فهرست

معجزه ی افزایش قیمت منزل با بازسازی واحد

در بیشتر کشورهای دنیا ، پس از چند سال سکونت در منزل اقدام به بازسازی خانه قدیمی و تعمیر آن می کنند . هدف اصلی بازسازی خانه ،افزایش کارایی و عمر ساختمان است . از آن جا که در بسیاری از کشورها ساختمان را مقاوم و اصولی می سازند ، ستون اصلی و زیر بنای ساختمان محکم و روبراه بوده و فقط ظاهر و یا نمای ساختمان نیاز به مرمت و بازسازی دارد .

با انجام بازسازی به طور کلی ظاهر ساختمان زیبا و جذاب شده و استفاده بیشتری می توان از خانه نمود . با این عمل به مقدار قابل توجهی بر روی قیمت تمام شده خانه خواهد رفت . بسیاری از طراحان و شرکت ها این کار را با گرفتن مبالغی برای شما انجام می دهند .اگر به کار ساختمانی علاقمند هستید ، با خواندن این مقاله تا حدود زیادی می توانید خودتان این کار را انجام دهید .

چرا بازسازی خانه قدیمی همیشه هیجان انگیز است ؟

بازسازی همیشه حس و حال آرامش‌بخشی به افراد ساکن خانه می‌دهد. به صورت کلی ، بازسازی منزل راحتی بیشتری برای ساکنین در بر خواهد داشت .زیرا پس از چندین سال که از طول عمر بنا می گذرد بسیاری از بخش ها دچار آسیب و فرسودگی شده و حتی ممکن است در برخی بخش ها نیاز به تعمیراتی اساسی احساس شود .

حتی فکر کردن به بازسازی باعث هیجان می‌شود. بازسازی ساختمان را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. یکی بازسازی سازه‌ای و ساختاری ، که در واقع شامل قسمت سخت افزاری تعمیرات می شود .و دیگری بازسازی تزئینی و ظاهری ، که بیشتر نیاز به سلیقه و خلاقیت دارد .

بازسازی خانه قدیمی

 

چرا به بازسازی خانه قدیمی می پردازیم ؟

به طور کلی و تیتر وار اگر بخواهیم دلایل اصلی تعمیر و بازسازی خانه را مورد بررسی قرار دهیم به این موارد خواهیم رسید :

 • فرسودگی و خرابی قسمت هایی از خانه
 • تغییر دکواسیون و چیدمان خانه
 • قدیمی شدن قسمت هایی نظیر کابینت و کف و دیوارها
 • افزایش قیمت خانه
 • فروش خانه به قیمت بالاتر
 • علاقه به ایجاد قسمت های جدیدی  نظیر لاندری روم ،کلوزت روم و…
لاندری روم چیست و چه کاربردی دارد ؟

بازسازی خانه قدیمی

آیا بازسازی و مرمت خانه بر روی قیمت آن تاثیرگذار است ؟

هرچه بازسازی عمیق‌تر و گسترده‌تر باشد تاثیر بیشتری برروی افزایش قیمت خانه شما خواهد گذاشت.تخمین قیمت ثابت برای این مورد تقریبا غیر ممکن است . زیرا افزایش مواد و مصالح اولیه و همینطور متراژ زمین و سال ساخت آن و بسیاری موارد دیگر تاثیر زیادی بر قیمت می گذارد .

طی بررسی‌های به عمل آمده از صاحب نظران و افرادی که در حوزه ملک و مسکن فعالیت می‌کنند ،بازسازی کامل خانه در ایران چیزی حدود ۵ تا ۱۲ درصد بر ارزش ملک می‌افزاید.

قبل از انجام بازسازی خواندن مقاله ای تحت عنوان معرفی ۱۱ سبک طراحی داخلی پر طرفدار ، را به شما توصیه می کنیم .

 

بازسازی خانه قدیمی

قبل از بازسازی و مرمت به چه نکاتی باید توجه داشت ؟

مهمترین قسمتی که قبل از بازسازی خانه قدیمی باید حتما مورد بررسی قرار گیرد ، تخمین هزینه کار و مقدار بودجه ی ما می باشد .باید حتما قسمتی را به موارد غیرقابل پیش بینی اختصاص دهیم ؛ زیرا همیشه هزینه و اتفاقات غیر مترقبه پیش می آید .

زمان حدودی برای انجام کل پروژه را باید درنظر گرفت .از آن جا که بهتر است در طول مدت بازسازی در خانه سکونت نداشته باشیم ، تخمین مدت بازسازی واحد فرسوده بسیار اهمیت دارد .

از معجزه ی بازسازی سرویس بهداشتی و حمام نباید غافل شد .با هزینه کم می توان فضای سرویس بهداشتی خود را مدرن و زیبا طراحی کنید .

اگر به دکوراسیون روستیک و المان های برگرفته از دل طبیعت علاقمند هستید ، حتما از روشویی سنگی رودخانه ای ما دیدن فرمایید .این سنگ ها تماما از بستر رودخانه های خروشان و طی مراحل دشواری استخراج می شوند .کار ساخت و پرداخت این روشویی های جذاب در مجموعه زد دیزاین صورت می گیرد .برای اطلاع از قیمت های این روشویی ها و استعلام از موجودی آن ها به وبسایت ما مراجعه نمایید .

 

خرید روشویی

بازسازی خانه در چه قسمت هایی بیشتر انجام می گیرد ؟

با توجه به بودجه ی در نظر گرفته شده ، بازاسازی را انجام می دهیم . معمولا موارد زیر بیشترین قسمت هایی است که در در بازسازی خانه قدیمی اهمیت دارد .

 1. تغییر درب های اتاق و ورودی
 2. تعویض کابینت ها
 3. استفاده از پارکت و کفپوش
 4. بازسازی سرویس بهداشتی شامل شیر آلات ، کف ، خرید وان ، تعویض سینک و سنگ توالت و….
 5. استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری و پوستر برای دیوارها
 6. نصب موارد جدید نظیر شومینه ، روف گاردن و…

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×