Whatsapp

مشاوره رایگان

انواع سنگ روشویی

راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشویی

فهرست

همانطور که می دانید دیزاین سرویس بهداشتی یکی از قسمت های اجتناب ناپذیر می باشد که گاهی به دلیل کوچک بودن فضای سرویس بهداشتی انجام این کار پیچیده می شود.  انتخاب درست متریال و ادوات کاربردی سرویس بهداشتی در ایجاد فضای کاربردی بیشتر نقش بسزایی خواهد داشت . یکی از این لوازم مهم و ضروری انتخاب سنگ روشویی می باشد آنچه در این مقاله می آموزید، یک راهنمای کلی برای خرید روشویی و انتخاب انواع آن می باشد. پس این قسمت از مقاله زددیزاین را با دقت مطالعه نمایید.

راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشویی آدرس کارخانه :
البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک ۱۰
راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشوییتلفن دفتر فروش : ۰۲۶۹۱۳۰۱۰۶۰ 
تلفن کارخانه : ۰۲۶۳۴۸۵۰۲۷۴

انواع سنگ روشویی در فضای سرویس بهداشتی

همانطور که شاهد هستید در بازار انواع مختلفی از روشویی وجود دارد  .اما به طور کلی می توان روشویی ها را به دو نوع تقسیم بندی کرد .روشویی همراه با کابینت و روشویی بدون کابینت .

انواع سنگ روشویی

 

سنگ روشویی بدون کابینت

این مدل روشویی همان نمونه ای است که از قدیم وجود داشته .  در حقیقت نمونه روشویی های دیواری از این قبیل هستند و معمولا سنگی که در این مدل  مورد استفاده قرار می گرفت دارای طرح ساده ای بوده و جنس آن نیز  اکثرا چینی می باشد .در حال حاضر از این مدل روشویی در بازار در انواع سایزها و طرح های مختلف وجود دارد که می توانید از این مدل روشویی های ایستاده با توجه به فضا و سبک دکوراسیون منزل انتخاب کنید .

مزیتی که این روشویی های بدون کابینت در مقایسه با روشویی های کابینت دار ایجاد می کنند فضای سرویس بهداشتی را بزرگ ترنشان می دهند ،زیرا فضای کمتری را اشغال می کنند.

مطلب پیشنهادی : ۱۰نکته اساسی که قبل از خرید روشویی باید بدانیم

راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشویی

سنگ روشویی کابینتی

همانطور که از اسمش پیداست این مدل روشویی همراه با کابینت می باشد ،که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است .در واقع طراحان این مدل روشویی ،برای فضای زیر سینک روشویی کابینت طراحی کرده اند که می توانید وسایل و لوازم مورد نظر را در آن قرار دهید و به این شکل از فضای زیر سینک بهترین استفاده را ببرید. با توجه به تنوعی که در بازار وجود دارد روشویی کابینتی در دو مدل طراحی شده است :مدل دیواری و مدل پایه دار.

چنانچه فضای کافی در سرویس بهداشتی موجود می باشد پیشنهاد ما این است از مدل روشویی کابینتی پایه دار استفاده کنید زیرا دوام و استحکام بیشتری نسبت به مدل دیواری دارد و از آنجایی که وزن بیشتری می تواند تحمل کند بنابراین در انتخاب کاسه روشویی برای این مدل محدودیتی در انتخاب مدل ندارید. اما چنانچه فضای محدودی در سرویس بهداشتی داشتید بهتر است از مدل دیواری آن استفاده نمایید.

روشویی

انواع سنگ روشویی از لحاظ جنس

معمولا برای دسته بندی روشویی ها آن ها را به طور کلی به لحاظ جنس و متریال دسته بندی می کنند  ،که شامل سه دسته کلی می باشند .

  • روشویی هایی با سنگ سرامیکی
  • روشویی هایی با سینک آکریلیکی
  • روشویی  هایی با سینک  استیل

راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشویی

اکثر روشویی هایی که در بازار وجود دارد به دلیل داشتن دوام و استحکام از جنس سرامیک تهیه شده اند .اما انواع دیگر مانند روشوی های آکریلیکی اگرچه دوام و طول عمر روشویی های سرامیکی را ندارند  ، اما از تنوع و زیبایی در طرح مدل بیشتری برخوردار هستند  ،و این تنها ملاک انتخاب آنهاست.

افرادی که از روشویی های کانتری استفاده می کنند می توانند از مدل سینک های آکرولیکی بهره ببرند  . زیرا در این حالت نیازی به استحکام و دوام خاصی نیست .و اما روشویی های استیل به دلیل وزن سنگینی که دارند از قیمت پایین تری نسبت به دو مدل قبلی برخوردار هستند  ، اما با این وجود کمتر مورد توجه و استفاده قرار دارند.

انواع سنگ روشویی

انواع سنگ روشویی از لحاظ مدل و طراحی

یکی دیگر از معیارهای دسته بندی سنگ های روشویی دسته بندی آن ها به لحاظ طرح و مدل می باشد .امروزه شرکت های تولیدی با توجه به سلیقه مردم در ایجاد طرح های جدید و خلاقانه  ، تنوع بسیاری ایجاد کرده اند. با این وجود به طور کلی می توان سنگ های روشویی را به لحاظ طرح و فرم به مدل های زیر تقسیم بندی کرد.

سنگ روشویی یکپارچه

همانطور که از اسمش پیداست ،این طراحی این مدل سینک یکپارچه است ، یعنی پایه و کاسه یک تیکه طراحی شده اند و معمولا جنس این مدل سنگ ها سرامیک می باشد و به دلیل یک پارچه بودنشان از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

انواع سنگ روشویی

 سنگ روشویی چند تکه

سینک های چند تیکه به نسبت سینک های یک پارچه از وزن و قیمت پایین تری برخوردار هستند و بیشتر مدل های موجود در بازار از این دسته می باشند و این سینک ها به دلیل جدا  بودن سینک و پایه از هم ، برای تسیهل در نصب, تعمیرات و لوله کشی گزینه مناسب تری هستند.

راهنمای جامع خرید انواع سنگ روشویی

 سنگ روشویی کنج یا گوشه

این مدل سنگ های روشویی برای ساختمان های که فضای سرویس بهداشتی آن ها بسیار محدود است ، گزینه بسیار مناسبی هستند .زیرا با قرار گیری و نصب شدن در گوشه ها و کنج دیوار فضای کاربردی بیشتری ایجاد می کنند.

انواع سنگ روشویی

سنگ روشویی وال هنگ

یکی از انواع سنگ روشویی، سنگ وال هنگ می باشد  . این سنگ های روشویی دارای وزن سبکی هستند و به طور معمول از آکریلیک و مواد سنتزی ساخته شده اند  .این مدل سنگ ها برای افردی که به دنبال استفاده از فضای زیر سینک هستند و همچنین تمایل دارند زیر سینک کابینت نصب کنند گزینه مناسبی می باشد زیرا به دلیل سبک بودن به راحتی روی دیوار نصب می شوند و نیازی به داشتن پایه ندارند.

سنگ روشویی رومیزی یا کانتر

سنگ ها روشویی که برای این منظور استفاده می شوند معمولا جز خانواده سنگ های کنج یا وال هنگ قرار دارند و دلیل آن نیز سبکی و راحتی در نصب شان می باشد. معمولا این مدل روشویی ها با دکوراسیون های مدرن همخوانی دارند.

انواع سنگ روشویی

سنگ روشویی یک یا دو قلو

این مدل روشویی ها در مقایسه با نمونه های دیگر عمومی تر هستند و متناسب با نوع دکوراسیون سرویس بهداشتی که ممکن است مدرن یا سنتی طراحی شده باشد دو قلو یا تک قلو طراحی و نصب شوند.

مطلب پیشنهادی زد دیزاین :بررسی مزایا و معایب روشویی دوقلو

انواع سنگ روشویی

طرح و جنس انواع سنگ روشویی :

به طور کلی جنس کاسه های روشویی از سرامیک تهیه می شود .اما با این وجود سینک های با کیفیت و متنوعی در بازار وجود دارد .از جمله سینک های چوبی ، شیشه ای  ، فلزی و سنگ های رودخانه ای و غیره. روشویی های سنگ رودخانه ایی امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است .

برای دیدن مدل های روشویی های سنگی رودخانه ای ، به این آدرس مراجعه نمایید .

انواع سنگ روشویی

اما سینکی مرغوب و با کیفیت است که خصوصیات زیر را داشته باشد:

  • اول اینکه سنگ آن شفاف و بدون خش باشد
  • دوم سطح آن فاقد موج یا برآمدگی باشد
  • سوم اینکه عدم وجود ترکهای ریز و درشت
  •  چهارم اینکه در مقابل مواد شویندی اسیدی مقاومت بالایی داشته باشد
  • پنچم استاندارد بودن اندازه کاسه روشویی

نکته قابل توجه

توجه داشته باشید ما در شرکت زد دیزاین انواع روشویی سنگی را با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت در اختیار تان قرار خواهیم داد. در این مقاله به ۵ مورد از مهم ترین مواردی که در هنگام انتخاب یک سینک مرغوب باید بدانید پرداخته ایم. برای مشاهده انواع روشویی سنگی روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.