیزاین به تولید انبوه رسیده است .

 

تجهیز سرویس بهداشتی

 

زیباسازی و تجهیز سرویس بهداشتی با گل طبیعی :

بسیاری از گلدان های طبیعی نظیر برگ عبایی ، آلوئه ورا ، سرخس ، پتوس و غیره را می توان در حمام و یا سرویس بهداشتی قرار داد که ایده ی جالبی به نظر می رسد ؛ولی باید توجه داشت اگر فضای شما پنجره و روشنایی به بیرون ندارد حتما باید از لامپ های مخصوص استفاده نمایید . زیرا این گیاهان علی رغم مقاومت بالایشان به نور خورشید برای ادامه حیات و رشد نیاز دارند .هم چنین دقت نمایید ، رطوبت سرویس بهداشتی تا حدی نیاز به مصرف آب را در گیاهان کاهش می دهد ، پس مدت و فواصل آبیاری را بیشتر نمایید .

 

اکسسوری سرویس بهداشتی :

قطعا خرید سطل و برس نظافت برای هر سرویس الزامی است . در کنار این موارد برای مسواک و خمیر دندان ، صابون و یا مایع دستشویی و در موارد بیشتر جا دستمال کاغذی ، پنبه و غیره باید اکسسوری زیبا در نظر گرفت .با توجه به بودجه و رنگ چیدمان فضای سرویس خود مدل های زیبای بی نظیری در بازار وجود دارد که می توانید انتخاب نمایید .

 

تجهیز سرویس بهداشتی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *