دکوراسیون داخلی

دکوراسیون فضای سبز ویلا

دکوراسیون فضای سبز ویلا

دکوراسیون فضای سبز ویلا

امروزه با پیشرفت  شهرنشینی و دور شدن مردم از روستاها و فضای سبز وسیع شرایطی فراهم شده که عده ای  از انسان ها با ساخت خانه های بزرگ که به آنها ویلا نیز  میگویند و با طراحی و دکوراسیون فضای سبز ویلا ، حس حضور در یک مکان سرسبز و خوش آب و هوا را در خود زنده نگه دارند.

فضای سبز در هر مکانی نشان دهنده بخش مهمی از شادی و نشاط در آن مکان است. بدون شک روح و روان انسان به این نشاط هر چند نشاط مصنوعی نیاز مبرم دارد؛ اگر این نکته را در نظر بگیریم که انسان موجودی خارق العاده و طبیعت دوست است اغراق  نکرده ایم و همچنین انسان موجودی طبیعت دوست و دارای روحیه سرشار از  دوستی و صمیمیت و طبیعت است.

اغلب  کسانی که خانه های ویلایی می سازند به این فکر می افتند  که فضای سبز زیبا و دارای منظره های بسیار چشم نواز در آن محیط ایجاد نمایند. با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های طراحی این دور از انتظار نیست که بتوانیم فضای سبز زیبا برای ویلای مان داشته باشیم.

دکوراسیون فضای سبز ویلا

طراحی دکوراسیون فضای سبز ویلا

همانطور که شما هم شاید بدانید طراحی دکوراسیون فضای سبز ویلا میتواند هم در قیمت آن و هم در عوام پسند بودن آن  بسیار موثر باشد و اگر طرح زیبایی برای ویلای خود در نظر بگیرید هم برای خودتان نشاط و شادابی آورده هم برای کسانی که به ویلای  شما به عنوان مهمان می آیند.

طرح های دکوراسیون فضای سبز ویلا بسیار زیبایی برای خانه های ویلایی وجود دارد ولی استفاده هر کدام از آنها برای محیط خاصی است مثلاً در برخی از کشورهای جهان سقف  خانه ها را به عنوان مکان فضای سبز در نظر میگیرند به این سبک گاردن روف  می گویند.

اگر دقت کرده باشید فضای سبز در خانه های ویلایی شبیه پارک ها و بوستان ها میباشد شما در فضای سبز ویلای خود می‌تواند به هر گونه گیاهی پرورش دهید و از محوطه استفاده بسیاری کنید. اگر فضای ویلای شما بزرگ باشد می توانید یک مکان برای بازی گلف در نظر بگیرید معمولاً بهترین مکان برای در نظر گرفتن زمین چمن گلف  مکان خالی پشت ویلا می باشد؛در ادامه همراه با هم با  نمونه هایی از طراحی دکوراسیون ویلا آشنا می شویم.

 

استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون

معمولا در یک فضای سبزِ خوب، گل و گیاه در مکان های مناسب قرار دارند و می شود گفت اصلاً جالب نیست فضای  سبزی گل و گیاه نداشته باشد و اگر چنین باشد فضا روحیه خاص خود را برای نشاط  دادن به محیط اطراف ندارد. مثلاً شما یک زمین فوتبال را در نظر بگیرید کاملاً با چمن  و خیلی مواقع چمن مصنوعی طراحی شده است آنقدر از این محیط نشاط و شادابی نمی گیرید که  از فضای سبز پاک شده میگیرید.

اگر در جایگذاری گل و گیاه در فضای سبز دقت کافی را داشته باشیم مینشود گفت که  ۵۰ درصد از  زیبایی فضای سبز خود را تکمیل کرده اید،در فضای سبز خود از گل هایی که به شدت طول عمر بالایی دارند و آنهایی که بسیار بلند می‌شوند استفاده کنید استفاده از گلهای تزیینی برای دیوار های ویلا نیز می تواند گزینه مناسبی برای فضای سبز ویلا باشد

دکوراسیون فضای سبز ویلا

استفاده از سنگ فرش برای جلوه دادن به دکوراسیون فضای سبز ویلا

استفاده از سنگ فرش علاوه بر اینکه محیط ویلای شما را زیبا می‌کند باعث می‌شود تا مسیر عبور و مرور افراد در ویلا مشخص باشد و همچنین مانع از رویش  گیاهان در مسیر عبور می‌شود ،استفاده از سنگ فرش در فضای بیرون ویلا نیز می تواند بسیار در زیباسازی فضای بیرونی موثر باشد، بهتر است از سنگ فرش  های طبیعی استفاده کنیم این باعث می شوددکوراسیون فضای سبز ویلا بسیار زیباتر به نظر برسد.

ایجاد حوضچه های طبیعی در مکان فضای سبز

اگر در ایجاد فضای سبز خود به مدرن بودن بسیار اهمیت نمی دهید و دوست دارید فضای سبز طبیعی تر به نظر برسد می توانید از حوضچه های طبیعی استفاده کنید برای این منظور استفاده از سنگ برش و سنگ چین در دوردحوض و کاشت گیاهان در اطراف آن می تواند فضایی طبیعی تر و  طبیعی تری برای شما به ارمغان آورد و در ضمن توجه به این نکته نیز بسیار مهم است که این نوع حوضچه ها نیاز به لایروبی بسیار دادند زیرا باعث می شوند در دراز مدت بوی نامطبوعی در اطراف  پخش شود.

 

استفاده از استخرهای مدرن یا آب نماها و آبشارها و فواره های مصنوعی

در گذشته استفاده از آب نما ها جنبه کاربردی داشتن اما امروزه با کمرنگ شدن کاربرد آنها در زندگی این نوع آب نماها جنبه تزیینی پیدا کردن شما می توانید از انواع پیش ساخته این آب نماها برای تزیین فضای سبز ویلای خود استفاده نمایید شما همچنین می توانید برای فضای سبز ویلای خود آبشارهای مصنوعی و استخرهای مدرن به همراه فواره های زیبا ایجاد کنید و زیبایی فضای سبز و خود را بیش از پیش افزایش دهید

دکوراسیون فضای سبز ویلا

مسقف  کردن قسمتی از فضای سبز

معمولاً به خاطر اینکه ویلا ها در مکان هایی ساخته می شوند که  آب و هوایی آن جا بسیار مطلوب است بیشتر افراد از حیاط و محوطه بیرونی ویلا استفاده می کند و شما می توانید برای استفاده این افراد از گزینه های زیر استفاده نمایید

  • استفاده از آلاچیق های آماده یا سفارشی در ابعاد مناسب
  • استفاده از سازه های پارچه ای که قابلیت جمع شدن نیز دارند

گزینه‌هایی که عنوان شد جنبه‌های زیبایی در دکوراسیون فضای سبز ویلا نیز دارند و به این نکته نیز توجه کنید که می‌توان از آنها به عنوان سایه بان و در مواقعی که برف و  باران می بارد  به عنوان فضایی برای در امان ماندن از ریزش برف و باران استفاده کرد

 

نکته های پایانی برای طراحی دکوراسیون فضای سبز ویلا

  • تصمیم قطعی در انتخاب سبک مدرن یا طبیعی در ابتدای شروع به طراحی
  • مرز بندی منظم و مرتب بین فضاها و قسمت های مختلف
  • استفاده از گل ها با گلدان های متناسب با سایر متریال
  • استفاده از فرنیچرهای هماهنگ با فضا
  • توجه و نگهداری مداوم گل و گیاهان، آبنماها و…
  • استفاده از کف های طبیعی تر نسبت به مصنوعی
  • زیرساخت مناسب

 

در این مقاله سعی شد تا حد زیادی طراحی‌ دکوراسیون فضای سبز ویلا را برای شما تشریح نماییم و همچنین به شما گزینه هایی برای طراحی مدرن و یا طراحی سنتی و طبیعی نیز پیشنهاد دادنماییمه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *