ترفندهای ساده و کاربردی
فهرست

ترفندهای ساده و کاربردی برای نو کردن مبلمان کهنه

مبلمان یکی از اکسسوری های بسیار مهم در خانه است که پس از مدتی کیفیت خود را از دست داده و خانه را یکنواخت می کند. به همین دلیل تعویض مبلمان تغییری اساسی در خانه ایجاد می کند. ولی با توجه به این که مبلمان امروزه قیمت بالایی پیدا کرده است، برخی از افراد قادر به تعویض و خرید مجدد مبلمان نیستند. بنابراین ترفندهای ساده و کاربردی برای نو کردن مبل های کهنه وجود دارد که با استفاده از آن می توانید مبلمان های نو و زیبایی داشته باشید.

تعویض روکش مبلمان

یکی از روش های ساده و در عین حال بسیار تاثیرگذار برای نو کردن مبلمان کهنه تعویض روکش مبل است. در واقع آن چیزی که شما از مبلمان می بینید، همان روکش های مبل هستند که زیبایی آن ها مساوی با زیبایی نمای دکوراسیون شما می باشد. بنابراین شما به راحتی با تعویض روکش های مبل می توانید نمای تازه و جذابی را ایجاد کنید. البته توجه داشته باشید که روکش مبلمان باید با سایر نمای دکوراسیون خانه شما از جمله رنگ کفپوش، پرده ها، رنگ دیوار و … هماهنگی باشد تا بتواند زیبایی دکوراسیون خانه را افزایش دهد.

تبلیغات

رنگ کردن چوب مبلمان

از دیگر روش هایی که با استفاده از آن می توانید مبلمان خود را نو و تازه کنید، رنگ کردن چوب مبلمان می باشد. برای این کار می توانید یا از رنگ های جلادهنده استفاده کنید که تنها باعث افزایش براقیت و درخشندگی چوب شده و تغییری در رنگ چوب آن ایجاد نمی کند و یا این که می توانید با استفاده از رنگ اکریلیک و یا رنگ روغن به صورت کامل رنگ چوب را تغییر دهید. این روش هزینه بسیار پایینی را به دنبال دارد و مقرون به صرفه می باشد.

استفاده از روکش مبلمان

از دیگر ترفندهای ساده و کاربردی برای نو کردن مبل های کهنه استفاده از روکش های مبلمان می باشد. این روش همانند روش تعویض روکش مبلمان است ولی هم دردسر کمتری دارد و هم هزینه آن پایین تر می باشد. بنابراین در صورتی که زمان و یا حوصله کافی برای رنگ کردن مبلمان و تعویض روکش مبلمان را ندارید، استفاده از روکش های مبل می تواند به شما کمک کند تا مبلمان خود را نو کنید.

از بین بردن خراش سطحی چوب در مبلمان کهنه

شاید در هنگام اسباب کشی و جابجایی مبلمان خراش هایی بر روی سطح چوب ایجاد شود. در این حالت شما با استفاده از رنگ های جلادهنده و یا پاستل های مخصوص و واکس می توانید خراش های موجود بر روی سطح چوب را از بین ببرید. البته این کار کمی نیاز به تخصص دارد و بهتر است که ابتدا با مراحل آن آشنا شوید و سپس آن را انجام دهید تا نتیجه بهتر و بیشتری بگیرید.

مبل

تعویض پایه مبلمان کهنه

در حال حاضر پایه ها به صورت آماده در فروشگاه های مخصوص به فروش می رسد. بنابراین شما با تعویض پایه مبلمان به راحتی می توانید مبلمان کهنه و قدیمی را به مبلمان نو تبدیل کرده و زیبایی را برای خانه خود به ارمغان بیاورید. لازم به ذکر است که میزان مقاومت پایه مبل باید بر اساس وزن مبلمان باشد تا بتواند وزن مبل و وزن موجود بر روی آن را تحمل کند. همچنین نحوه نصب این پایه ها نیز اهمیت بسیاری دارد و باید به گونه ای باشد که بتواند تعادل را برقرار کند.

استفاده از کوسن های نو

کوسن یکی از ابزارهایی است که زیبایی مبلمان را چندین برابر می کند. بنابراین خرید کوسن های نو از دیگر ترفندهای ساده و کاربردی برای نو کردن مبل های کهنه به شمار می رود. برای این کار بهتر است که از کوسن های رنگی و متضاد با مبلمان خود استفاده کنید. تعویض کوسن ها روشی اقتصادی است و هزینه کمتری را به دنبال دارد.

sofa repairing service

تزئین حاشیه های مبلمان کهنه

برای نو کردن مبل های کهنه صرفا نیازی نیست که هزینه بالایی را صرف کنید. گاهی با کمی خلاقیت می توانید به مبلمانی تازه و شیک دست یابید. استفاده از نوار و یا سنگ های تزئینی در حاشیه های مبلمان یکی از ترفندهای ساده و کاربردی برای نو کردن مبل های کهنه است که به صورت چشمگیری بر روی زیبایی مبلمان تاثیر می گذارد. میزان خلاقیت و ایده پردازی شما در این روش نقش بسیار مهمی دارد.

پر کردن فرو رفتگی مبلمان کهنه

مبلمان پس از مدتی دچار استحکاک شده و فرو رفته می شود. بنابراین شما با پر کردن فرو رفتگی مبل ها می توانید آن را نو کرده و کیفیت مبلمان را افزایش دهید. برای پر کردن مبلمان می توانید از پنبه، ابر و سایر الیاف بهره ببرید. پر کردن فرو رفتگی های مبلمان شاید تغییری در ظاهر آن ایجاد نکند، ولی نشیمنگاه مبل ها را نرم خواهد کرد. بنابراین توصیه می کنیم که هر ساله این ترفند را بر روی مبلمان خود پیاده کنید.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×