Whatsapp

مشاوره رایگان

روستیک

سالن کنفرانس روستیک

فهرست

محصولات روستیک برای سالن کنفرانس

بکار گیری محصولات روستیک برای سالن کنفرانس می تواند موجب دوری از زندگی مصنوعی و ماشینی شده و متقابلاً باعث بالا رفتن گرما و انرژی محیط کار شود. در طراحی به سبک روستیک سعی می شود از وسایل ساده و به دور از زرق و برق زندگی شهری  برای آراستن فضاهای مختلف استفاده شود محصولات  روستیک مختلفی هستند که از آن ها بنا بر سلیقه و طرح کلی دکوراسیون داخلی می توان برای سالن کنفرانس استفاده کرد منتهی باید به این نکته توجه داشت که سالن کنفرانس تقریبا یک فضای عمومی است و در گزینش محصولات روستیک برای جا نمایی در آن  باید دقت شود چون استفاده بدون برنامه از این محصولات ممکن است باعث بر هم خوردن توازن دیداری فضای سالن کنفرانس شود.

سبک روستیک چیست؟

همانطور که از نامش پیداست سبکی الهام گرفته از زندگی روستایی گذشته است که در آن برای طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف از متریال های تقریبا طبیعی مانند سنگ و چوب یا ترکیبی از آن ها استفاده می شود.

در خیلی از موارد به دلیل فراهم نبودن شرایط در طراحی فضاهای مختلف ترکیبی از سبک مدرن و روستیک به شکل مکمل به کار گرفته می شود. در سبک روستیک از الوار ها و کنده های چوب که کمتر با دستگاه های مدرن پرداخت شده اند استفاده می شود.

در  این سبک  بافته های حصیری، منسوجات، دستباف ها، فرش های دستباف، سفالین ها، آجرها، قفسه چوبی و فلزی که در ساخت آن ها کمتر از فن آوری های جدید استفاده شده باشد و بافت طبیعی خود را حتی المقدور حفظ کرده باشند بیشتر مورد توجه هستند.

از کدام محصولات روستیک می توان در سالن کنفرانس استفاده کرد؟

محصولات روستیک  برای استفاده در اتاق کنفرانس می توانند طیف وسیعی از المان ها و عناصر طبیعی را شامل شوند منتهی شرایط سالن کنفرانس به شکلی است که فقط در آنجا از وسایلی می توان استفاده کرد که از تناسب لازم با این محل برخوردار باشند چون در صورت عدم تناسب و استفاده از محصولات روستیک فقط به صرف آنکه محصولاتی روستیک هستند و جا نمایی آن ها ممکن است از نظر دیداری  جلوه زیبایی نداشته باشد.

در سالن کنفرانس  با توجه به نیاز و شرایط سالن می توان از وسایل روستیک استفاده کرد. مثلا می توان از انواع  الوار های چوبی برای پوشاندن سقف و دیوارها با طرح های مختلف استفاده کرد یا برای میز و صندلی، قفسه ها اتاق کنفرانس از سازه هایی با الوار های چوبی در المان های طبیعی استفاده کرد.

همچنین برای پوشش کف و بدنه سالن کنفرانس می توان از انواع سنگ های تزیینی مثل تراورتن ، سنگ لوح یا سنگ های رود خانه ای کمتر صیقل خورده  با همان بافت های طبیعی استفاده کرد.

 

 سبک روستیک

 

نحو استفاده از محصولات سبک روستیک در سالن کنفرانس

در زمان استفاده از محصولات سبک روستیک در سالن کنفرانس باید به این نکته توجه داشت  که مواد و محصولاتی که در سبک روستیک استفاده می شوند می بایست حتی المقدور بافت، رنگ و لعاب طبیعی خود را داشته باشند.

مثلا سنگ های که در سازه های مختلف این سبک مورد استفاده قرار می گیرند درخشان و صیقلی نیستند. بلکه سعی می شود طوری از آن ها در سازه های مختلف استفاده شود که شکل و شمایل طبیعی آن ها حفظ شود تا طبیعی و ساده به نظر برسند.

همچنین انواع منسوجات یا چوب هایی که در این سبک در ساخت سازه های مختلف استفاده می شوند معمولا فاقد روتوش یا رنگ های مصنوعی و شیمیایی هستند زیرا این وسایل المان های طبیعی محسوب می شوند که می باید بعد از استفاده و جا نمایی در سالن کنفرانس انعکاس دهنده فضای طبیعت باشند.

جا نمایی در سبک روستیک

به همین دلیل محصولاتی که در سبک روستیک قرار است در فضاهای مختلف بکار گرفته  شوند نباید تغییری  در بافت و رنگ آن ها داده شود فقط باید کاربردی شوند تا بتوان به شکل مناسب از آن ها استفاده کرد.

در زمان استفاده از محصولات مختلف برای جا نمایی در سبک روستیک باید به این نکته توجه داشت که حتما نباید از وسایل کهنه و قدیمی رنگ و رو رفته در این سبک استفاده کرد بلکه می توان وسایل و سازه های نو و جدید را هم با استفاده از ایده های خوب و کمی خلاقیت به سبک روستیک نزدیک نمود.

مثلا با استفاده از تکنیک پتینه یا همان کهنه کاری بر روی سطوح مختلف، جلوه و نمای قدیمی کار را حفظ نمود. همچنین برای اجرای سبک روستیک در سالن کنفرانس می توان از وسایل قدیمی یا از وسایلی که به سبک قدیمی طراحی شده اند استفاده کرد. مثلا با استفاده از گچ بری می توان انواع طرح های قدیمی را بر روی سقف و دیوارها اجرا نمود.‌

 

جا نمایی در سبک روستیک

 

بیشتر از چه موادی در سبک روستیک برای ساخت  سازه و محصولات سالن کنفرانس استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد از مواد مختلف با بافت و طرح ساده و طبیعی می توان برای طراحی به سبک روستیک در فضاهای مختلف استفاده کرد.

چوب یکی از موادی است که به شکل طبیعی یاد آور زندگی گذشته و جلوه ای از طبیعت است و هم به دلیل بافت مناسبی که برای پیاده کرده طرح های مختلف دارد می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در  محصولات مختلف روستیک برای سالن کنفرانس باشد.

معمولا سازه ها یا محصولات چوبی به همان شکل و طرح ابتدایی و ساده یا روستیکال در طراحی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند‌. از چوب در سبک روستیک برای سالن کنفرانس بیشتر در ساخت میز کنفرانس چوبی و صندلی چوبی، قاب آینه، کمدها، قفسه ها یا شلف ها و … استفاده می شود.

در این سبک سعی می شود از چوب در ساخت محصولات مختلف طوری استفاده شود که همه نقش و نگارها و گره های بافت چوب به شکل عریان و هویدا نمایان باشد. گاهی اوقات برای بالا رفتن مقاومت سطوح چوبی که به سبک روستیک ساخته می شوند به جای مواد مصنوعی و شیمیایی از انواع مواد روغنی طبیعی برای پوشش سطوح مختلف استفاده می شود.

 

سبک روستیک برای سالن کنفرانس

 

سخن پایانی

محصولات روستیک برای سالن کنفرانس در طرح های مختلف ساخته می شود که در همه آن ها سعی می گردد در عین حفظ بافت قدیمی و طبیعی سازه تنوع و زیبای آن هم لحاظ شود.

برای بکار گیری محصولات روستیک در سالن کنفرانس یا طراحی اینگونه فضاها به سبک روستیک باید به این مسئله توجه داشت که از محصولات مختلف با توجه به فضای عمومی و رسمی سالن کنفرانس استفاده شود تا نمای کلی آن از نظر دیداری دچار چالش و نا بهنجاری نشوند.

مثلا جا نمایی یک میز و صندلی هایی زیبا که به سبک روستیک طراحی و ساخته شده باشد بهتر می تواند جلوه گری کند تا استفاده از حصیر برای پوشاندن کف سالن کنفرانس به همین دلیل برای نزدیک کردن فضای سالن کنفرانس به سبک روستیک باید از وسایلی استفاده شود که از تناسب لازم با کارکرد فضای مورد نظر برخوردار باشند و جلو دیداری فضا حفظ گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.