دکوراسیون داخلی
فهرست

سبک های دکوراسیون داخلی

اگر به دنبال شروع عالی در طراحی داخلی هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با سبک های مختلف دکوراسیون خانگی و باموارد مهم و کاربرد این حوزه آشنا شوید. امروزه با افزایش تولیدات دکوراسیون خانگی سبک های گوناگونی از قبیل مینیمال، اسکاندیناوی، صنعتی و… وجود دارد که هرکدام مزیت های مختلفی دارند شما با توجه به سلیقه خود می توانید از این سبک های دکوراسیون داخلی استفاده کنید. درواقع هر ساختمانی  برای زیبایی بیشتر باید طراحی جامع و کاملی از یکی از این سبک ها داشته باشد. همچنین با توجه به آشنایی با بیشتر سبک های دکوراسیون داخلی بهترین و محبوب ترین آنها را استفاده کنید. معمولاً انتخاب این سبک ها به طور مستقیم به روحیه افراد بستگی دارد. در ادامه این مقاله می خواهیم چند نوع بسیار کاربردی از طراحی دکوراسیون داخلی را به شما معرفی تا پایان با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی سبک مدرن

کلمه “مدرن” به سبک طراحی داخلی با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و عناصر دیگری مانند استیل و شیشه اشاره دارد. این دکوراسیون حس سادگی را القا می کند، زیرا در خانه عناصری مانند مبلمان نقش سادگی  را ایفا می کنند. سایر ویژگی های این سبک همگی صاف، ظریف، براق و شفاف و دایره و مربع شکل هایی هستند که در این سبک استفاده می شوند.

درواقع در سبک دکوراسیون مدرن، هر کدام از این اشکال معنای خاص خود را دارند، به عنوان مثال اشکال هندسی زاویه دار، سرسختی دنیای مدرن را نشان می دهند و همچنین اشکال پایه، حرکت و پویایی را  منتقل می کنند. اگر می خواهید تصویر روشنی از  مدرنیته  در این سبک داشته باشید، باید  از ترکیب این دو حالت استفاده کنید، استفاده از آثار هنری مانند مجسمه های انتزاعی و نقاشی های ابستره جایگاه ویژه ای در این سبک به خود اختصاص می دهد.

دکوراسیون سبک مینیمال

درواقع یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی، سبک مینیمال می باشد. همچنین از لحاظ ساختار بسیار به سبک مدرن شبیه است ولی تنها تفاوت بین این دو سبک این است که سبک مینیمال بسیار ساده تر از سبک مدرن است.

در این سبک از پالت هایی استفاده شده که کاملاً خنثی و ساده بوده و درواقع از هیچ گونه زرق و برقی استفاده نشده است. همچنین در این سبک کاربردی ترین رنگ استفاده شده، رنگ سفید می باشد که در عین سادگی بسیار این سبک را جذاب کرده است.

کلمه “مینیمال” به معنای سادگی و حذف تمام عناصر اضافی است. درواقع سادگی و تمیزی را می توان در همه چیز در این دکوراسیون مشاهده کرد. یکی از ویژگی های این سبک استفاده از تضاد در رنگ ها به عنوان مثال سفید با مشکی است. همچنین دلیل بکارگیری از این ویژگی این است که دکوراسیون نباید خیلی خنثی باشد و در عین سادگی ظاهر آن باید متعادل و بصری باشد.

Minimal decoration 1

دکوراسیون سبک صنعتی

نام این سبک از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپا و خانه های پلکانی قرن ۱۷ و ۱۸ الهام گرفته شده است. اگر به عناصر این طرح دقت کنید، متوجه می شوید که طرح ها ناتمام به نظر می رسند. درواقع هیچ چیزی در این طرح ها تمام نشده است. همچنین گاهی اوقات سبک دکوراسیون صنعتی تبدیل شده یک ساختمان صنعتی می باشد.

درواقع در این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی از مبلمان چرم بسیار استفاده می شود، دلیل استفاده از این مبلمان در سبک صنعتی این است که اشراف و کارخانه داران تاریخ اروپا بسیار علاقه مند به مبلمان چرم بودند و به همین علت به یکی از عواملی تبدیل شده که در دکوراسیون صنعتی بسیار کارآمد می باشد. همچنین در سبک صنعتی از جعبه های پرینت دار استفاده شده است که یکی از عناصر بسیار مهم در این دکوراسیون می باشد.درواقع جعبه های پرینت دار تداعی کننده تصاویر بازشدن کارخانه های در اروپا است.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک معاصر

ممکن است فکر کنید که سبک های مدرن و معاصر معادل یکدیگر می باشند و هرکدام به جای دیگری استفاده می شود. اگر با این طرز فکر این دو سبک را با هم قیاس می کنید کاملاً در اشتباه هستید. سبک معاصر با مدرن بسیار متفاوت است. درواقع  تفاوت هایی اساسی  در این دو سبک وجود دارد که منجر به متفاوت بودن این دو سبک شده است. درواقع سبک مدرن بسیار سبک سخت تری دارد، همچنین طراحی آن نیز از قرن بیستم شروع شد، اما سبک معاصر بسیار روان تر از سبک مدرن است و در این سبک طراحی داخلی از خطوط منحنی بیشتری استفاده می شود، در حالی که این شکل در سبک مدرن  کمتر استفاده می شود.

 

 

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×