بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

امروزه رنگ مشکی برخلاف تصور عمومی که نشانه غم و ناراحتی محسوب می شود و کمتر تصور می شود برای تزیین و دکوراسیون  بتوان از آن استفاده کرد به عنوان الگویی جدید از طراحی در دکوراسیون مورد توجه هنردوستان قرار گرفته است. دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی اما امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

فلسفه این توجه به رنگ سیاه در این است که موجب  آرامش چشم و حواس انسان می شود و در مقابل دنیایی که سرشار از رنگ های شلوغ و تند است می تواند بینند را  به وضعیتی از خلع و بی وزنی هدایت کند. ولی به دلیل اینکه استفاده مطلق  از رنگ مشکی و تیره موجب ماتی و تاریک شدن فضا شود و یک بی جانی و مردگی مطلق را به بیننده القاء کند می توان با استفاده از رنگ های مکمل این حالت را از بین برده و روح و شادابی را در قالب آن دمید تا بتواند خود نمایی کند.

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

ترکیب مشکی با دیگر رنگ ها

برای استفاده از رنگ مشکی قرار نیست که کل فضا به صورت یکنواخت تیره باشد. بلکه می توان با کنار هم قرار دادن رنگ مشکی و رنگ های دیگر ترکیبی خوب و جذاب درست کرد که با محیط تناسب داشته باشد. همچنین با کم و زیاد کردن رنگ مشکی در کنار رنگ های دیگر جلوه ای زیبا به دکوراسیون داخلی می توان بخشید. مثلا درب های یک اتاق به رنگ مشکی باشد به همراه آباژور یا چند قاب عکس که قاب های آن به رنگ مشکی است یا حتی زیر انداز یا کفپوش مشکی می توانند به تغییر و تناسب محیط کمک ‌بکند.

 

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه

فایده استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ مشکی که رنگ غالب است چیست؟

بهترین گزینه برای استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ مشکی، رنگ سفید و کرم یا نقره ای است که به تناسب برای جلب توجه بیننده و  لوکس نشان دادن فضا می توان از آن استفاده کرد.

ولی باید توجه داشت که اگر رنگ مشکی، رنگ غالب است ترکیب الگوی کوچک و بزرگ، زیاد و کم به تناسب محیط رعایت  شود. این عامل سبب می شود یکنواختی فضا از بین برود و چشم اذیت نشود و در کنار رنگ مشکی می توان از رنگ های دیگر مثل آبی کم رنگ و سبز که آرامبخش هستند استفاده کرد.

رنگهای تیره در دکوراسیون

رنگ نارنجی و صورتی نیز می تواند هیجان فضا را بیشتر کرده و رنگ مشکی را به عنوان الگوی اصلی بکار برد.

همچنین می توان از رنگهای دیگر برای آراستن آن استفاده کرد که استفاده در وسایل خانه و رنگ و لعاب در و دیوار می تواند آن را  کامل و چشم نواز کند.

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

استفاده از رنگ مشکی برای چیدمان مبلمان و وسایل پیرامونی در خانه چه تاثیری در دکوراسیون خانه دارد؟

برای چینش و تزیین فضای داخلی خانه و برای حفظ تناسب رنگ و جلوگیری از غلبه یک رنگ چه در پذیرایی یا اتاق خواب ها مثلا می توان از مبلمان مشکی استفاده کرد.

یک میز و مبل مشکی همراه با رنگ سفید یا نقره ای دیوارها می تواند یک تضاد زیبا و رمانتیک بوجود بیاورد. یا در اتاق خواب می توان با یک تخت با قاب  یا رو انداز مشکی  و دیوار کرم یا سفید و چند تصویر روی دیوار با قاب های مشکی، میز و صندلی مشکی به همراه درب و چارچوب مشکی جلوهای خیره کننده و زیبای را بوجود آورد که در عین رعایت تناسب تعادل وهم پوشانی رنگ های مکمل و متضاد هم رعایت بشود.

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

استفاده از رنگ مشکی در دیوار ها و تاثیر آن در دکوراسیون منازل

شاید استفاده بصورت یکنواخت و یکسان از رنگ مشکی برای رنگ آمیزی دیوارها زیاد جالب نباشد و باعث تاریکی بیش از حد و یا مات شدن بخشی از فضا و از چشم افتادن آن بشود. ولی با استفاده از خطوط عمودی یا افقی مشکی که میتواند با رنگ یا کاغذ دیواری ایجاد  شود، می توان شرایط را بهتر کرده و فضایی بسیار شیک، مدرن و به روز را پدید آورد. گاهی اوقات نیز می توان بین این قاب ها یا خطوط مشکی را با رنگ طلایی یا صدفی نقاشی کرد و فضا را دلنشین تر نمود.

بازدید سایتدکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

یا از کاغذ دیوارهای های چاپی گل وجقه دار استفاده کرد و طراوت و تازگی خاصی به محیط پیرامونی داد. همچنین با استفاده توامان از انواع و اقسام چراغ ها، روشنایی و نور پردازی بر زیبایی کار افزود.

دکوراسیون داخلی لوکس با رنگ مشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *