بلاگ, دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در آشپزخانه

فنگ شویی در آشپزخانه

استفاده از اصول فنگ شویی در آشپزخانه

فنگ شویی در آشپزخانه یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توان انرژی مثبت را به سایر قسمت های مختلف خانه منتقل کرد. در واقع فنگ شویی به نحوه قرارگیری اشیا در جای مشخص و ارتباط آن ها با انسان ها در ارتباط است که رعایت آن منجر به شکل گیری روحیه ای بانشاط و مثبت خواهد شد.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی اصولی است چینی که مطابق با اصولی استاندارد و تعریف شده برای دکوراسیون خانه به کار برده می شود. در واقع فنگ شویی به هماهنگی اشیاء و افراد با یکدیگر به منظور تاثیرات مثبت در روحیه تاکید دارد.

بنابراین می توان گفت هنگامی که قصد داریم برای طراحی دکوراسیون از روش فنگشویی استفاده کنیم باید به هماهنگی افراد به اشیاء و ارتباط آن ها با یکدیگر توجه نماییم.

فنگ شویی در آشپزخانه

نکات مهم برای فنگ شویی در آشپزخانه

همان طور که در بالا اشاره کردیم، فنگشویی از قوانین و اصول خاصی پیروی می کند که در ادامه به مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

قرارگیری لوازم

در فنگشویی آشپزخانه لوازم و وسایل در یک راستا نباید قرار گیرند. قرارگیری اشیا و لوازم موجود در آشپزخانه قانون فنگشویی را نقض می کند.

به عنوان مثال یخچال، گاز و ماشین لباسشویی نمی بایست به صورت خطی در آشپزخانه قرار گیرند.

بر اساس قانون پنج گانه فنگشویی آب و آتش نباید با یکدیگر در ارتباط باشند به همین دلیل برای ایجاد فاصله بین گاز و ظرفشویی از یک کابینت و یا کشو استفاده می کنند.

فنگ شویی در آشپزخانه

یکی از اصولی که در فنگ شویی در آشپزخانه باید رعایت شود این است که گاز نباید در راستای درب ورودی، زیر پنجره، روی کابینت جزیره و یا حتی در سمت چپ شیر آب قرار گیرند زیرا قدرت آن را کاهش می دهد.

تاثیر کابینت ها در فنگشویی

کابینت های آشپزخانه همواره باید تمیز باشند و از قرار دادن ابزار و لوازم اضافی و غیر کاربردی بر روی کابینت ها بپرهیزید و در صورت لزوم آن ها را در داخل کابینت ها قرار دهید. همچنین در داخل کابینت ها از اصول قرینه سازی بهره ببرید تا انرژی فضا افزایش یابد. بین کابینت ها با سایر عناصر موجود در آشپزخانه فاصله ایجاد کنید.

بازسازی آشپزخانه

توجه به ایمنی و نظافت

تمیز و ایمن نبودن وسایل قانون فنگ شویی را نقض می کند به همین دلیل در هنگام انتخاب ابزار و لوازم برای آشپزخانه خود نه تنها باید به زیبایی های ظاهری آن توجه شود بلکه باید ایمنی و نحوه نظافت نیز مورد توجه قرار گیرد. در هنگام خرید ابزار برای آشپزخانه همواره اصل سلامت را نیز مورد توجه قرار دهید.

فنگ شویی در آشپزخانهپرهیز از شلوغی

استفاده از ابزارهای شلوغ و تجملاتی می تواند باعث ایجاد خستگی و کسالت شود و انرژی خانه را کاهش دهد بنابراین تا جای ممکن از وسایل ساده و ضروری برای دکوراسیون خود استفاده کنید. به جای این که وسایل اضافی را بر روی کابینت و یا میز ناهار خوری قرار دهید، آن را داخل کابینت قرار دهید.

بازسازی آشپزخانه

نورپردازی صحیح

استفاده از نورهای طبیعی برای آشپزخانه بسیار ایده آل است و می تواند انرژی مضاعفی را به ساکنین ببخشد. برخی از آشپزخانه ها دارای پنجره های بزرگی هستند و از این نعمت برخوردارند ولی برخی دیگر پنجره نداشته و برای افزایش انرژی در آن بهتر است یک دریچه و یا هواکش را برای آن ایجاد کرد تا به صورت طبیعی مقداری نور در فضا وجود داشته باشد.

بازسازی آشپزخانه

استفاده از چوب

وجود عنصر چوب در آشپزخانه به دلیل نزدیکی به طبیعت می تواند حس و حال عجیبی را در افراد ایجاد کند. بنابراین بر اساس قانون فنگشویی وجود این عنصر در آشپزخانه می تواند تاثیرت مثبتی را در روحیه افراد ایجاد کند.

رنگ آبی در فنگشویی

آبی رنگی اشتها آور است به همین دلیل استفاده از آن در آشپزخانه کاری عاقلانه به شمار می رود. رنگ آبی باید به صورت ترکیبی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده شود و استفاده از این رنگ به صورت خالص کار درستی نبوده و ممکن است باعث ایجاد دلسردی شود.

فنگ شویی در آشپزخانه

رنگ طلایی یا زرد در فنگشویی

در بین رنگ های موجود در طبیعت، زرد و طلایی یکی از رایج ترین رنگ های مورد استفاده در فنگشویی می باشند. این رنگ باعث ایجاد حس صمیمیت شده و آرامشی خاص را برای آشپزخانه به ارمغان می آورد. با به کارگیری این رنگ ها می توانید آشپزخانه ای رویایی داشته باشید.

فنگ شویی در آشپزخانه

آدرس کارخانه زد دیزاین :

البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک 10

  تلفن دفتر فروش : 02691301060

تلفن کارخانه : 02636704667

 ZDesign_Group@yahoo.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *