فهرست

هزاران ایده برتر کتابخانه ۲۰۲۱

ایده های جالب طراحی کتابخانه چوبی مناسب با فضا در منزل:

درست است، ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که چیزهایی که در صفحه های ویدیویی ظاهر می‌شوند بیشتر از چیزهایی که درصفحه های کتاب ها نوشته می‌شوند مورد توجه قرار می‌گیرند؛ با این وجود در پایان یک روز طولانی یا آغاز یک آخرهفته، چیزی بهتر از این نیست که یک کتاب خوب را شروع کنید.

برای برخی از ما کتاب هایمان چیزی بیشتر از فقط یک سرگرمی هستند و به همین دلیل کتاب های موجود در خانه های ما مستحق چیزی بیشتر از این هستند و وجود یک کتابخانه چوبی مناسب با فضا الزامی می باشد. آن ها باید در دکوراسیون خانگی نمایش داده شوند که به اندازه هر اتاق دیگری در منزل زیبا هستند.

وقتی اسم کتابخانه را می شنویم، شاید اغلب به یک قفسه ی شلوغ و پر از کتاب فکر می کنیم. اما امروزه، طراحی کتابخانه چوبی مناسب با فضا، جزئی از دکوراسیون خانه محسوب می شود. اگر شما به کتاب و مطالعه علاقه مندید، طراحی کتابخانه خانگی را در دکوراسیون داخلی، فراموش نکنید.

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

ابعاد استاندارد چند نمونه از کتابخانه چوبی مناسب با فضا:

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

 

 

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

نکات رعایت استاندارد در طراحی قفسه کتابخانه چوبی مناسب با فضا:

۱. برای دسترسی راحت به قفسه ها، ارتفاع کتابخانه ها به صورت استاندارد از ۲۱۳ سانتی متر بیشتر نیست. کتابخانه های کوچک معمولاً ۷۶ تا ۱۰۷ سانتی متر ارتفاع دارند. بالاترین قفسه در یک کتابخانه باید به اندازه ای باشد که یک فرد متوسط ​​بتواند به راحتی دسترسی داشته باشد (ارتفاع ۱۸۳ تا ۱۹۹ سانتی متر) . اگر می خواهید افراد در حالت نشسته به قفسه ها دسترسی داشته باشند، نباید ارتفاع بالاترین قفسه از ۱۵۲ سانتی متر بیشتر باشد. همچنین پایین ترین قفسه باید از سطح زمین ۸ تا ۱۰ سانتی متر بالاتر باشد.

۲. عرض و طول قفسه ها با توجه به معیارهای زیبایی شناسی و همچنین خم شدن و شکم دادن طبقات تعیین می شود. یک قفسه کتاب کاملاً پر معادل ۹ تا ۱۱ کیلوگرم در ۳۰ سانتی متر فشار وارد می کند.

۳. عمق قفسه با توجه به اندازه کتاب هایی که در آن قرار می گیرد تعیین می شود. که این مقدار در محدوده  ۱۵ تا ۶۱ سانتی متر قرار دارد. عمق یک قفسه کتاب در حالت عمومی ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر است.

۴- طول قفسه های یک کتابخانه به طور کلی بین ۱۸ تا ۳۸ سانتی متر و یا ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر است. برای جستجوی راحت تر در بین کتاب ها و سنگین نشدن قفسه ها بهتراست قفسه های کوچک تر بالای کتابخانه و قفسه های بزرگتر در پایین کتابخانه طراحی شوند.

۵. برای افزایش استحکام و قوی کردن قفسه ها و جلوگیری از خم شدن آنها بهتر است از روش های مختلف استفاده کنید.اضافه کردن و چسباندن  یک تخته سه لایی ۴ سانتی متری به طبقات، استفاده از چوب های مورب برای حد فاصل بین طبقات واستفاده از شکاف هایی در بالا و پایین که چوب ها در آن به صورت کشویی داخل هم می شوند بهترین روش هایی است که می توان به وسیله آنها استحکام را افزایش داد.

۶. عامل خیلی مهم در انتخاب مواد مصرفی در قفسه، استحکام آن مواد است. تخته هایی از اسلب گردو سخت تر و محکم ترند.

 

مدل های مختلف کتابخانه چوبی مناسب با فضا:

زمانی که بخواهید کتابخانه یا چند قفسه برای نگهداری کتاب ها، مجسمه ها و… تهیه کنید با مدل های مختلفی روبرو خواهید شد. برخی از رایج ترین مدل ها عبارتند از:

  • ساده: کتابخانه ساده شامل قفسه هایی با تقسیم بندی های مساوی برای نگهداری کتاب ها و… هستند. که گاهی قفسه ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تنظیم و جابهجایی دارند. کتابخانه ساده، بطور معمول از مصالح چوب و فلز ساخته می شود. همچنین این مدل از کتابخانه ها دارای قاب پشتی می باشند.زد دیزاین به شما پیشنهاد میکند با بکارگیری خلاقیت خود با طراحی یک کتابخانه ساده به فضای اتاقتان جلوه خاصی ببخشید.

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

  • نردبان: این مدل از کتابخانه ها همانطور که از اسمش مشخص است در طراحی آن از نردبان ایده گرفته اند؛ گاهی به دیوار تکیه داده شده اند و گاهی به دیوار متصل هستند. اغلب برای فضاهایی که دارای ارتفاع بلندی هستند از این سبک کتابخانه  استفاده می کنند که در این حالت طبقه های پایینی به صورت پله طراحی میشوند.

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

کنج:

این نوع کتابخانه ها در کنج دیوارها طراحی میشوند که باید در هنگام طراحی به زاویه دیوارها توجه شود. معمولا برای فضاهایی با متراژ کم مناسب هستند. میتوان گفت: این مدل از کتابخانه ها بسیار خاص هستند زیرا برای کنجی از فضایی طراحی میشوند؛ پس باید توجه داشت که ممکن است در زمانی که هوس جابه جایی چیدمان دکوراسیون فضایتان را دارید، نتوانید کتابخانه خود را جابجا کنید.کتابخانه چوبی مناسب با فضا

داربست:

این مدل از کتابخانه اسمش را مانند مدل نردبانی از فرمی که طراحی شده گرفته است. در این مدل قفسه ها به کمک تکیه گاهی نگهداری شده اند.

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

مکعب:

این مدل کتابخانه از یکسری مکعب های عمودی یا افقی که با یک دیگر ترکیب شده اند طراحی میشوند. گاهی علاوه بر اینکه از مکعب ها برای نگهداری کتاب ها استفاده شود از آن ها برای نگهداری لباس، کفش و… نیز استفاده میشود با این تفاوت که برای مکعب ها درپوشی را طراحی می کنند.کتابخانه چوبی مناسب با فضا

  • شما می توانید کتابخانه چوبی مناسب با فضا منزلتان را با بهترین و مستحکم ترین متریال در مجموعه زد دیزاین سفارش دهید.

 

 

نحوه چیدن کتاب ها در کتابخانه:

خیلی از افراد گمان می کنند که کتاب‌ها را باید به صورت کاملا منظم در کنار یکدیگر بچینند. یعنی آن دسته از کتاب‌هایی که دارای رنگ‌هایی شبیه به یکدیگر هستند را باید در کنار هم قرار داد، تا نظم خاصی در کتابخانه به وجود آید. البته که این شیوه تاثیر بسیاری بر دکوراسیون خانه می گذارد. اما باید بدانید که گاهی می توانید بی نظمی چاشنی کار خود کرده تا به این وسیله به ایده ای نو دست یابید. به عبارتی گاهی لازم است که با کمک بی نظمی به نوعی نظم برسید!

 

 شمارا به دیدن جدید ترین ایده های کتابخانه چوبی روستیک دعوت می نماییم:

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره تلفن های زیر با ما در مجموعه زد دیزاین در تماس باشید .

location icon آدرس کارخانه :

البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک ۱۰

tel  تلفن دفتر فروش : ۰۲۶۹۱۳۰۱۰۶۰

tel تلفن کارخانه : ۰۲۶۳۶۷۰۴۶۶۷

arroba ZDesign_Group@yahoo.com

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

 

 

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

 

کتابخانه چوبی مناسب با فضا

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×