فهرست

اکسسوری در دکوراسیون داخلی منازل

شاید واژه اکسسوری را بارها شنیده باشید ولی دقیقا ندانید که این کلمه چیست و چه کاربردی دارد ؟اکسسوری در حقیقت لوازم و ابزارات جانبی هستند ،که ممکن است به تنهایی کاربرد خاصی نداشته باشند اما در کنار وسایل دیگر می توانند مکمل آنها باشند و زیبایی و جذابیت خاصی به آن موضوع بدهند.اکسسوری ها در زمینه های مختلف کاربرد دارند؛ در صنعت مد و پوشاک ،در صنعت دکوراسیون داخلی و …رد پای شان را می توان دید.

اکسسوری دقیقا مثل ادویه در آشپزی عمل می کند. همان طور که برای مزه ی بهتر و عطر غذا ، ادویه به کار می بریم ؛برای زیباتر شدن فضای عمل دست به دامان سازه هایی چون ساعت ، لوستر ،میزها ، گلدان های زیبا ،تابلو ، آباژور ، ظروف فانتزی و تزئینی می شویم .ما در این قسمت از مقالات مجموعه زد دیزاین ، قصد داریم تا به تاثیر اکسسوری در دکوراسیون داخلی بپردازیم پس با ما همراه باشید .در فیلم کوتاه زیر با لوسترهای چوبی زد دیزاین بیشتر آشنا شوید .

 

 

اکسسوری در خانه

معمولا  یک خانه برای زیبایی بیشتر علاوه بر اینکه باید معماری داخلی زیبایی داشته باشد به ادوات و تجهیزات جانبی دیگری برای زیبایی بیشتر نیازمند می باشد. این تجهیزات علاوه بر مبلمان شامل انواع اکسسوری ها می شود. در واقع اکسسوری ها در هر قسمت از خانه می توانند جلوه بصری خانه را تکمیل تر کنند .این اکسسوری ها چه در آشپزخانه باشند چه در اتاق و چه در سرویس های بهداشتی مکمل خوبی برای تجهیزات داخل منزل می باشند.

در گذشته ابزارات و اکسسوری های داخل خانه سبک معماری آن دوره را تداعی می کردند و امروزه هم به همین روال می باشد اکسسوری ها می توانند جلوه های معماری مدرن و موارد دیگر را در داخل خانه به نمایش بگذارند.اکسسوری در همه جای منزل وجود دارد . از سرویس بهداشتی گرفته تا سالن پذیرایی .این اکسسوری ها با هر سبک چیدمان و بودجه ای قابل اجرا هستند .

 

اکسسوری در دکوراسیون داخلی

 

کاربرد اکسسوری در دکوراسیون داخلی منزل

اکسسوری ها علاوه بر زیبایی و ایجاد جلوه های بصری متعارف ،کاربرد های دیگری در هر بخش از خانه به عهده دارند . به طور نمونه اکسسوری هایی که در آشپزخانه نصب می شوند برای قرار گیری وسایل آویزی  آشپزخانه بکار می روند و موجب می شود فضای آشپزخانه مرتب و زیبا به نظر بیایید.

اکسسوری هایی که در سرویس بهداشتی قرار دارند برای قرار گیری مسواک , خمیردندان , حوله , صابون و … بکار می رود که به شکل کمد یا قفسه هایی برای گذاشتن این وسایل بر روی آن ها طراحی شده اند.در منازل کوچک که جایی کافی برای برخی وسایل وجود ندارد ،اکسسوری ها برای آویزان کردن لباس ها مثل چوب لباسی و فضایی برای کتاب ها مثل کتابخانه و قفسه ها کاربرد دارند.

در اتاق خواب اکسسوری برای جای دادن لوازم آرایشی داخل کشو ها و کمد ها برای لباس ها و غیره کاربرد دارند. بنابراین به طور کل اکسسوری علاوه بر زیبایی بصری به ادوات و وسایل خانه نظم می بخشند و از شلوغی و بی نظمی خانه می کاهند.

 

f1d1e5dfbd1f42590b2d05379d9c809a

 

اکسسوری در دکوراسیون داخلی خانه

اکسسوری در طراحی داخلی کاربردهای بسیاری دارد ،ولی ضرورتی ندارد که حتما از اکسسوری در طراحی داخلی استفاده شود. مثلا در دکوراسیون سبک صنعتی استفاده از اکسسوری ها و لوازم جانبی و تزئینی به حداقل رسیده است . با این وجود اغلب طراحان داخلی برای دیزاین فضای داخلی منازل از انواع اکسسوری متناسب با فضا استفاده می کنند. چنانچه در  قسمتی از خانه فضای خالی دارید می توانید با انواع متنوع اکسسوری زیبایی و جلوه خاصی به منزل تان بدهید.

در هنگام استفاده و بکاربردن اکسسوری دقت داشته باشید که با رنگ و فضای مبلمان خانه هماهنگی داشته باشد .رنگ های گرم به فضای خانه حس امنیت و آرامش و اطمینان بیشتری می دهند که با کمک اکسسوری های چوبی می توانید این احساس گرمی را ایجاد کنید.بی توجهی در نحوه چیدمان صحیح اکسسوری ها سبب می شد جلوه نازیبا و شلوغی به خانه شما بدهند و حتی فضای شما را کوچک تر از اندازه واقعی نشان دهند .دقت داشته باشید که از شلوغ کاری و حجم پر وسایل دوری کنید.سازه ها و مصنوعات چوبی ، همیشه زیبایی فضا را صد چندان می کنند . میز تمام چوب در اتاق نشیمن ، یکی از این ادوات کاربردی خواهد بود .

خرید میز چوبی

 

اکسسوری تزیینی

هنگام استفاده از اکسسوری های تزیینی دقت کنید که زیاده روی نکنید و فضا را بیش از اندازه پر و شلوغ نکنید. اکسسوری های تزیینی شامل جاشمعی ها ،گوی های شیشه ای ، انواع لامپ ها تزیینی ،تابلوهای ظروف سنگی طبیعی ،نقاشی و عکس ها، گلدان های مختلف، سبد های حصیری ، توپ های تزیینی و غیره می باشند .در انتخاب اکسسوری های تزیینی دقت کنید که رنگ دکوراسیون خانه همخوانی داشته باشند.

ظرف سنگی دکوری

 

 

کاربرد اکسسوری در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

همانطور که اشاره کردیم اکسسوری ها لوازم جانبی هستند که علاوه بر زیبایی ، کاربردهای در هر بخش از خانه برعهده دارند. اکسسوری های که عموما در آشپزخانه ها استفاده می شوند به صورت کشوهای ریلی و ابزاراتی هستند که در داخل کابینت تعبیه می شوند تا راحتی و نظم بیشتری ایجاد کنند.

در واقع اکسسوری ها در آشپزخانه فضاهای غیرکاربردی را کاربردی می کند. مثلا گذاشتن قفسه ای برای جای دادن برخی از ظروف و وسایل آشپزخانه یا ایجاد قفسه هایی برای جای گیری شیشه های و ظروف ادویه و …

کاربرد اکسسوری در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

امروزه با توجه به کوچک بودن فضای منازل آپارتمانی نیاز به اکسسوری ها بیشتر شده است اکسسوری هایی که در سرویس های بهداشتی نصب می شوند شامل قفسه ها و کمد ها و طاقچه هایی برای جای دادن وسایل شوینده مثل شامپو – صابون – خمیردندان – مسواک و غیره  و همچنین آویزان کردن حوله و دستمال می باشد. که موجب ایجاد نظم و زیبایی به فضای داخلی سرویس بهداشتی می شود.اگر به زیبایی سرویس بهداشتی منزل تان بسیار حساس هستید و از روشویی های تکراری خسته شده اید ،حتما دیدن این روشویی های سنگی رودخانه ای را از دست ندهید .

مطلب پیشنهادی :معرفی انواع روشویی های فانتزی و مدرن

 

خرید روشویی

 

کاربرد اکسسوری در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

شاید اینطور به نظر بیایید که اکسسوری های اتاق خواب به اندازه اکسسوری های سرویس بهداشتی یا آشپزخانه اهمیت ندارند. اما باید بگویم که اهمیت اتاق خواب اگر بیشتر از موارد دیگر نباشد کمتر هم نیست. اینکه بتوانید با استفاده درست از اکسسوری ها فضای اتاق خواب را یک فضای زیبا و آرامش بخش کنید ،در کیفیت خوابتان تاثیرگذار خواهد بود. برخی از اکسسوری های اتاق خواب از قبیل میز و کشوهای جلوی آیینه برای جادادن وسایل آرایشی  و رخت آویز برای آویزان کردن منظم لباس ها باعث نظم اتاق خواب می شود همچنین وجود اکسسوری های فانتزی مثل چراغ خواب، نصب آینه های زیبا یا جاشمعی می تواند فضای رمانتیک و آرامی برای خوابتان ایجاد کند.این آینه ها سایز و ابعاد یکسانی ندارند ، و این تفاوت به سایز و نقش درخت اولیه مربوط می شود .برای مشاهده آینه های مجموعه زد دیزاین ، کلیک کنید .

پیشنهاد زد دیزاین :جدیدترین مدل آینه چوبی و روستیک

 

خرید آینه

 

سخن پایانی

همانطور که می دانید امروزه تنوع و تغییرات دکوراسیون تبدیل به یکی از ملزومات اکثر افراد شده است و از آنجایی که  اشیاء دکوراتیو با گذر زمان دستخوش تغییرات متنوع می شوند و هر روز شاهد مدل های جدید لوازم و تجهیزات داخلی هستیم. در این میان افرادی که توانایی مالی بالایی دارند قادر هستند که تجهیزات منزل خود را به طور کلی تغییر دهند اما در این بین تغییر دکوراسیون برای اغلب خانواده ها هزینه بالایی دارد. برای افرادی که به دنبال هزینه بالا نیستند کمی خلاقیت و تغییرات کوچک می تواند نتایج عالی به همراه داشته باشد. با ایجاد تغییر در رنگ قسمتی از خانه و یا ایجاد خلاقیت با وسایل پیش افتاده و دور ریختنی می توانید اکسسوری های زیبایی برای تنوع و تغییر ایجاد کنید.

پیشنهاد زد دیزاین :مراحل ساخت روشویی بشکه ای
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×