مبلمان بتنی
فهرست

مبلمان بتنی

نقش مبلمان بتنی در تزئین فضا

امروزه هر محصولی که برای استفاده در محیط ساخته می شود از منظر زیبا شناختی نیز بررسی می شود. در هر محیطی که باشیم اعم از محیط های داخلی یا فضاهای بیرونی، نشستن فرایندی آرامش بخش است. استراحت اعضای بدن و القای حس آرامش در این فرایند صورت می گیرد. مبلمان و صندلی های گوناگون بدین منظور خلق شده اند. از متریال و مواد گوناگونی جهت طراحی و ساخت مبلمان استفاده می شود. بتن یکی از این متریال های قابل استفاده در ساخت صندلی، نشیمن گاه و مبلمان است. ابزاری که هم در فضاهای بیرونی و هم در محیط های درونی و داخلی به کار گرفته می شود. اما نقش مبلمان بتنی در تزئین فضا چیست؟؟ استفاده از این محصولات خاص چه فوایدی را به همراه دارد؟

 

مبلمان از جنس بتن

با شنیدن اسم بتن چه چیزی در ذهن شما تداعی می شود؟؟ ساختمان سازی در ابعاد وسیع با این واژه درگیر است. بتن ریزی، ساختن پایه ها و ستون های ساختمان بخشی از فعالیت در این زمینه می باشد. حالا تصور کنید نشیمن گاه شما از این متریال ساخته شده باشد.

در پارک و فضاهای سبز از بتن برای ساخت صندلی های زیبا و مناسب استفاده می نمایند. این ماده که از طبیعت گرفته شده است سبب زیبایی و همخوانی بین اعضای مختلف فضای سبز می شود. ضمن ایجاد فضایی زیبا، راحتی و آسودگی را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. زیرا هر زمان که احساس خستگی کنند امکان نشستن و بهره بردن از هوای آزاد برایشان فراهم است. این کاربرد به محیطی های بیرونی و فضاهای آزاد ختم نمی شود. بلکه مبلمان بتنی در محیط های داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مبلمان بتنی و دکوراسیون داخلی

از بتن برای تولید محصولات دکوری و کاربردی در فضاهای درونی نیز استفاده می شود. مبلمان بتنی، میزهای بتنی و انواع صندلی بتنی، برخی از این محصولات کاربردی و زینتی هستند. میز و صندلی بتنی در داخل خانه در برخی قسمت ها به کار می رود. میز تحریر، میز کار و میز آشپزخانه برخی از موارد این چنینی هستند. در ساخت مبلمان بتنی داخلی از ترکیب متریال دیگر در کنار بتن استفاده می نمایند.

چوب و فلز معمول ترین موادی هستند که در ساختار مبلمان بتنی به صورت ترکیبی به کار می روند. امروزه شکل های دیگری از بتن سبب این کاربردهای فراوان شده است. بتن الیافی و بتن اکسپوز دو نمونه شایع هستند که این طیف کاربردی را به بتن بخشیده اند. حالا دیگر با شنیدن نام این محصولات متعجب و شگفت زده نمی شوید. نقش تزئینی این متریال در فضاهای گوناگون، در قالب این محصولات کاربردی بروز پیدا کرده است.

 

مبلمان بتنی

 

فواید مبلمان بتنی

  • مبلمان بتنی زیبایی منحصر به فرد و متفاوتی دارد. تشابه ظاهری آن با سنگ سبب ایجاد فضای طبیعی یکنواختی می شود. در واقع حضور آن در یک پارک یا یک فضای سبز، ناسازگاری و نا زیبایی به بار نمی آورد. به همین دلیل عضوی موثر بوده که ترکیب محیط پیرامون خود را بر هم نمی زند. جهت استفاده در محیط های داخلی نیز خاص و زیبا می باشد.
  • مبلمان بتنی از متریالی با دوام و مستحکم ساخته شده است. بتن به راحتی آسیب نمی بیند. از نظر ساختاری دوام و استحکام بالایی دارد. به خصوص در برابر باد، طوفان، باران و نور خورشید مقاوم است. شرایط محیطی و عوامل فیزیکی و شیمیایی به ندرت روی آن اثر مخرب می گذارند. بنابراین برای استفاده در فضاهای عمومی و بیرونی گزینه خوبی به نظر می رسد.
  • بتن از نظر قیمتی در قیاس با سایر متریال های درگیر در ساخت مبلمان، ارزان تر است. بنابراین برای داشتن یک مبلمان بتنی نیاز به پرداخت هزینه چندان بالایی نمی باشد. می توانید با کم ترین هزینه ممکن تعداد بسیار زیادی از این محصولات را تولید کنید. حتی با کمک قالب های گوناگون می توان شکل های متنوع و جالبی نیز به آن ها بخشید.
  • چنان چه یک مبلمان بتنی تحت تاثیر یک عامل مخرب آسیب ببیند نگرانی وجود نخواهد داشت. رفع شکستگی، ترک و آسیب های ظاهری آن بسیار ساده است. کافیست یک بتن دیگر بسازید و این عیوب ساختاری را ترمیم کنید. این کار و ترمیم آن ها هزینه زیادی را در بر نمی گیرد. بنابراین از هزینه بازسازی پایینی برخوردار است.
  • نشستن بر روی این مبلمان بتنی ناخوشایند و نا مطلوب نیست. در هنگام نشستن، برای افراد آسودگی و راحتی را به همراه دارد.

 

مبلمان بتنی

 

جمع بندی

امروزه مبلمان بتنی نقش مهمی در فضاهای مختلف دارد. این عنصر هم در داخل خانه ها و هم در فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار گرفته است. به سبب استفاده آسان و ساخت راحت، در محیط ها بیرونی و فضاهای سبز به وفور دیده می شود. در کنار کاربرد اصولی، زیبایی فضا را چند برابر نموده است. ضمن این که احساس راحتی را برای مردم به ارمغان آورده است.

 

 

 

 

 

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×