دکوراسیون داخلی

بررسی تاثیر گل‌های خشک در زیبایی خانه در فصل تابستان

main

گل‌های خشک چه تاثیری بر زیبایی خانه در فصل تابستان دارد؟

سلام دوستان. امروز می‌خواهیم در کنار هم تاثیر گل‌های خشک بر زیبایی فضای خانه خصوصا در فصل های گرم سال به ویژه تابستان را بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نزدیک شدن به فصل تابستان و رسیدن به گرم ترین فصل سال افراد را وادار به ایجاد تغییراتی در منزل می‌کند. در کنار تغییرات اجباری، شاید بد نباشد تغییراتی در دکوراسیون داخلی منزلتان بدهید. وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می‌شود، اغلب افراد یاد وسایل تزئینی و دکوری گران قیمت می‌افتند. همیشه لازم نیست برای افزودن زیبایی به منزل هزینه‌های هنگفتی کنید. گل‌های خشک دو مزیت بسیار مهم دارند. در گام اول این گل‌ها قیمت خیلی بالایی ندارند و به راحتی می توان چند دسته گل خشک را خریداری کرد. در گام دوم تفاوت مهم این گل‌ها با گیاهان طبیعی این است که نیازی به رسیدگی ندارند، پژمرده نمی‌شکند و سال‌ها ماندگاری دارند. پس تا اینجا دلایل استفاده از گل‌های خشک و مزیت آن ها نسبت به محصولات طبیعی مشابه را متوجه شدیم.

first

یک ایده بسیار جذاب

حالا بیایید یک نظریه و ایده بسیار جذاب را دنبال کنیم. عده ای معتقد هستند که گل مصنوعی روح تازگی و طراوت گیاهان طبیعی را ندارد. این طرز فکر اصلا اشتباه نیست. اما راه حل چیست؟ بهترین راه حل استفاده از یک ایده بسیار جذاب است. این که از گل‌های طبیعی و خشک به صورت ترکیبی و هم زمان استفاده کنیم. یک دسته گل را در نظر بگیرید که ترکیبی از طراوت، شادابی و عطر و بوی گل های تازه و در کنارش زیبایی و ماندگاری گل های خشک را دارد. این ایده می تواند بسیار جذاب و کاربردی باشد.

گل های مصنوعی در کشورهای شمال اروپا و ناحیه اسکاندیناوی به دلیل آب و هوای سرد و خشک بسیار پرطرفدار هستند. معماران و طراحان دکوراسیون داخلی از مدل ها و رنگ های مختلفی از این گل های خشک استفاده می‌کنند. امروزه این گل ها جز ترندهای جهانی طراحی هستند. بازار گل های مصنوعی به یک تجارت جهانی تبدیل شده است. خلاقیت عنصری است که به تازگی به این تجارت جهانی اضافه شده است.

end

 

اهمیت رنگ و مدل گل‌های خشک

یکی از معیارها و نکات مهم استفاده از گل های مصنوعی، محل استفاده از آن هاست. از دسته گل خشک کجا استفاده می‌کنید؟ در قفسه کتاب، روی میز آشپزخانه، در میز جلو مبلی یا در کنار آینه برای تزئین و جلوه بیشتر؟ گل های خشک یک تفاوت عمده با گل های مصنوعی دارند. این گل ها طبیعی هستند ولی با استفاده از هوای سرد و تابش مستقیم خشک شده اند. در واقع رطوبت از آن ها گرفته شده است. وین پایتخت اتریش امروزه مرکز اصلی طراحی و توزیع این گل ها است. اولین بار ایده استفاده هم زمان از گل های طبیعی و خشک توسط طراحان اتریشی استفاده شد.

چه رنگی دوست دارید؟ گل ها باید تناسب درستی با دیزاین خانه داشته باشند. نمی‌توان از گل های رز قرمز برای خانه ای با تم خاکستری استفاده کرد. اصولا برای همخوانی و تناسب بیشتر از گل های خشک با رنگ صورتی کم رنگ استفاده می‌شود. تنها نکته رنگ گل ها نیست. شکل گل ها هم یک عنصر اجتناب ناپذیر است. در دهه 1980 میلادی، طراحان شکل ها مختلفی را برای گل های مصنوعی در نظر گرفتند. شکل‌ های مختلف گل های خشک و ترکیب آن‌ ها با گل های طبیعی واقعا لذتبخش است. در زیر یک عکس از مدل های مختلف را برایتان تهیه کردیم.

second

 

سلایق مفاوت

عکس ها را دیدید؟ روحتان تازه شد؟ ترکیب گل های طبیعی و مصنوعی ترفندی جالب و هوشمندانه برای زیبایی بیشتر و هزینه کمتر است. رنگ گل های طبیعی در کنار بافت گل های خشک یک ترکیب استثنایی است. البته این مساله کاملا بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد. عده ای عاشق گل های خشک هستند و عده ای اصلا از این گیاهان خشک خوششان نمی‌آید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *