فهرست

اسلب چوب خاوران

همه چیز درباره اسلب چوب:

اسلب چوب از جمله موادی است که همیشه با ارزش تلقی شده و از آن در طول قرون برای مصارف و مقاصد گوناگون استفاده می شود. انسان اولیه طرز شکل دادن به چوب را برای تهیه وسایل مفید و به کمک ابزارهای سنگی فرا گرفت و بعد ها توانست از ابزارهای فلزی بهره گرفته و به کمک آنها محصولات چوبی بهتری را تولید نماید. امروزه برای تولید مصنوعات چوبی در حجم زیاد از ماشینهای مختلفی استفاده می شود و برای کار با این ماشین ها، همانند هر ماشین دیگری به صنعت گران ما هر تیاز است. در دهه های اخیر بعضی از کاربردهای سنتی چوب منسوخ شده و از مواد مصالح جدیدی به جای آن استفاده شده است.

همزمان با این تحول در نتیجه تحقیقات دانشمندان، محصولات و مشتقات جدیدی از چوب و صنایع جنگلی در صحنه تجارتی ظاهر گردیده اند. از آنجا که کار با چوب به کمک ابزارهای دستی و ماشینی آسان بوده و در گونه های متنوعی یافت می شود این ماده یکی از مهمترین و اساسی ترین مصالح ساختمانی نیز محسوب میگردد. تنوع زیاد گونه های اسلب چوب موجب شده است که این ماده در رنگ ها، بافتها ، وزن ها و مقاومت های گوناگون یافت شده و در هر ردیف قیمتی نیز به بازار عرضه شود .چوب را میتوان باخم کرن پیچاندن و یا ورقه ورقه کردن آن به اشکال مختلفی در آورد و قطعات ساخته شده از انرا به روش های مختلفی بهم مرتبط ساخت.

جنگل یکی از ذخایر طبیعی است که قادر به تجدید حیات خود می باشد. و بهمین دلیل چوب یکی از محصولات با ارزش قابل اطمینان و حیاتی محسوب شده و از منابع درامد سهم هر کشور به شمار می آید. باعث خوشبختی است که در کشور ما چوبهای صنعتی متنوعی چه از نوع نرم و چه از نوع سخت آن وجود دارند. و همه ما این فرصت را داریم که با این حرفه که شاید تجربی ترین نوع حرفه شناخته شده بوسیله بشر باشد آشنا شویم.

 

انواع اسلب چوب:

  • چوب بر اساس ساختمانش انواع متنوعی دارد:

بعضی از آنها نرم، بعضی سخت وبرخی با رگه های متراکمند،که در ادامه ی مطلب چندین نمونه از چوب ها را مطالعه و مشاهده می نمایید.

 

اسلب چوب بلوط:

اسلب چوب بلوط یکی از انواع چوب های طبیعی موجود در طبیعت است که کارائی نسبتا زیادی در امور ساختمانی و خصوصا امور داخلی ساختمانی مثل دکوراسیون، درب ساختمانی، مبلمان و کابینت و … دارد. این چوب در رنگهای سفید و قرمز، بسیار زیبا هستند و قیمت چندان بالائی هم ندارند. ضمن اینکه از استحکام و دوام بالائی برخوردار می باشد.از این رو از چوب بلوط به عنوان یکی از متریال های اصلی در ساخت درب ساختمان و انواع درب چوبی یاد میشود.

از هر دو نوع این چوب های بلوط برای صنایع مبلمان سازی، معماری، کفپوش و کابینت سازی استفاده می شود. از آنجائیکه دوام و عمر مفید هر چوب به خلل و فرج، منافذ و شکاف های روی آن بستگی دارد، چوب بلوط یکی از خویترین های انواع چوب است، چوب بلوط قرمز و سفید هر دو به دلیل استحکام بالا، قیمت مناسب و رنگ پذیری خوب، برای کفپوش بسیار مناسب هستند و کاربرد بسیاری در این صنعت دارند.

 

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب راش:

چوب راش از دسته چوب های نرم است.

این نرمی باعث می شود در برش ها و طرح دادن روی آن انعطاف بیشتری داشته باشد.

اسلب چوب راش خوش تراش است یعنی قابلیت تورقی و انعطاف زیادی نسبت به چوب های سخت دارد، به همین دلیل برای تهیه مبلمان و مصنوعات چوبی بسیار مناسب است .

در صنعت چوب و مبل یکی از مهمترین شاخصه های چوب داشتن استحکام ، مقاومت دربرابر کنده کاری ، بافت یکدست و نداشتن گره ، نرمی و انعطاف است که همه این ویژگی ها در چوب راش یافت می شود به همین دلیل در ایران این چوب مرغوبیت فراوانی دارد.

همچنین در دسترس است چون در اقلیم این سرزمین و کشور های مجاور براحتی یافت و وارد می شود.

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب گردو:

چوب گردو ریزبافت بوده و الیاف صاف و مستقیمی دارد. بافت آن تا حدودی زبر و خشن است و گره ها یا سایر بی نظمی های ساختاری به طور تصادفی در بافت چوب گردو پراکنده اند.

گاهی بی نظمی هایی به شکل الیاف موجدار یا پیچ خورده مشاهده می شوند. گاهی نقوش دو شاخه ای، در بخشی از چوب گردو مشاهده می شوند که در آن، شاخه های درخت در حال تقسیم شدن هستند.

در اینجا، چین خوردگی هایی در چوب گردو مشاهده می شود. هر ساله یک حلقه سالیانه جدید، در فضای موجود تشکیل شده و چین خوردگی ها در قسمتهای تحت فشار چوب گردو ایجاد می شوند.

نقش های بروسن در اثر رشد روی درخت ایجاد می شود که اندکی برآمده بوده و شبیه زگیل هستند. نقش ها یا گره های بروسن در اثر تقسیم غیر طبیعی سلول های رشد ایجاد می شوند و اگر لازم باشد، بخش ها یا شاخه های جدیدی را در درخت تشکیل می دهند.

نقش های بروسن در بافت چوب گردو، مانند یک الگوی مدور و سفت به نظر می رسند. چوب گردو دارای الگوی بافتی منحصر به فردی است. این الگو در حالت بینابینی الگوی بافتی متمایز بلوط و الگوی بافتی یکنواخت افرا قرار دارد.

 

اسلب چوب

 

درخت گردو که از خانواده راش سانان است، در واقع یکی از بهترین منابع چوب است.
این درخت از جمله بلندترین درخت ها می باشد.
درخت گردو در ژاپن، چین، آمریکا و فرانسه کشت می شود اما معروف ترین درخت گردو، در ایران است.
درخت گردوی ایران، از ابتدا از کشورمان ایران به خاورمیانه و سپس به یونان و بعد از آن به روم و انگلیس و آمریکا برده شده است.

درخت گردو ایرانی از نظر خوراکی نیز بسیار اهمیت دارد.
گرده افشانی این درخت توسط باد شکل می گیرد و حشرات نقشی ندارند.
این درخت جز درختان باارزش می باشد که تنها جنگل طبیعی باقی مانده از آن در قرقیزستان موجود است.
در ایران نیز کشت این درخت در مناطق شمالی کشور، مغان و درگز، تا مناطق فارس در جنوب کشور و در ارتفاعات جنوب غربی ارومیه تا تفتان یافت می شود.
بهترین گردوی ایران برای تویسرکان همدان می باشد که از نظر چربی و کیفیت، مفید است.

 

اسلب چوب

 

کاربرد اسلب چوب گردو:

از تخته های با ضخامت بالای چوب گردو برای سطوح کانتر و انواع میز استفاده می شود.

از ویژگی اسلب چوب گردو می توان به قابلیت چسب پذیری و لاک پذیری بالا و مقاوم در برابر ساییدگی و … اشاره کرد.
از چوب گردو می توان روکش هایی بسیار نازک تهیه کرد که ضخامتشان حدود ۳/۱ میلیمتر باشد.
از چوب گردو در تهیه انواع روکش، ساخت مجسمه، خاتم، معرق و مبل و … استفاده می شود.

از روکش گردو در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. از چوب گردو در تهیه کفپوش های چوبی و انواع پارکت استفاده می کنند.
بافت ریز چوب گردو باعث شده تا مجموعه زد دیزاین در دکوراسیون داخلی، فضای زیبایی را برای شما ایجاد کنند.

 

اسلب چوب

 

رنگ چوب گردو با توجه به نحوه خشک شدن آن متفاوت است. الواری که تحت عملیات حرارتی در کوره چوب خشک کنی، خشک می شوند، با توجه به اینکه در این کوره ها سرعت خشک شدن، زیاد است، به رنگ قهوه ای یک دست در می آیند.

با این وجود، اگر اسلب چوب گردو در هوای آزاد خشک شود، به رنگ ارغوانی تیره در می آید که رنگ بسیار منحصر به فرد و جذابی بوده و در کاربردهای تزئینی بسیار مطلوب است.

معمولا گردو بسیار گران قیمت است و به همین دلیل، نمی توان از آن برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده کرد؛ اما می توان از روکش آن برای جلوه بخشی به کابینت ها و بدون صرف هزینه هنگفت استفاده نمود.

 

اسلب چوب

 

 

اسلب چوب

 

 اسلب چوب افرا:

این چوب به صورت الوار وارداتی , الوار جنگلی ایرانی , اسلب تخته چوب و روکش چوب در دسترس است
قیمت چوب : بهای این چوب نسبت به کیفیت آن و خارجی یا ایرانی بودن آن بین هر متر مکعب ۳ میلیون الی ۱۵ میلیون تومان است . این چوب دارای دو نوع در دسترس است :

۱ . افرا جنگلی که از چوب های جنگلی ایرانی است و دارای مشکلاتی مانند , پوسیدگی , موریانه خوردگی , تغییر رنگ و غیره میباشد .با قیمت ارزانتر میباشد .

۲ . نوع وارداتی این چوب که بسیار تمیز و گرانقیمت است .

رنگ چوب افرا سفید , کرم گاهی مایل به قرمز و طلایی دیده می شود . رنگ قرمز اغلب در مغز چوب دیده می شود . درون چوب تمایل به تیره بودن دارد .

چوب افرا با الگو های فرفری و خاص بسیار دیده می شود و الگوهای چوب افرا با طرح های خاص مانند چشم بلبلی بسیار محبوب است .

دانه بندی این چوب صاف , ریز و یکنواخت است .

این چوب در برابر رطوبت و حشرات دوام ندارد و مستعد حمله حشرات می باشد .

کار با ماشین و ابزار دست بر روی چوب افرا آسان است .

 

اسلب چوب

 

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب توسکا:

اسلب چوب توسکا، یک نوع چوب سخت است که معمولاً در شمال شرقی اقیانوس آرام، بین کالیفرنیا و آلاسکا یافت می‌شود. اگرچه گونه‌های مختلفی از این درخت در اقصی نقاط جهان وجود دارد اما پرکاربردترین نوع آن، توسکا قرمز است. چوب توسکا بومی ارزان‌تر از چوب‌های غیربومی در هر منطقه هستند. تمام رنگ‌های چوب توسکا از سفید تا قرمز کمرنگ، یکدست هستند. درخت توسکا، بعد از ۲۵ تا ۴۰ سال بالغ می‌شود و اگر سن درخت از ۷۰ سال بگذرد؛ کیفیت آن کاهش می‌یابد. قد متوسط یک درخت توسکا ۹۰ فوت است.

اسلب چوب

 

اسلب چوب توسکا در صنعت مبلمان خیلی محبوب است زیرا رنگ و بافت آن یکنواخت و انعطاف‌پذیر می‌باشد. چنین مشخصاتی در صنعت کفپوش هم ستودنی است. کفپوش چوب توسکا، انتخابی فوق‌العاده برای آن دسته افرادی است که خواهان کفپوشی زیبا هستند. توسکا نسبتاً سبک است و استحکامی متوسط دارد.

 

اسلب چوب کاج:

اسلب چوب درخت کاج که در بسیاری از نقاط دنیا رشد می‌کند، در زمره درختان با چوب نرم به حساب می‌آید؛ بدین معنا که چوب آن نرم‌تر از انواع درختان با چوب سخت است. چوب درخت کاج درجه سختی و مقاومت بالایی در مقابل شوک دارد و به همین دلیل یکی از متریال‌های ایده‌آل در ساخت مبلمان چوبی است. کار کردن با این چوب نسبت به دیگر انواع چوب به علت طبیعت نرمی که دارد بسیار آسان‌تر است.

آیا اسلب چوب درخت کاج برای ساخت مبلمان مناسب است؟

اسلب چوب درخت کاج نسبت به انواع چوب‌های دیگر متفاوت است و بسته به هدف و نوع اولویت شما می‌تواند انتخاب خوبی برای مبلمان باشد. این چوب متریالی قوی و مقاوم در برابر شوک بوده و برای مبلمان بسیار مناسب است؛ مخصوصا اگر قصد ساخت مبلمان به سبک روستیک یا روستایی دارید.

این نوع چوب به مرور زمان جرم‌هایی می‌گیرد که ظاهر چوب را زیبا و جذاب‌تر می‌سازد. پستی بلندی و تورفتگی‌ها روی چوب کهنه و قدیمی جلوه زیباتری خواهند داشت.

اسلب چوب

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب ملچ:

چوب ملچ، از جمله چوب های زیبا، خوش نقش و دکوراتیو ایران می باشد. ملچ، چوبی درشت بافت، نیمه سنگین و نیمه سخت، در برابر ضربه بادوام ونسبت به خمش، مقاوم، راست تار و خوشکار با قابلیت تورق عالی است. در درجه اول مناسب برای صنایع روکش سازی می باشد، همچنین در ساخت تخته چند لایه، مبلمان، قایقسازی، درهای ماسیو (چوب خالص)، ادوات ورزشی و خراطی پایه ها و نرده ها کاربرد دارد. این نوع اسلب چوب به رنگ قهوای مایل به قرمز است و گاهی اوقات رگه های سبز رنگی در آن دیده می شود.

اسلب چوب

 

 

اسلب چوب

 

اسلب چوب چنار:

وزن مخصوص اسلب چوب چنار ۰.۵۷ است و در مجموع می توان گفت که این درخت دارای چوبی نیمه سنگین،نیمه سخت،همگن،راست تار است که از نظر بافت شبیه چوب راش می باشد.

چوبی رنگ پذیر،جلا پذیر با قابلیت چسب خوری عالی است،اما پرزدار است و نمی توان به راحتی ان را پرداخت کرد.این چوب با اینکه زود خشک می شود اما تاب بر می دارد.

این چوب نه تنها کیفیت بالایی داشته بلکه به دلیل فراوانی ارزان بوده و به مقدار بسیار زیادی در ایران عرضه میگردد.

یکی از مناسب ترین چوبها برای خراطی است و از ان برای زیرکار و ساخت ستون و درهای چوبی یکپارچه بخصوص درهای اماکن متبرکه از ان بسیار استفاده میشود.

همچنین در هنرهای دیگری از جمله معرق کاری نیز کاربرد دارد.ضمن انکه از ان برای روکش های نمایی بسیار زیبا و زیر ساخت پایه های صندلی و … نیز استفاده میشود.

اسلب چوب

اسلب چوب

اسلب چوب روس:

اسلب چوب روس به علت سبکی زیاد و ضریب الاستیته بالا از بهترین چوبها برای اسکلت بندی ساختمان است.

الیاف بلند و خمیر سفید رنگ این چوب در صنعت کاغذسازی هم مصرف فراوان دارد.

این چوب به علت خاصیت ارتجاعی و استحکام ان چوب مورد علاقه نجاران میباشد.

امروزه از چوب روس برای دکورسازی،کف سازی های پارکت،قاب سازی های سقف،و دکورسازی ها و کابینت های چوبی و بخصوص درهای چوبی با روکش های زیبا بهره کافی گرفته میشود.

اسلب چوب

اسلب چوب

اسلب چوب

ارتباط با ما:

برای خرید اسلب چوب می توانید به صورت انلاین  و یا حضورا با مراجعه به کارگاه محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید . در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های زیر در تماس باشید .

location icon آدرس کارخانه :

البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک ۱۰

tel  تلفن دفتر فروش : ۰۲۶۹۱۳۰۱۰۶۰

tel تلفن کارخانه : ۰۲۶۳۶۷۰۴۶۶۷

arroba ZDesign_Group@yahoo.com

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×