اکسسوری لوازم منزل
فهرست

بکارگیری اکسسوری در پذیرایی منزل

طراحی دکوراسیون یک خانه در حال و احوال مخاطبان آن موثر می باشد. القای احساساتی هم چون آرامش، آشفتگی، بی نظمی و … در پی نوع دکوراسیون فضا به وقوع می پیوندد. در یک خانه، مهمانان در قسمت پذیرایی ساکن می شوند. بنابراین میزان راحتی آن ها بیشتر تحت تاثیر این قسمت از خانه می باشد. در طراحی دکوراسیون این قسمت بایستی نهایت دقت به کار گرفته شود. زیبایی، نظم و تمیزی باید از محیط پیش رو به چشم بخورد. برای داشتن فضایی دلنشین برای مهمانان از اکسسوری ها کمک بگیرید. بکارگیری اکسسوری در پذیرایی منزل می تواند در داشتن فضایی باب طبع موثر باشد. وسایلی گاها ساده و پیش پا افتاده که زیبایی و سکون را در محیط به وجود می آورند. آیا می دانید این عناصر چه هستند؟؟ از کدام موارد برای دیزاین پذیرایی باید بهره گرفت؟ در ادامه به پاسخ مناسب خواهید رسید.

اکسسوری در پذیرایی منزل

اکسسوری به تمامی متعلقات اصلی و فرعی برای چیدمان یک محیط گفته می شود. حضور آن ها ضروری و لازم نیست. اما اگر وجود داشته باشند زیبایی و دلنشینی یک فضا را بیشتر خواهند کرد. معمولا ارزان قیمت و ساده هستند و در کنار اجزای اصلی به خلق زیبایی می پردازند. با کمک آن ها فضا های خالی و بی روح را پر می کنید. به عبارتی دیگر، کار تزئین و آرایش محیط را بر عهده دارند. این لوازم جانبی اگر به صورت اصولی چیده شوند، مشکلی به بار نمی آورند. در وهله اول از نظر طرح و رنگ بایستی تا حدودی با سایر اجزای محیط هماهنگی داشته باشند. در درجه دوم باید به حد اعتدال به کار گرفته شوند. استفاده بیش از حد از آن ها می تواند منظره ای ناخوشایند و البته شلوغ را به نمایش بگذارد.  اکسسوری در پذیرایی منزل شامل چه مواردی است؟؟

تابلوهای هنری و نقاشی

تابلوهای هنری می توانند از هر نوعی باشد. این گروه از اکسسوری در پذیرایی منزل هم می تواند لوکس و مجلل باشد و هم ساده و کلاسیک. تابلو فرش، تابلو برجسته، تابلو نقاشی و … چند نمونه از این تابلوهای هنری هستند. با توجه به سلیقه فرد و سبک دکوراسیون داخلی انتخاب می شوند. این گروه در کنار هنر، رنگ و نقوش چشمگیر را به محیط می آورند. البته بایستی در ارتفاع مناسب و محل خاص خود قرار بگیرند. در این صورت می توانند همواره مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهند.

اکسسوری منزل

گیاهان طبیعی

اکسسوری در پذیرایی منزل می تواند از نوع زنده و طبیعی باشد. کافیست یک گلدان گل را در این قسمت قرار دهید. گیاهان همراه با خود طراوت و سر زندگی می آورند. به محیط پیرامون خود زندگی و جریان می بخشند. البته این مورد را در هر جایی نمی توان قرار داد. باید در محلی باشد که نور کافی به آن برسد.

 

دیوار خاطرات

یکی از موارد اکسسوری در پذیرایی منزل دیوار خاطرات است. دیواری که روی آن از عکس های قدیمی و جدید افراد خانواده استفاده می شود. همان طور که می دانید عکس ها یکی از منابع یادآوری خاطرات گذشته است. کافیست عکس های خود را به شکلی مناسب روی دیوار بچینید. تنوع زیادی در زمینه شکل چینش آن ها وجود دارد. در اندازه های گوناگون می توانید از آن ها استفاده نمایید. بدون خرج کردن هزینه های آن چنانی، یک دکور پر جاذبه برایتان به وجود می آورد.

اشیا قدیمی و آنتیک به عنوان اکسسوری منزل

بکارگیری اکسسوری در پذیرایی منزل به وسایل مدرن و جدید ختم نمی شود. بلکه می توانید اشیا قدیمی و عتیقه خود را نیز در این محیط بگنجانید. حضور یک شی آنتیک و قدیمی می تواند به خوبی جلوه گری کند و محیط را دگرگون نماید.  این گروه از لوازم جانبی به خوبی خود را با هر نوع سبک دکوراسیونی وفق می دهند.

چیدمان اکسسوری

روشن کننده ها در اکسسوری منزل

عناصر روشنی بخش در درخشان شدن و براقیت یک فضا نیز نقش ایفا می کنند. شمع ها از جمله روشن کننده هایی هستند که معمولا در طراحی دکوراسیون مورد توجه قرار می گیرند. خوشبختانه انواع شمع در بازار موجود است. حتی شکل آن ها به نحوی است که ظاهری دکوراتیو دارند. البته برای نور پردازی نیز به کار گرفته می شوند. می توانید برای میز غذا نیز از نمونه های پایه بلند آن استفاده کنید. روی انواع سفره ها می توانند حضوری موثر داشته باشند.

اکسسوری پارچه ای

بکارگیری اکسسوری در پذیرایی منزل می تواند شامل عناصر پارچه ای نیز باشد. کوسن ها و بالشتک های کوچک هم زینتی هستند و هم زمینه راحتی کاربر را فراهم می کنند. پرده ها، کف پوش های زیبا و رومیزی ها می تواند جزئی از این موارد باشد. گرما بخش، زیبا ساز و ساطع کننده احساس راحتی هستند.

جمع بندی

بکارگیری اکسسوری در پذیرایی منزل یکی از شیوه های طراحی دکوراسیون می باشد. یک راهکار کم هزینه و البته متحول کننده محیط است. نیازی به هزینه گزاف و سردرگمی نمی باشد. می توانید از هر کدام از لوازم جانبی معرفی شده برای دیزاین این بخش از خانه کمک بگیرید.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×