آشپزخانه های مدرن شیک
فهرست

آشپزخانه های مدرن شیک ۲۰۲۲

آشپزخانه مدرن شیک به چه آشپز خانه ای گفته می شود ؟

محیط آشپزخانه پر رفت و آمد ترین محیط هر خانه ای است و همه افراد خانواده مدت زمان زیادی را جهت پخت و پز و صرف وعده های غذایی در آشپزخانه سپری می کنند، از طرفی معمولا آشپزخانه های امروزی مشرف به سالن پذیرایی و در دید مهمانان قرار دارد از این رو اهمیت بسیاری دارد تا این محیط دارای طراحی کاربردی و شکل ظاهری زیبایی باشد. ما در این مطلب قصد داریم جدید ترین مدل های آشپزخانه مدرن را به شما معرفی کنیم.

  • در سال ۲۰۲۲ طراحی و ظاهر کابینت های مدرنِ شیک مینیمال تر و ساده تر از سابق شده است.
  • استفاده از دستگیره های مخفی و مگنتی به این امر کمک کرده است.
  • همچنین استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید و طوسی در کابینت های مدرن شیک ۲۰۲۰ بیشتر به چشم میخورد.
  • شاخص اصلی کابینت‌ های به روز و مدرن، رنگ‌های آرامش بخش، روشن و طبیعی است که با سبکی مینیمالیستی تلفیق شده است.
  • رنگ سال ۲۰۲۰ یکی دیگر از رنگ هایی است که در این سال طرفداران بسیاری داشته.

استفاده از اکسسوری کابینت آشپزخانه در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن شیک ۲۰۲۰ بسیار رایج شده است. به این دلیل که سبب استفاده بهینه تر و منظم تر از فضای موجود در کابینت های آشپزخانه مخصوصاً برای آشپزخانه های کوچک میشود. فضای آشپزخانه های کوچک و بزرگ باید چند نکته را رعایت کرد به عنوان مثال رنگ، نور، چیدمان صحیح برای بزرگ نشان دادن فضا های بزرگ تاثیر بسزایی دارد. بهترین ایده برای رنگ این فضا ترکیب دو رنگ مکمل است. همچنین رنگ براق میتواند به این فضا عمق بیشتری بدهد. نورپردازی یکی از عواملی است که تاثیر مطلوبی در دلبازتر و بهتر نشان دادن فضای آشپزخانه دارد. نور در زیبایی فضا نقش مهمی دارد. همچنین در چیدمان دقت شود که وسایل سنگین در کابینت های زمینی باشد تا به کابینت های بالایی آسیبی نرسد. آشپزخانه قلب هر خانه است ولی آشپزخانه بزرگ روح و جسم و قلب هر خانه است. آشپزخانه جایی است که جادو در ان اتفاق می‌افتد و با توجه به اهمیت آشپزخانه باید متناسب با نیازهای خاص شما طراحی و ساخته شود. یخچال هیچگاه نباید در مجاورت گاز قرار بگیرد چون باعث اسیب رسیدن به یخچال میشود. اگر یخچال داخل محفظه ای که طراحی شده است قرار بگیرد باید حتما چرخش هوا در اطرافش جریان پیدا کند.

برای چه آشپزخانه هایی جزیره مناسب است؟

آشپزخانه جزیره ای یکی از طراحی های مدرن و به روز برای آشپزخانه های امروزی می باشد. در این نوع طراحی یک ست ترکیبی به صورت کابینت، وسط آشپزخانه قرار می گیرد که می توان از این فضا برای جاسازی سینک ظرفشویی، اجاق گاز، و حتی به عنوان میز نهارخوری استفاده کرد. اگر متراژ کوچک باشد بجای استفاده از میز نهارخوری میتوان از کانتر(جزیره آشپزخانه ) بعنوان میز نهارخوری استفاده کرد. جزیزه برای آشپز خانه های نسبتا بزرگ و خیلی کوچیک کاریرد دارد و امروزه اکثرا از این طرح استفاده میکنند. در طراحی آشپزخانه های مدرن، معمولاً برروی جزیره ها، سینک ظرفشویی کوچکی قرار میدن که بسیار کاربردی است. این سینک اضافه برروی جزیره، میتونه از رفت و آمد زیاد در آشپزخانه جلوگیری کنه

 

۳.۹/۵ - (۱۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×