بلاگ, دکوراسیون داخلی

سبک روستیک در طراحی سرویس بهداشتی

کامل ترین مقاله درباره سبک دکوراسیون روستیک :

شاید برایتان جالب باشد که بخش زیادی از محصولات مجموعه تولیدی فروشگاهی زد دیزاین مختص به سبک معماری روستیک دیزاین می باشد. ما با تولید محصولاتی زیبا ، با کیفیت ، خلاقانه و با قیمت مناسب سعی بر آن کردیم تا قدمی در راستای پیشرفت صنعت دکوراسیون داخلی کشورمان برداریم. و امید داریم تا با عنایت پروردگار و حمایت شما از محصولات تولیدی مجموعه زد دیزاین خدمتی موثر کرده باشیم.در ادامه قصد داریم تا با ارائه ریز جزئیات ، این سبک نوین معماری را برایتان بشکافیم.

اهداف ما از ارائه این مقاله به شما کاربر گرامی به ترتیب عبارتند از:

 1. معنی کلمه روستیک یعنی چه؟
 2. تاریخچه روستیک دیزاین چیست؟
 3. محصولات روستیک زد دیزاین چیست؟
 4. کاربرد روستیک دیزاین چیست؟
 5. جایگاه سبک روستیک دیزاین در نظر طراحان برتر دکوراسیون داخلی چیست؟
 6. چرا سبک روستیک دیزاین؟
 7. روستیک دیزاین ،در طراحی سرویس های بهداشتی و حمام ها چگونه خواهد بود ؟
 8. چگونه می توان خانه را به این سبک طراحی کرد؟
 9. نقش نور در روستیک دیزاین چیست؟
 10. نحوه استفاده از گیاهان در این سبک دکوراسیون چگونه می باشد؟

 

روستیک یعنی چه؟

روستیک یعنی چه؟

 • روستیک، کلمه‌ای لاتین بوده و به صورت Rustic نوشته می‌شود و در لغت به معنی روستا ترجمه می‌شود.در واقع به دکوراسیون خانه به سبک روستایی و با المان های طبیعی برگرفته از طبیعت و به صورت خام ، کلمه روستیک اطلاق می شود .روستیک استایل به معنی سبک روستایی برگردان می‌شود. در این سبک ، از متریال هایی نظیر چوب طبیعی ، سنگ ، گیاهان طبیعی و ظروف قدیمی استفاده می شود .

نکته:

توجه داشته باشید که روستیک در معانی مختلف معماری دو تعریف جداگانه دارد:

 1.  روستیک، یک روش سنگ تراشی بوده است که عمدتاً در معماری رنسانس مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
 2. یک سبک معماری غیر رسمی در آمریکا و کانادا بوده که تغییرات گسترده‌ای را به خود دیده است.

در فروشگاه اینترنتی زد دیزاین  منظور مورد نظر ما از کلمه روستیک همان روستا و سبک دکوراسیون روستیک یا همان سبک دکوراسیون روستایی خواهد بود.

 

خرید روشویی

تاریخچه روستیک دیزاین چیست؟

 • طبق تحقیقات مجموعه زد دیزاین ، در طول تاریخ محصولات دست ساز روستاییان ایرانی از نظر زیبایی و هنر نقش مهمی در اقتصاد کشور و خانواده ها داشته است .پس شایسته است توجه بیشتری به این هنر ارزشمند که یادگار نیاکان ما میباشد ، صورت گیرد .
 • باید پذیرفت که پیدایش هنرهای ارزنده روستایی به یکباره و خلق الساعه نبوده بلکه به تدریج و بنا به اصول علمی و روند قدم به قدم روبه رشد حسب قواعد سنت تمدنها و میزان علاقه واحتیاجات مردم آن روزگار بوده که راه تکامل در فرآوری و سایر عواعل تولید را پیموده است .
 • پس قدمت و پیشینه محصولات دست ساز روستایی را در ایران باید در سده های پیشین تر جستجو کرد و مسائل اجتماعی مردم هر عصر مدیون جامعه پیش از خود بوده که تجربیات هنری خود را به نسل جوان تر آموخته است .
 • قصد ما در زد دیزاین احیای استفاده دوباره از این دسته محصولات زیبا و دوستدار محیط زیست می باشد.

 

محصولات روستیک زد دیزاین چیست؟

روستیک دیزاین

 

روشویی سنگی روستیک

 

روستیک دیزاین

 

آیینه روستیک

 

روستیک دیزاین

 

میز ناهار خوری روستیک

 

روستیک دیزاین

 

لوستر روستیک

 

روستیک دیزاین

 

وان روستیک

 

روستیک دیزاین

 

ساعت دیواری روستیک

 

 

و …

 

کاربرد روستیک دیزاین چیست؟

ما در زد دیزاین به شما کاربر عزیز پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال تغییر دکوراسیون حمام و دستشویی هستید یکی از بهترین سبک هایی که میتوانید انتخاب کنید سبک روستیک است ،که هم روحیه شما را در دنیای ماشینی امروز عوض میکند و هم زیبایی های خاص خودش را دارد.

در این مطلب تصاویری از دکوراسیون سرویس بهداشتی به سبک روستیک در اختیارتان قرار میدهیم.استفاده از متریال های طبیعی نظیر سنگ های رودخانه ای و حتی چوب های ارزشمند طبیعی که بوی خوش آن ها در هوا پخش شده و انسان را سرمست میکند ؛می تواند تا حد بسیار زیادی جلوی استرس و اضطراب های زندگی شهری را بگیرد .

 

روستیک دیزاین

اگر اخیرا در فکر تغییر دکور حمام و سرویس بهداشتی منزل هستید و از سوی دیگر می خواهید تا حدی حال و هوای روستایی و غیرشهری نیز به آن بیافزایید، این مطلب می تواند برای شما ایده آل باشد. برای طراحی و دکور به سبک روستایی و یا روستیک ، اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید، تمرکز روی متریال های طبیعی و سپس ترکیب صحیح آنها با دیگر لوازم است.

متریال های طبیعی از جمله جنس هایی است که تمام طراحی داخلی را در تصرف خود در می آورد و در محیط احساس آرامش و گرما ایجاد می کند.سنگ نیز از جمله متریال های طبیعی است که می تواند تاثیر خاص خود را داشته باشد ولی باید آن را با عناصر روستیک که عموما چوبی هستند ترکیب کنید.

اگر قصد دارید حمام و سرویس بهداشتی خود را به سبک روستیک دکور کنید ولی از نحوه ترکیب صحیح آنها با دیگر وسایل اطلاع ندارید، بنابراین بهتر است تصاویر منتخب زیر را تماشا کنید تا در نحوه دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به سبک روستیک ایده های خوبی بگیرید.

تصویری از دکوراسیون سرویس بهداشتی به سبک روستیک دیزاین:

 

روستیک دیزاین

دکوراسیون حمام به سبک روستیک دیزاین:

قرار دادن آینه هایی با چوب گردو و به صورت طبیعی برای سرویس بهداشتی و حمام و حتی اتاق نشیمن شما گزینه خوبی به نظر می رسد . این آینه ها از اسلب ها یا همان چوب های طبیعی با کیفیت ساخته شده است که تماما ضد باکتری و ضد آب شده اند .

 

روستیک دیزاین

 

سبک روستیک در طراحی حمام و سرویس بهداشتی:

نمونه ی زیر یک فول ست روستیک را در یکی از نمایندگی مجموعه زد دیزاین نشان میدهد .برای خرید خود میتوانید از نمایندگی های سراسر ایران بازدید نمایید . مجموعه زد دیزاین در اکثر شهرهای بزرگ عامل فروش معتبر دارد و تمامی این محصولات با گارانتی معتبر ارائه می گردد .

 

روشویی روستیک

 

روستیک دیزاین

 

روستیک دیزاین

 

روستیک دیزاین

روشویی روستیک

 

جایگاه سبک روستیک دیزاین در نظر طراحان برتر دکوراسیون داخلی چیست؟

سبک روستیک دیزاین گویای این است که همه چیز دوباره تکرار می شود.گذشتگان ما شاید هرگز تصور نمی کردند آنچه را که آنها برای ساخت و ساز خانه و محل زندگی شان و رفع نیاز هایشان استفاده می کردند ، روزی تبدیل به مد روز و یکی از سبک های طراحی داخلی شود.

روستیک دیزاین با ریشه های بی قائده و بی نظیرش، شکلها و بافت های ارگانیک اش ، گرما و صمیمیت طبیعی اش ،به همان اندازه که در خارج از شهرهای بزرگ پرطرفدار است، در داخل آن ها نیز نفوذ کرده و جایگاه ویژه ای دارد. فضاهای داخلی روستیک حسی از ارتباط با گذشته دارند که به سختی می توان در برابر استفاده نکردن شان استقامت آورد.سبک روستیک فضاهایی صادقانه و بی تکلف، طبیعی و یادآور گذشته ی ساده ی ما هستند.

روستیک دیزاین

روستیک دیزاین

چرا سبک روستیک ؟

بخشی از مزیت های استفاده از این سبک عبارتند از:

 1. ایجاد احساس آرامش و صمیمیت
 2. ارگانیک بودن
 3. احساس اصالت
 4. قابل ست شدن با اکثر سبکهای دکوراسیون داخلی روز دنیا
 5. خاص بودن
 6. ایجاد فضایی گرم و دلنشین
 7. استفاده از المانهای نوستالژیک
 8. بازیافت مواد و متریال به ظاهر دور ریختنی
 9. صرفه جویی در استفاده از معادن
 10. کاهش قیمت تمام شده
 11. دنج و راحت و بسیار خلاقانه می باشد

طراحی سرویس های بهداشتی و حمام ها به سبک روستایی در صورت استفاده صحیح با بکار بردن مصالح با کیفیت ، از جذابیت ، گرما ، دلپذیری و حتی احساس عالی تجملات برخوردار است.در صورت بهره بردن از این سبک جذاب معماری داخلی مواد طبیعی و ارگانیک در سرویس بهداشتی و حمام روستیک دیزاین تان حاکمیت خواهند داشت.طراحی مینیمالیستی نیز با یک طراحی روستیک نیز می تواند فضای شما را دوچندان زیباتر و دلنشین تر نماید.

 

روشویی سنگی

 

روستیک ، سرویس های بهداشتی و حمام ها:

سرویس بهداشتی و حمام برای اکثر ما اولین اتاقی است که بعد از بیدار شدن از خواب وارد آن می شویم ، این همان فضایی است که هر بار که دستان خود را می شوییم و یا یک حمام گرم و آرامش بخش می کنیم ،در عطرهای دلنواز ، آب و گرما غرق می شویم. این اتاقی است که ما بیش از هر جای دیگری از خود مراقبت می کنیم ،  در این مکان ها احساس آرامش به بهترین شکل ممکن پیدا می شود.

شما باید در طراحی حمام و سرویس بهداشتی شخصی خود کوشا باشید ، باید سطح انرژی فضا را تنظیم کنید ، فضای را کالیبره کنید و از آن تا حد امکان برای ارتقاء کیفیت زندگی خود بهرمند شوید.اشیاء کوچک تزئینی می توانند واقعاً بافت و غنای فضای مد نظرتان را بیفزایند ، بنابراین گلدان های کریستالی قدیمی و تزیینات عتیقه را جستجو کنید تا به حمام روستیک دیزاین خود اضافه کنید ،زیرا شما می خواهید همه چیز عالی باشد.

در پایان ، مهمترین توصیه این است که از دکوراسیون محیط لذت ببرید و در حمام و سرویس بهداشتی با طراحی روستیک دیزاین و زیبای خود استراحت کنید.

 

روستیک دیزاین

 

چگونه می توان خانه را به این سبک آرایید؟

گروه طراحان زد دیزاین برای اینکه خانه شما به سبک دکوراسیون روستیک دیزاین دست یابد ، پیشنهاد میدهد عوامل طبیعی را طبق پارامترهای خاصی وارد خانه کنید. به احتمال زیاد استفاده از مؤلفه‌های طبیعی خام و دست نخورده یکی از مهمترین عواملی است که یک خانه را به سبک دکوراسیون روستیک نزدیک‌تر می‌کند.

یکی از مواردی که این کارایی را افزایش می‌دهد استفاده از رنگ طبیعی چوب است.رنگ چوب خام بسیار ساده و خنثی است و چشم را اذیت نمی‌کند و اغراق در آن دیده نمی‌شود به همین دلیل مناسب یک خانه روستایی و روستیک است.

شرط استفاده از چوب خام یا چوب به رنگ اصلی این است که تمام خانه را با یک رنگ از چوب پوشش ندهیم و با استفاده از ایجاد یک طرح زیبا و از پیش تعیین شده طیف‌های رنگی متنوعی را مورد استفاده قرار دهیم. چوب‌های کاج، بلوط، گردو از جمله چوب‌هایی هستند که رنگ طبیعی آن‌ها بسیار زیبا بوده و نیازی به تغییر در ساختار آن‌ها نیست .

نزدیک کردن خانه به طبیعت مانند این است که از لوازم طبیعی در خانه استفاده شود.مهم نیست خانه‌ای که در ذهن دارید در کنار دریاچه قرار دارد یا در کوهستان، تنها کافی است عواملی که یک خانه را جنگلی می‌کند یا به آن نزدیک می‌کند در خانه قرار گیرد.

سبک روستیک دیزاین بدون زنگار معنایی ندارد. اتاق های شما نباید حس تازگی و نو بودن را القا کنند، در عوض سطوح باید اندکی سالخورده باشند یا اینکه حداقل این حالت را به خوبی تقلید کنند. درست برعکس این قضیه، اندکی درخشش در دل این همه بافت، می تواند جذاب باشد. لوازم شیشه ای و کریستال های قدیمی نشان داده اند که، بدون کاستن از زیبایی چوبهای پایه ی روشویی، یک درخشش چشم گیر به فضا داده است.

درختان، تنه درختان و حتی چوب‌های برش خورده آن‌ها اولین و ابتدایی‌ترین مواردی هستند که می‌توانند در خانه جای گیرند و حس و حال یک خانه روستایی را پدید آورند.گاهی چیدن یک ست از میز و صندلی تفریحی بیرون منزل و در دکوراسیون تراس یا بالکن نیز همین حال و هوای خانه‌های روستایی را در ذهن تداعی می‌کند.

 

روستیک دیزاین

 

در خانه‌های امروزی لوازم ریز و تجملاتی بسیار پرکاربرد بوده و مورد علاقه مصرف کننندگان نیز واقع شده است. اما در نقطه مقابل بیشتر ابزار و لوازم در خانه‌های روستایی بزرگ، حجیم و با اشکال غیر منظم قرار دارد. پس شما نیز برای این که خانه خود را به چنین دکوراسیونی نزدیک کنید باید به سراغ لوازمی این چنینی بروید. میزهای بزرگ، صندلی‌های خاص، تابلوها یا آباژورهای سایز بزرگ و حتی گلدان‌های خاص و خشن.

علاوه بر سنگ، همان‌طور که در بالا گفته شد، از چوب نیز برای این سبک دکور استفاده می‌شود. همان قضیه‌ای که برای سنگ برقرار است برای چوب نیز صدق می‌کند. یعنی استفاده از چوب نیز، چه به عنوان دکور و چه به عنوان یکی از عناصر ساختمانی، موجب سنتی و روستایی‌شدن ظاهر ساختمان می‌شود.

 

 

نقش نور در روستیک دیزاین چیست؟

دکوراسیون روستیک علاقه شدید به آوردن نور طبیعی و زیبایی طبیعت به داخل خانه دارد که این امر با استفاده از پنجره های بزرگ و کوچک تحقق می پذیرد. نور در هر فضایی خصوصاً حمام و توالت نقش اساسی دارد. این می تواند در صورت لزوم یک فضای مناسب دوست داشتنی و گرم را ایجاد کند و باید به خوبی جلوه دهنده فضای داخلی اتاق تان باشد.

نور محیط را تا جایی که برای فضای خانه شما مقدور است از ورودی‌های طبیعی استفاده نمایید. پنجره‌ها با قاب‌های چوبی در حمام و سرویس بهداشتی و کفپوش های چوبی مسطح بهترین نگارنده‌های یک فضای روستایی ایده آل در خانه‌های روستیک هستند.بنابراین می توانید بسته به روحیه و محیط خود چندین نوع روشنایی ایجاد کنید.

و از آنجا که ما در مورد حمام های روستایی صحبت می کنیم ، سعی کنید همیشه سنتی باشید و وسایل روشنایی مناسب را که متناسب با دکوراسیون روستایی شما هستند تهیه فرمایید.فضای خود را با آینه های بزرگ بپوشانید و به یاد داشته باشید که حتما از آینه ی روستیک استفاده نمایید. یک آینه که در جای مناسب قرار گیرد می تواند اندازه یک اتاق را دو برابر کرده و فضایی تازه تر و بازتر ایجاد کند.

 

 

روستیک دیزاین

 

نحوه استفاده از گیاهان در این سبک دکوراسیون چگونه می باشد؟

در سبک روستیک دیزاین ، به‌سبب نزدیک شدن به طبیعت، سعی می‌شود از انواع گیاهان وحشی و زمخت استفاده شود.

گیاهان طبیعی انرژی منفی محیط اطراف را تبدیل به انرژی های مثبت می کنند و یکی از مهمترین ارکان سبک روستیک هستند. در هرجا و مکانی که در آن از این نوع دکور استفاده می‌شود ، می‌توان از انواع گیاهان به همراه گلدان‌های طبیعی بهره برد و فضای خانه را سبز و طبیعی تر کرد.

 

روستیک دیزاین

روستیک دیزاین

سخن آخر:

مجموعه زد دیزاین یکی از اولین شرکت های تولید کننده وسایل دکوراسیون داخلی به سبک روستیک با در دست داشتن کلیه زنجیره تامین کالا محصولاتی با کیفیت با هدف ایجاد محیطی آرام و با نشاط در محل زندگی یا کارتان تقدیم می نماید.

سبک روستیک مدت‌هاست که به عنوان یکی از بهترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این سبک نه فقط برای خانه‌های ویلایی، بلکه برای آپارتمان‌های کوچک و همچنین محیط‌ های زیر نیز مناسب است.

 • کافی شاپ ها
 • رستوران ها
 • فروشگاه ها
 • سرویسهای مستر
 • فرودگاهها
 • هتل ها
 • آرایشگاه ها
 • مراکز درمانی
 • مراکز ماساژ و یوگا
 • دفاتر کاری
 • و…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *