اکسسوری لوازم منزل, بلاگ, دکوراسیون داخلی

چگونه سقف خانه را بلندتر جلوه دهیم ؟

خرید کتابخانه فلزی

داشتن دیوارهای بلند ، پنجره های تا سقف کشیده شده ، ستون های بزرگ و بلند جلوه دادن سقف خانه های کوچک، حس عظمت و غرور خاصی دارد و ابهت بیشتری به فضا می دهد و خانه و یا محیط کار را شکیل تر و فاخرتر نشان می دهند .

داشتن تمامی این امتیازها در خانه های کوچک و آپارتمان های نقلی و مدرن امروزه کمی دشوار است و اقریبا دور از ذهن است ؛ حال باید چه کرد ؟ آیا راهکاری برای بلند جلوه دادن سقف خانه بدون دست کاری شکل ظاهری خانه وجود دارد ؟ ما اینجاییم تا به شما بگوییم که با استفاده از خطای دید و انتخاب هوشمندانه می توان تا حدود بسیار زیادی به ارتفاع فعلی اتاق خود بیفزایید . پس در ادامه با ما همراه شوید تا جدیدترین روش های بلند جلوه دادن سقف خانه های کوچک را با هم بررسی کنیم .

 

بلند جلوه دادن سقف

بهترین راه های بلند نشان سقف خانه :

  • رنگ آمیزی اصولی و هوشمندانه سقف و دیوار و کف
  • استفاده از کاغذ دیواری مناسب
  • نصب آینه
  • انتخاب مبل های کوتاه ( چستر )
  • اکسسوری های کشیده و بلند در گوشه ها
  • لوستر مناسب
  • نصب پرده در ارتفاع صحیح
  • کتابخانه و بوفه بلند و ایستاده
  • و …

رنگ آمیزی اصولی و هوشمندانه سقف و دیوار و کف

این را بدانید که رنگ سفید همیشه باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می‌شود . پس انتخاب روشن ترین رنگ را برای سقف در نظر بگیرید . می توانید سقف را سفید رنگ کنید ،این رنگ اغلب انتخاب پیش فرض برای اکثر سقف ها می باشد .

عده ای برای بلند جلوه دادن سقف، رنگ براق و شاین را به جهت انعکاس نور بیشتر ترجیح می دهند ولی باید این موضوع مهم را نیز در نظر بگیرید که رنگ های مات نقص ها را می پوشانند ولی رنگ های براق درست است که سطح انعکاسی مثل آینه از سقف می سازند اما نقص ها را هم بیشتر نشان می دهند .

اگر سقف ، دیوارها و قرنیزهای  متصل به آنها همه دارای رنگ و ظاهر یکسان باشند ، این امر یک انتقال نور یکنواخت و یکپارچه ایجاد می کند و در نتیجه اتاق بزرگ تر و بلندتر به نظر می رسد . پس برای نتیجه بهتر سعی کنید از یک تناژ رنگی نزدیک به هم استفاده شود و از اختلاف رنگ قرنیز و دیوار و سقف به شدت پرهیز کنید .

همین طور اگر به جای رنگ ، متریال کاغذ دیواری و پوستر را برای فضای خود می پسندید ، حتما از کاغذ دیواری با خطوط عمودی برای بلند جلوه دادن سقف خریداری نمایید و به هیچ وقت از تصاویر و نقش و نگارهای عمودی و افقی برای دیوار استفاده نکنید .

بلند جلوه دادن سقف

از معجزه آینه غافل نشوید

از آینه های تمام قد در هر جایی که می خواهید توهم ارتفاع ایجاد نمایید، استفاده کنید . آینه ها تبحر زیادی در متفاوت نشان دادن واقعیت ها دارند . برای فضاهایی که قصد داریم به آن ارتفاع ببخشیم و بزرگ تر جلوه دهیم ،آینه سریع ترین و هوشمدانه ترین انتخاب است .همانطور که می دانید ، آینه ها در ایجاد ظاهر نادرست و خطای دید نقش جادویی و شگفت انگیزی دارند .

نقش مبل در بلند جلوه دادن سقف

مبلمان هایی که بلند و تاج دار هستند برای چنین خانه هایی اصلا مناسب نیستند . وقتی خطوط افقی مبلمان نشیمن شما کمتر از حد متوسط ​​است ، این فکر و ذهن بیننده را فریب می دهد که بقیه اتاق بلندتر از حد واقعی است . 

وقتی مبلمان را کوتاه و کتابخانه و سایر اکسسوری ها را بلند انتخاب کنید ، این تضاد باعث بلندتر دیده شدن سقف می شود ، کتابخانه ای انتخاب کنید که از زمین تا نزدیک سقف ارتفاع داشته باشد . همچنین قرار دادن گلدان طبیعی و آباژور و یا هر اکسسوری دیگری در گوشه و کنج اتاق ، خطای دید بسیار خوبی ایجاد می کند که باعث بلند جلوه دادن سقف خواهد شد .

 

لوستر چوبی

لوستر مناسب برای بلند جلوه دادن سقف

اگر قصد خرید لوستر دارید و با مشکل ارتفاع کم ، مواجه هستید ؛ باید قید لوسترها کشیده و سنگین و بلند را بزیند . این سبک لوسترها وقتی در وسط اتاق نصب شوند ، ارتفاع اتاق را به شدت کاهش می دهند و حتی ممکن است در رفت و آمد افراد قد بلند با مشکل جدی مواجه شویم .

لذا استفاده از هالوژن و لوسترهای چسبیده به سقف ، یک انتخاب درست و اصولی خواهد بود . اگر به اکسسوری های چوب طبیعی و روستیک علاقمند هستید ، قطعا از لوسترهای تمام چوب مجموعه ما لذت خواهید برد .

نصب پرده در ارتفاع صحیح

در فرهنگ ما ایرانی ها ، هرچقدر هم منظره و نمای بیرون ساختمان زیبا و جذاب باشد ، استفاده از پرده لازم و ضروری به نظر می رسد . حال برای بلند جلوه دادن سقف خانه ، می توان از پرده به عنوان یک وسیله کاربردی استفاده نمود . جنس پرده را خیلی ضخیم و مدل دار انتخاب نکنید و همچنین سعی کنید میله ی پرده را در بالاترین حد ممکن نصب کنید ( حتی اگر پنجره کوتاه باشد ) . هر چقدر ارتفاع و قد پرده بلندتر باشد و خطوط عمودی در آن وجود داشته باشد ، ارتفاع و طول سقف بلندتر جلوه می کند .

 

خرید دکوری فلزی

نقش شلف و کتابخانه در بلند جلوه دادن سقف

انتخاب هر نوع اکسسوری غیر از میز و مبلمان ، اگر بلند و کشیده باشند خطای دید ایجاد کرده و ارتفاع اتاق را بیشتر نشان می دهند ، زیرا چشم را به سمت بالا می کشند و توهم بصری ایجاد می کند .با استفاده از قفسه های کتاب کشیده و بلند که به سقف می روند ، چشم را به سمت بالا می کشید و توهم ارتفاع ایجاد می کنید . برای سفارش و خرید انواع شلف و کتابخانه روستیک ، آینه های قدی  و همین طور لوستر های افقی با ما از طریق وبسایت زد دیزاین در تماس باشید .

در واقع  تمامی این راه ها مغز و چشم ما را تا اندازه زیادی گول می زند که فکر کند اتاق بزرگتر و بلندتر از حد واقعی است . امیدواریم با بکارگیری این موارد ، بتوانید از فضای جدید خود نهایت لذت را ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *