بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون داخلی لابی

آنچه باید در مورد دکوراسیون داخلی لابی بدانید

در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی که تعداد زیادی خانواده د رحال زندگی هستند، در همان ابتدای ورود قسمتی تحت عنوان لابی در نظر گرفته شده است. این قسمت به صورت عمومی در اختیار ساکنین قرار داده شده و همه ساکنین ساختمان حق استفاده از آن را دارند. دکوراسیون داخلی لابی بسیار مهم بوده و باید به گونه ای باشد که به خوبی بتواند تمامی نیازهای افراد را برآورده کند.

لابی چیست؟

در ساختمان های بزرگ امروی در همان بدو ورود قسمتی طراحی شده تا ساکنین ساختمان با یکدیگر و یا با سایر افراد ملاقات کنند. میزان تجهیزات لابی ها به وسعت ساختمان و میزان بودجه آن بستگی دارد. لابی های هتل یکی از مهم ترین و بهترین بخش هتل است که بسیاری از قرارهای کاری در آن انجام می شود.

دکوراسیون داخلی لابی

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون لابی

ابعاد لابی ها

اولین نکته ای که در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی لابی باید مورد توجه قرار دهید، ابعاد لابی می باشد. لابی های کوچک بهتر است به سبک مدرن طراحی شوند تا فضا را بزرگ تر نشان داده شود. همچنین رنگ لابی های کوچک نیز باید روشن طراحی گردد تا نور را بیشتر کرده و فضا را بزرگ تر نماید.

 

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون داخلی لابی

فرم لابی های کوچک

فرم و طرح های عجیب می تواند لابی ها را کوچک تر از آنچه که هست نشان دهد. بنابراین برای طراحی دکوراسیون لابی های کوچک باید از فرم های ساده استفاده نمود تا فضای کمتری اشغال کند. همچنین استفاده از فرم های عمودی نیز می تواند به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک نماید.

دکوراسیون داخلی لابی

نورپردازی لابی ها

یکی از جذاب ترین قسمت طراحی دکوراسیون لابی ها نورپردازی می باشد. استفاده از نورهای طبیعی یکی از بهترین شیوه های نورپردازی داخلی لابی های ساختمان است ولی در صورتی که امکان استفاده از نورپردازی طبیعی وجود نداشته باشد با استفاده از نورهای مصنوعی می توان به بهترین شکل ممکن لابی ها را طراحی کرد. برای لابی های کوچک معمولا از نورپردازی های سقفی و کوتاه استفاده می کنند و استفاده از لامپ های بلند و بزرگ برای لابی های بزرگ بهترین گزینه به شمار می رود.

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون داخلی لابی

مبلمان لابی ها

مبلمان ها یکی از مهم ترین اجزای لابی ها محسوب می شوند. بنابراین انتخاب مبلمان مناسب برای لابی اهمیت بسیاری دارد. با توجه به این که برخی از افراد قراردادهای کاری و یا حتی دورهمی های دوستانه خود را نیز در لابی های ساختمان برگزار می کنند، مبلمان باید به گونه ای باشد که علاوه بر شکیل بودن، راحتی نیز در نظر گرفتن شود.

دکوراسیون داخلی لابی

معمولا برای لابی های کوچک استفاده از مبلمان های دو تکه و دو نفره مناسب تر است زیرا فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. همچنین میزهای مبلمان نیز باید مطابق با ابعاد مبلمان و فرم آن طراحی گردد.

دکوراسیون داخلی لابی

کفپوش لابی ها

با توجه به این که تردد در لابی ها زیاد است، باید از کفپوش های مناسب استفاده شود. برای طراحی دکوراسیون داخلی لابی ها معمولا سنگ های قیمتی و مقاومی همچون تراورتن برای کفپوش و دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این سنگ ها نه تنها در برابر سائیدگی و ضربه مقاوم هستند، بلکه بسیار شیک و زیبا نیز می باشند. علاوه بر آن سنگ ها در هنگام اسباب کشی آسیبی ندیده و با انواع دکوراسیون ها سازگاری دارند.

دکوراسیون داخلی لابی

دیوار لابی ها

دیوارها نیز از دیگر قسمت های مهم لابی ها هستند که باید در هنگام طراحی آن اصول زیباشناسی مورد توجه قرار گیرد. برای افزایش نما و کیفیت لابی ها برای ساختمان های باشکوه معمولا از سنگ و یا کاغذ دیواری برای طراحی دیوارهای لابی استفاده می کنند ولی در صورت بودجه کم استفاده از رنگ روغن نیز رواج زیادی دارد.

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون داخلی لابی مدرن

لابی های مدرن همان طور که از نامشان مشخص است دارای فرم های ساده هستند و چیدمان آن ها به سبک لوکس و مدرن صورت می گیرد. این لابی ها معمولا از مبلمان ساده استفاده شده و رنگ آن ها اغلب روشن می باشند تا نه تنها فضا را بزرگ تر نشان دهند، بلکه باعث ایجاد حسی صمیمی در افراد گردند.

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون داخلی لابی کلاسیک

لابی های کلاسیک برای ساختمان های لوکس و باشکوه مناسب می باشد. این لابی ها معمولا دارای ابعاد بزرگی هستند و هزینه بیشتری را نیز برای طراحی آن در نظر گرفته اند.

دکوراسیون داخلی لابی

مبلمان لابی های کلاسیک معمولا چرمی بوده و از نماهای سنگ در کف و دیوارپوش ها استفاده شده است. این لابی ها تجملاتی تر بوده و طراحی بسیار شکیل و باشکوهی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *