بلاگ, دکوراسیون داخلی, سنگ

مراحل ساخت حوضچه سنگی خانگی

کمتر کسی را می توان مشاهده کرد که با دیدن رودخانه و دریا حس آرامش نکند . انرژی موجود در آب روان ، بر روح و جان هر بیننده ای اثرگذار بوده و ساعت ها انسان را محو خود می کند .

در زندگی شهرنشینی و آپارتمانی امروزه فقدان ، آن حوضچه های  وسط حیاط به شدت احساس می شود .لذا بر آن شدیم تا با ساخت حوضچه سنگی کوچک تا حدودی ، حس و حال رودخانه و دریا را به محیط منزل ، ویلا و حتی دفتر کار شما وارد کنیم .

 

حوضچه سنگی کوچک

 

با دیدن این عکس و آن حوض آبی وسط حیاط به یکباره به یاد خانه های قدیمی مادربزرگ ها می افتیم .خانه هایی با درهای چوبی ، پنجره های ارسی و زیرزمین های بزرگ .با تغییر سیستم زندگی و مدل خانه های امروزی خبری از این معماری کمتر دیده می شود .

مجموعه زد دیزاین ، کار خود را ساخت لوازم ساختمانی و اکسسوری های منزل بر مبنای المان های برگرفته از دامان طبیعت قرار داده است . این مجموعه بزرگ با استخراج و خرید لوازم اولیه طبیعی نظیر سنگ های رودخانه ای ، چوب درختان جنگلی و سایر مواد طبیعی ، ساخت تولیدات خود را آغاز نموده است .

 

خرید حوضچه

 

یکی از بخش های مهم تولید در این مجموعه ، از سنگ های طبیعی بستر رودخانه های خروشان به عنوان مواد اولیه استفاده می کند .

این سنگ ها پس از استخراج و رسیدن به شرکت ، از نظر ابعاد و سایز به چند دسته اصلی تقسیم می شوند .به طور کلی سنگ ها را به دسته های زیر طبقه بندی می کنیم .

  1. سنگ های کوچک : برای مصارف تزئینی و ظروف سنگی مورد استفاده قرار می گیرند .
  2. سنگ های متوسط : برای روشویی های سنگی رودخانه ای و گلدان
  3. سنگ های بزرگ : برای حوضچه سنگی کوچک و یا آتشدان
  4. سنگ های بسیار بزرگ : برای ساخت وان سنگی تراش داده می شوند .

 

روشویی سنگی

 

اگر به ساخت لوازم سنگی علاقمند هستید و تا حدودی کار با دستگاه را تجربه کرده اید ، با خواندن مقاله چگونه در 5 ساعت روشویی سنگی رودخانه ای بسازیم ؟ می توانید خودتان دست به کار شوید و یک روشویی سنگی را با خلاقیت خود بسازید .

در تصویر زیر نمونه های ساخته شده این روشویی های زیبا که توسط استادان ماهر در مجموعه زد دیزاین ساخته و آماده ارسال به نمایندگی ها هستند را مشاهده می کنید .

 

روشویی سنگی رودخانه ای

آبنما و حوضچه سنگی کوچک :

از سنگ های متوسط رودخانه ایی به عنوان حوضچه آب در حیاط یا تراس خانه می توان استفاده کرد . حتی برخی مشتریان خوش ذوق ما از این حوضچه ها به عنوان سینک مخصوص مانیکور و پدیکور، در سالن های آرایش استفاده می کنند .

برخی مراکز ماساژ درمانی به جهت استفاده از سنگ در پکیج ماساژ خود ، ترجیح می دهند این المان طبیعی در بدو ورود قرار داده شود و زیبایی فضا را بیشتر کند .با نصب اکسسوری های خاص نظیر این حوضچه ی پر از گل طبیعی ، یاد و خاطره سالن و محیط شما تا مدت ها در اذهان باقی می ماند .

 

حوضچه سنگی کوچک

 

از آن جا که این مدل حوضچه سنگی کوچک ، کاملا رودخانه ای بوده و هیچ گونه تراش اضافی بر سطح آن نخورده است ، حس رودخانه و طبیعت را بیش از هر وسیله ی دیگری منتقل می کند .

نظافت و شستشوی این حوضچه های زیبا بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ شوینده اسیدی ندارد و با کمی آب و پودر صابون کاملا تمیز می شود .

زیبایی این حوض های کوچک وقتی پر از آب شده و در کنار گلدان طبیعی و سر سبز قرار گیرند ، صدچندان می شود .از نظر استحکام و طول عمر ، قطعا کمتر متریالی به پای سنگ طبیعی برسد و این وسیله سالیان سال برای شما کار خواهد کرد .

در فیلم کوتاه زیر تراش کاری سنگ های اولیه را با دستگاه مشاهده می کنید .پس از این مرحله نوبت به صیقل دادن و صاف نمودن قشر داخلی حوضچه های زیبا می رسد .

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *