فهرست

کاربرد ظروف سنگی در سبک روستیک

انواع ظروف سنگی در سبک روستیک

 

کاربرد انواع ظروف سنگی در سبک روستیک هم به لحاظ ظاهری و زنده نگاه داشتن خاطرات نوستالژیک قدیمی می تواند مفید باشد و هم  علاوه بر ویژگی های تزیینی ساختار مواد تشکیل دهنده این ظروف به شکلی است که خوردن غذا در آن ها باعث می شود طعم و مزه غذا بهتر شود و کیفیت جذب املاح و مواد معدنی برای بدن افزایش پیدا کند. همین ویژگی جذب املاح و مواد معدنی که در ساختار ظروف سنگی نهفته است باعث می شود سطح ایمنی بدن بالا برود و از بروز انواع بیماری های کمی خونی، ناراحتی قلبی، آسم و …. به شکل قابل توجهی پیشگیری شود.

 

ظرف سنگی در سبک زندگی روستیک

چگونه می توان  ظروف سنگی را در سبک روستیک به کار گرفت؟

 

ظروف سنگی به دلیل ساختار و شکل ظاهری که دارند در صورت انتخاب و جا نمایی درست می توانند تداعی کننده زندگی گذشته بشر باشند و حتی شرایط زندگی انسان ها را قبل از کشف فلز به وضوح نشان دهند و گزینه ای مناسب برای استفاده در فضای  دکوراسیون روستیک باشند.

ظروف سنگی را به دلیل ویژگی های خاصی که دارند در دکوراسیون روستیک هم می توان به شکل وسایل تزیینی به کار گرفته و استفاده نمود و هم برای پخت و پز و می توانند بسیار مفید باشند حتی در خیلی از موارد از این ظروف برای نوشیدن مایعات هم استفاده می شود.

ظروف سنگی اگر به درستی طراحی و ساخته شده باشند زیبایی خیره کننده ای دارند که می تواند آن ها را به گزینه ای مناسب برای جا نمایی در دکوراسیون های مختلف بخصوص دکوراسیون روستیک تبدیل کند.

حتی برای طبیعی تر شدن فضای دکوراسیون روستیک می توان از مواد و متریال های دیگر به شکل ترکیبی با ظروف سنگی در سبک روستیک استفاده نمود.

مثلا می توان از ظروف دیگر به عنوان مکمل در کنار ظرف سنگی استفاده کرد و زیبایی و جذابیت دیداری آن ها را به شکل غیر قابل تصوری بالا برد.

امروزه به دلیل ویژگی های خاص ظروف سنگی تمایل عمومی به استفاده از این ظروف به شکل گسترده ای افزایش پیدا کرده است و همین اقبال عمومی باعث تنوع زیاد در مدل های این نوع ظرف شده و هرکس می تواند با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی ظروف سنگی مورد نظر خود را تهیه و در  دیزاین داخلی جا نمایی کند.

 

 

سبک دلنشین روستیک

سبک روستیک  چیست؟

سبک روستیک یا روستیکال به طراحی دیزاین داخلی به سبک خانه های قدیمی یا روستایی اطلاق می شود. برخلاف تصور خیلی از افراد که خانه های قدیمی را تاریک، نمور و به دور از بهداشت می پندارند.

این سبک معماری  در صورت طراحی درست  و جا نمایی وسایل یکی از شیک ترین و اصل ترین سبک های معماری است که طرفداران خاص خود را دارد. خاستگاه این نوع طراحی ایالات متحده و کانادا است و از آنجا به سراسر جهان انتقال پیدا کرده است.

در این سبک از طراحی سعی می شود بیشتر از المان های طبیعی استفاده شود. انواع چوب، سنگ طبیعی، مس، بتن و … از مواد و متریال اصلی هستند که در این سبک از طراحی به شکل گسترده استفاده می شوند تا فضای آرام و بدور از مصنوعات شهری خلق نمایند.

رابطه سبک روستیک و ظروف سنگی در سبک روستیک

ظروف غیر صنعتی جایگاه ویژه ای در این سبک از دکوراسیون بازی می کنند. بکارگیری ظرف سنگی مثل دیگ سنگی برای انجام پخت و پز یا حتی بشقاب و لیوان و کاسه برای وسایل آشپزخانه می تواند حال و هوای این سبک را طبیعی تر نماید.

استفاده از این وسایل هم می تواند جلوه های دیداری فضای داخلی زیباتر نماید و هم به شکل کاربردی بتوان از این وسایل استفاده نمود. امروزه اکثر کارشناسان تغذیه به شکل متفق القول استفاده از ظرف سنگی را برای طبخ غذا و استفاده به عنوان وسایل آشپزخانه بسیار مناسب تر از وسایل صنعتی می دانند.

چون اولا ظروف سنگی از مواد و متریال طبیعی ساخته می شوند و در ساختار آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود. همچنین پخت غذا در ظروف سنگی به دلیل آنکه درجه حرارت در حد متعادل باقی می ماند کیفیت مواد غذایی درون آن ها کاهش نمی دهد و  طعم و مزه غذایی که در این ظروف پخته می شود بسیار دلنشین و خوشمزه است.

یعنی به زبان ساده اینگونه می توان گفت که بکار گیری ظروف سنگی در سبک روستیک هم از نظر دیداری می تواند باعث زیبایی دیزاین داخلی شود و هم به دلیل شرایط و ساختار طبیعی باعث بالا رفتن کیفیت مواد غذایی شده و سلامت انسان در حد متعادلی باقی می ماند.

 

ایده ظروف سنگی

 

ظروف سنگی چه ویژگی هایی دارند؟

 

ظروف سنگی چون از مواد و متریال طبیعی ساخته می شوند برای استفاده در  دکوراسیون روستیک از هماهنگی و همخوانی بیشتری با دیزاین داخلی برخوردار هستند و مواد غذایی که در آن ها طبخ می شود از کیفیت بهتری برخوردار است.

ساخت و حتی پسماند این وسایل بعد از پایان دوران استفاده هیچ آسیبی به محیط زیست نمی رساند و چرخه زندگی طبیعی را با مشکل مواجه نمی کند.

وزن ظروف سنگی بر خلاف ظاهر زمخت و بزرگشان سبک و مناسب است. تمیز کردن ظروف سنگی بسیار ساده است چون برای شستشوی آن ها نیاز به مواد شوینده شیمیایی نیست و با مقدار آب ولرم یا سرد به راحتی تمیز می شوند.

تهیه و جا نمایی ظروف سنگی در سبک روستیک می تواند  به راحتی فضای نوستالژیک قدیمی را به تصویر بکشد و حال و هوای زندگی روستایی را جلو گر نماید.

 

سخن پایانی

 

کاربرد انواع ظروف سنگی در سبک روستیک هم از نظر زیبایی ظاهری و جلوه دیداری می تواند شیک و چشم نواز باشد هم از نظر کاربردی چون از ظروف سنگی استفاده های زیادی می توان کرد.

ظروف سنگی می توانند با توجه به کارکرد های مختلفی که برای آن ها تعریف می شود از تنوع بالایی برخوردار باشند.‌ ظروف سنگی از قابلیت خوبی برای استفاده در پخت و پز برخوردار هستند و کیفیت مواد غذایی پخته شده با این ظروف زبانزد خواص و عام است.

همچنین ظروف سنگی برای استفاده در تزیینات دیزاین داخلی هم کار آمد هستند که از نمونه های پر کاربرد آن می توان به انواع پارچ سنگی،  گلدان سنگی، سینگ و روشویی…  اشاره نمود.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×