اکسسوری لوازم منزل, بلاگ, دکوراسیون داخلی

چیدمان میزغذاخوری به سبک روستیک

میز آرایی و چیدمان میز غذا ، قطعا یک بخش مهم از یک مهمانی را دربر می گیرد .فارغ از کیفیت غذا و نحوه ی پذیرایی ، چیدمان و دکوراسیون میز غذا خوری در بالابردن سطح کیفی مهمانی نقش بسزایی دارد .از آن جا که موضوع مقالات مجموعه زد دیزاین المان های روستیک و طبیعی می باشند ، در ادامه چیدمان میز غذاخوری روستیک را به صورت مختصر بررسی می کنیم .

شاید تصور کنید چیدمان میز برای یک مهمانی شام ، بسیار هزینه بر و زمان بر خواهد بود . ولی امروز خواهیم دید که با کمترین هزینه و کمی خلاقیت و سلیقه می توان یک میز شام ساده را به یک میز رویایی تبدیل کرد .

در چیدمان میز غذاخوری روستیک ، باید آیتم های طبیعی حتما بر روی میز وجود داشته باشد . به طور مثال وجود زیر بشقابی از جنس چوب و یا گیاهان طبیعی خوشبو مثل رز ماری و شب بو ، از مشخصه های اصلی این سبک دیزاین می باشد .

بیشتر بدانیم : ظروف روستیک جدید

 

 

وجود شمع های زیبا و بدون اسانس نیز ، برای تمامی سبک ها ایده آل می باشد . بنا به سلیقه ی خودتان ، می توانید شمع ها در یک قسمت میز قرار داده و یا به فواصل معینی در سراسر میز گذاشت . برای اینکار حتما از شمع های بدون دود و بدون اسانس استفاده نمایید ، زیرا برخی افراد به اسانس های عطری آلرژی دارند و باعث دل آزردگی آنان خواهد شد .

ظروف سنگی

 

 

میز غذاخوری چوبی :

گاهی ممکن است مهمانی شما بسیار رسمی برگزار شود . و این یعنی تمامی موارد دیزاین میز باید طبق اصول و استاندارد باشد .بنا به تعداد مهمانان ، از میزهای 6 ، 8 و یا 10 نفره استفاده می شود . میزهای غذاخوری روستیک در زد دیزاین  ، از اسلب های چوب طبیعی تهیه می شوند .

لبه های این میزها به صورت خام و دست خورده ، بوده و از نظر کیفیت این میزها توان رقابت با نمونه های خارجی را دارند . اسلب های ( ورقه های چوبی ) این میزها از بهترین چوب های گردو ،بلوط ، توت یا توسکا می باشند . امکان خرید این اسلب ها به صورت خام نیز برای شما عزیزان وجود دارد .برای مشاهده ی میزهای غذاخوری ما ، به آدرس زد دیزاین مراجعه نمایید .

 

اصول اولیه چیدمان میز غذای رسمی :

برای میزهای رسمی ، وجود برخی موارد الزامیست و باید به این نکات توجه شود . که در ادامه به ذکر چند نمونه می پردازیم .

وجود کارد و چنگال و قاشق :

جدا از بحث این که چه غذایی سرو می شود ،باید تمام موارد مذکور بر روی میز و کنار بشقاب هر فرد قرار گیرد .برای میزهای ایرانی و غذاهای سنتی وجود قاشق الزامیست و برای غذاهای فرنگی ، کارد را نباید فراموش کرد . می توانید با کمی خلاقیت ، چیدمان میز غذاخوری تان را چشم نواز کنید .

در ادامه اگر قصد سرو کردن دسر را دارید ، حتما قاشق جداگانه ای برای آن در نظر بگیرید .

 

چیدمان میز غذاخوری

 

وجود دستمال سفره :

این آیتم هم ، باید به صورت جداگانه بر روی بشقاب هر فرد قرار گیرد . می توانید از دستمال های پارچه ای با گلدوزی زیبا و یا از دستمال سفره ای آماده و یکبار مصرف استفاده کنید .معمولا در اینجا ، یک هماهنگی بین طرح ظروف و گل آرایی میز شما باید وجود داشته باشد .

برای دستمال سفره ، گیره ها و حلقه های مخصوصی در بازار وجود دارد ؛ ولی اگر به کارهای هنری علاقمندید می توانید خودتان آن ها را با کمترین و ارزان ترین مواد درست کنید .

 

چیدمان میز غذاخوری

رنگ استاندارد میز غذاخوری روستیک :

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که برای دیزاین به سبک روستیک چه رنگی را باید انتخاب کرد ؟ و چه رنگی برای این چیدمان مناسب نمی باشد ؟باید بدانیم که قانون قطعی برای دیزاین وجود ندارد ، و گاهی با تلفیق یک یا دو ایده ی مختلف به یک سبک فوق العاده خاص دست پیدا خواهیم کرد .

در این مورد هم از اکثر رنگ ها می توان استفاده کرد . هم رنگ های خنثی و ملایم زیبا می شوند و هم رنگ های تند و شاد . ولی اگر از ترکیب لوازم چوبی بر روی میزتان استفاده کرده اید ، رنگ سبز بسیار همخوانی خوبی خواهد داشت .

ظروف روستیک

موارد ضروری چیدمان میز غذاخوری که باید روی هر میزی قرار گیرد :

مواردی از قبیل لیوان ، قاشق ، چنگال ، بشقاب از ضروریات هر میزی می باشد . ولی مواردی چون گل طبیعی ، دستمال سفره ، کارد ، قاشق سرو دسر ، شمع از موارد دکوری و المان های زیبایی می باشند .

پیشنهاد اهل فن این است که بین هر بشقاب باید حدودا 30 سانتی متر فاصله باشد تا آرنج ها به هم برخورد نکند .اگر دو نوع نوشیدنی روی میز قرار دارد ، حتما از لیوان ها بیشتر از تعداد استفاده شود .

 

چیدمان میز غذاخوری کلام آخر :

چنانچه با سبک روستیک میانه خوبی داشته و از المان های طبیعی استقبال می کنید و اگر به محصولات و سازه های طبیعی و روستیک علاقمند هستید ، به وبسایت زد دیزاین حتما مراجعه نمایید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *