محصولات روستیک برای آمفی تئاتر
فهرست

محصولات روستیک برای آمفی تئاتر

استفاده از محصولات روستیک برای آمفی تئاتر می تواند ایده ای جدید و قابل تامل باشد. برای استفاده از محصولات روستیک در فضاهای رسمی و عمومی مثل آمفی تئاتر  ابتداء  باید یک طرح و نقشه اولیه در نظر گرفته شود تا بتوان براساس آن یک جا نمایی درست و چشم نواز انجام داد. همچنین باید سعی کرد تا در  بکارگیری وسایل روستیک طوری عمل شود که فضای سالن آمفی تئاتر خیلی کهنه و زوار در رفته به نظر نرسد یعنی در عین استفاده از المان های قدیمی و روستیک، طراحی ظاهری به شکلی باشد که تعادل و تناسب ظاهری حفظ شود و نمای دیدار کار زیبا و چشم نواز باشد.

عوامل تاثیرگذار در طراحی سالن آمفی تئاتر و چگونگی استفاده از محصولات روستیک در آن

در طراحی سالن آمفی تئاتر از نظر جا نمایی باید به عوامل متعددی مثل ویژگی های فرهنگی مردم منطقه، نوع و کیفیت دسترسی آسان به سالن، ویژگی های زیست محیطی و … باید توجه شود.

در طراحی داخلی سالن آمفی تئاتر هم باید برای راحتی و بالارفتن کیفیت فضای داخلی به مواردی مثل نوع کاربری سالن نمایش، ابعاد و ظرفیت سالن، میزان و نوع تقاضای سفارش دهندگان، نوع تجهیزات و محل قرار گیری آنها، تعداد و نوع صندلی ها، سبک طراحی سازه های اصلی، عایق بندی از نظر کیفیت صدا، نوع و شرایط نور پردازی و … توجه شود.

علاوه بر موارد ذکر شده عوامل دیگری هم مثل نوع  کفپوش ها و دیوار پوش ها هستند که می توانند نقش مهمی در پوشش استتار  زیرساخت ها و تاسیسات داشته باشند و باعث زیبایی نمای دیداری سالن نمایش شوند.

برای استفاده از محصولات روستیک در فضاهای عمومی مثل آمفی تئاتر باید از ساده انگاری و یکسو نگری خودداری شود و طوری از محصولات روستیک استفاده گردد که توازن بین نوع کاربری سالن نمایش و استفاده و جا نمایی محصولات روستیک حفظ شود.

مثلا استفاده از تنه درخت به عنوان صندلی برای سالن آمفی تئاتر شاید کاری عاقلانه و مناسب نباشد اما می توان با استفاده از چوب با برش طبیعی و بدون پرداخت و بکارگیری آن ها  در سقف و دیوارها، زیبایی و سادگی فضایی داخلی را به حد تعادل رسانده و از نظر دیداری هم جوانب همخوانی و سازگاری را حفظ نمود.

برای استفاده از محصولات روستیک باید با این محصولات آشنایی داشت و یا با کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند مشورت نمود تا بتوان یک انتخاب درست و بدون حاشیه انجام داد.

 

محصولات روستیک آمفی تئاتر

رنگ محصولات روستیک برای استفاده در آمفی تئاتر

محصولات روستیک که برای استفاده در دکوراسیون آمفی تئاتر استفاده می شوند بهتر است حتی المقدور به رنگ های فضای طبیعی و طبیعت نزدیک باشند تا بتوانند بهتر سادگی و زیبایی طبیعت را جلوه گر نمایند.

محصولات روستیک بکارگرفته شده در فضای آمفی تئاتر برای هماهنگی بیشتر  می بایست از رنگ هایی مثل آبی، قهوه ای یا رنگ درختان، مشکی، قرمز، زرد، سفید و … انتخاب شوند.

هرچند انتخاب رنگ های مختلف برای محصولات روستیک که قرار است در سالن آمفی تئاتر بکار گرفته شوند امری سلیقه ای است اما به دلیل شرایط ویژه ای که سالن نمایش یا آمفی تئاتر دارد باید از رنگ های خنثی و ملایم برای محصولاتی که در آن به کار گرفته می شوند استفاده گردد تا توازن و هماهنگی دیداری در نمای کلی آن حفظ شود و موجب پریشانی و تشویش ذهن بیننده نشود.

رنگ محصولات روستیک برای استفاده در آمفی تئاتر

جنس و رنگ صندلی ها

در سالن آمفی تئاتر باید برای راحتی تماشاگران از صندلی هایی استفاده شود که علاوه بر زیبایی ظاهری از شرایط مناسبی برای نشستن برخوردار باشد که در این مورد با توجه به شرایط و سلیقه می توان بجای صندلی های ساخته شده از ام دی اف و  صندلی های کارخانه ای از صندلی های ساخته شد به سبک روستیک استفاده نمود تا از نظر راحتی و زیبایی ظاهری شرایط مناسبی فراهم شود.

حتی اینکار می تواند باعث خاص شدن فضای داخلی و به نوعی متفاوت شدن سالن آمفی تئاتر از فضاهای همتراز گردد. صندلی های هم رنگ با طراحی ساده و زیبا می تواند باعث افزایش کیفیت سالن آمفی تئاتر شود و زیبایی نمای کلی کار را افزایش دهد.

ایده رنگ محصولات روستیک در آمفی تئاتر

استفاده از محصولات روستیک به عنوان کفپوش و دیوار پوش

کفپوش و دیوار پوش از مهمترین بخش های هستند که در سالن آمفی تئاتر می توانند در زمینه طراحی مورد توجه باشند. برای دوری از شلوغی و برهم خوردن تمرکز  بیننده در فضای سالن آمفی تئاتر می توان از طرحهای ساده استفاده  نمود.

در این شرایط استفاده از محصولات چوبی روستیک می تواند یک ایده مناسب برای دوری از شلوغی و نابهنجاری دیداری باشد. استفاده از شیار و بافت غیر هم سطح در دیوار و سقف می تواند با استفاده از محصولات چوبی روستیک فراهم شود.

بکار گیری محصولات چوبی روستیک به دلیل تک رنگ بودن و سادگی طبیعی می تواند زیبایی خیره کننده ای به فضای داخلی سالن آمفی تئاتر بدهد.

برای کفپوش سالن های آمفی تئاتر هم می توان از محصولات چوبی یا سنگ های رود خانه ای استفاده کرد. این  کار می تواند باعث زیبایی دیداری فضای سالن آمفی تئاتر شود و  سادگی فضا را  هم حفظ کند.

سخن پایانی

سالن آمفی تئاتر به عنوان یک فضای نمایشی می تواند شرایط مناسبی برای استفاده از محصولات روستیک داشته باشد. استفاده از محصولات روستیک در آمفی تئاتر علاوه بر حفظ سادگی در فضای داخلی سالن می تواند جلوه های دیداری زیبایی را از لحاظ دیزاین داخلی برای بیننده خلق کند و یک خاطره زیبا و هیجان انگیز را در ذهن بیننده به یادگار بگذارد.

امروزه محصولات روستیک از تنوع بالایی برخوردار هستند تنوع بالای محصولات روستیک باعث می شود تا صاحبان و مدیران سالن های آمفی تئاتر از انتخاب های زیادی در این حوزه برخوردار باشند  و بتوانند با توجه به سلیقه و شرایط فضای داخلی خود محصولات روستیک مورد نظر را تهیه و جا نمایی کنند.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×