رازهای دکوراسیون داخلی
فهرست

تمام رازهای موجود درباره سبک دکوراسیون مونوکروم

برای حس رضایت داشتن از خانه خود، باید روانشناسی دکوراسیون را به طور تمام و کمال، بشناسید و آن را درک کنید. نحوه‌ی دکوراسیون منزل، تاثیرات قابل ملاحظه ای بر روی احساسات و ادراک ما می گذارد. یکی از سبک های جذاب، ساده و جسورانه در دکوراسیون منزل، سبک مونوکروم یا مونوکروماتیک می باشد. مونوکروم در لغت به معنای یک رنگ بودن است. و سبک مونوکروم در معماری و طراحی دکوراسیون، به معنای استفاده از وسایلی در یک طیف رنگ می باشد. برگزیدن سبک دکوراسیون ساده و در عین حال جذاب مونوکروم، انتخابی جسورانه است که تنها افراد اهل ریسک، خانه خود را به این سبک طراحی می کنند.

تمام آنچه که نیاز است درباره سبک مونوکروم بدانید؟

سبک مونوکروم در معماری یکی از ساده ترین و پر ریسک ترین پالت های تزئینی برای اجرای دکوراسیون داخلی محسوب می شود. البته سبک مونوکروم به دلیل استفاده از یک طیف رنگ و حالت یکنواختی، ممکن است کسل کننده به نظر برسد. اینجاست که مهارت شما، در کنار هم قرار دادن رنگ ها، استفاده از سایه روشن ها و اشکال متنوع و مکمل، به چالش کشیده می شود. ما در این نوشتار سعی داریم تا شما را در استفاده بهتر از این سبک یاری دهیم تا علاوه بر تنوعی چشمگیر در دکوراسیون محیط تان، حس خوشایندی نیز از منزل خود داشته باشید:

راز های سبک مونوکروم

رنگ ها

شاید هنوز آمادگی لازم برای به کار بردن این سبک در فضای منزل را نداشته باشید؟ برای شروع می توانید از فضای اتاق خواب یا حتی سرویس بهداشتی بهره بگیرید. و یا شاید دیدن تنها یک رنگ در اتاق برای تان قابل درک نباشد؟ در این صورت می توانید یک رنگ متضاد را اضافه کنید تا احساس شادی و سرزندگی کنید. همچنین برای شروع می توانید از کم رنگ ترین طیف رنگ مورد علاقه تان استفاده کنید. برای نتیجه بهتر پیشنهاد می کنیم از طبیعت الهام بگیرید.

اشکال

در سبک مونوکروم نباید از اهمیت فرم غافل شد، در صورت استفاده از رنگ های ساده نظیر: خاکستری یا بژ، به کار بردن اشکال خاص و متریال های مختلف، ضروری است.  خاص بودن به معنای استفاده از طراحی های عجیب و غریب نیست، گاهی یک منحنی ساده در طراحی یک میز، زیبایی قابل توجهی پدید می آورد.

توجه به جزئیات در سبک مونوکروم

برای استفاده از سبک مونوکروم در طراحی منزل، باید جزئیات تاثیرگذار را بشناسید و موقع چیدمان، آنها را رعایت کنید به طور مثال: از چه رنگی در کدام قسمت خانه استفاده شود بهتر است؟ یا انتخاب رنگ سایر اجزای خانه مثل کفپوش، مبلمان، پرده، فرش، گلدان و… چگونه باید انجام شود؟ و سوال هایی از این قبیل. در ادامه ما به چند نکته موثر دیگر در این سبک اشاره می کنیم:

دکوراسیون به سبک مونوکروم

نورپردازی:

نورپردازی در این سبک بسیار تاثیرگذار است آن را جدی بگیرید. به کمک نورپردازی، سبک مونوکروم شیک تر و دلباز تر به چشم می آید. درمورد نورپردازی سبک مونوکروم توجه داشته باشید که؛ میزان نور متناسب با فضا باشد و در تمام فضاها روشنایی و نور وجود داشته باشد. بدین منظور و جهت آرامش بیشتر می توانید از آباژور استفاده کنید، لوسترهای بزرگ برای این سبک مناسب نیستند.

بافت و الگو:

بافت و الگو، ساده ترین و ارزان ترین روش جهت ایجاد جلوه های بصری، عمق دادن، تنوع دادن و زیباتر کردن فضا می باشند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که هدف سبک مونوکروم سادگیست و در استفاده از بافت و الگو، نباید زیاده روی کنید زیرا فضا از حالت سادگی خود خارج شده و شلوغ جلوه می کند.

کلام آخر:

در گیر و دار شلوغی های پیرامون مان، سادگی و یکنواختی منزل می تواند حس آرامش و نوعی ثبات به همراه داشته باشد. سبک مونوکروم با طراحی متفاوت و ساده خود، که در آن فقط یک طیف رنگی نمود پیدا می کند، می توان در ایجاد این احساست به شما کمک کند. البته لازم به ذکر است؛ به کار بردن این سبک بسیار ریسک پذیر است و شرایط خاصی را می طلبد. با این حال اگر تمام موارد گفته شده در این نوشتار اعم از انتخاب درست و ماهرانه رنگ ها، بافت و الگو، اشکال و نورپردازی را رعایت کنید، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.

 

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×