شومینه هیزمی مدرن
فهرست

شومینه هیزمی مدرن

شومینه هیزمی مدرن از جمله وسایل گرمایشی پرکاربردی است که در بسیاری از مکان ها از جمله مکان های سردسیری مورد استفاده قرار می گیرد. از دیرباز تا کنون مردم از شومینه هیزمی جهت گرم کردن فضای خانه استفاده می کنند. در گذشته شومینه ها طرح های ساده و ابتدایی داشتند که با قرار دادن هیزم در آن کل فضای خانه را گرم نگه می داشتند.

امروزه طرح ها ، رنگ ها و ابعاد شومینه هیزمی متفاوت تر از گذشته است و انواع متنوعی از این وسایل گرمایشی مدرن در مدل های مختلف در بازار موجود است. بکار بردن شومینه هیزمی در خانه موجب لوکس و زیباتر نشان دادن خانه می شود. قطعا سوختن هیزمی های مرتب و هم ردیف در شومینه هیزمی تصویر زیبایی از گرما بخشی را در فضای خانه تداعی می کند.

اکثر افراد ترجیح می دهند این فضا را با بکار بردن شومینه هیزمی در خانه تجربه کنند. شومینه هیزمی از جمله وسایل گرمایشی است که علاوه بر زیبایی، فضای خانه را هم به خوبی گرم نگه می دارد. در انتخاب و بکار گیری شومینه هیزمی باید به یک سری از موارد همچون داشتن دودکش، فضای نشیمن مناسب، میزان دسترسی به هیزم فراوان و … اشاره کرد. ما در این مقاله با ارائه دادن اطلاعات مفیدی قصد داریم به معرفی شومینه هیزمی مدرن بپردازیم پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

شومینه هیزمی مدرن

شومینه هیزمی مدرن که به نام شومینه چوبی نیز معروف است از جمله وسایل گرمایشی است که در عین زیبایی حرارت و گرمای زیادی در فضای نشیمن ایجاد می کند. اغلب برای زیباتر دیده شدن فضای نشیمن، شومینه هیزمی را در این مکان نصب می کنند.

در شومینه هیزمی تولید گرما بستگی به سوختن چوب های زیاد در شومینه دارد. با سوختن چوب ها دود زیادی ایجاد می شود که از طریق دودکش های که در ساختمان مجهز شده است به بیرون هدایت می شود.

انواع متنوعی از شومینه سنگی، برقی و هیزمی در بازار موجود است که افراد با توجه به فضای خانه و سلیقه ای که دارند هر کدام از این شومینه ها را انتخاب و خریداری می کنند. از شومینه هیزمی بیشتر در ویلاها که فضای نشیمن بزرگتری دارند استفاده می شود.

شومینه هیزمی یکی از سنتی ترین وسایل گرمایشی است که در گذشته از مدل های ساده تر آن در خانه استفاده می شد. تولید کنندگان در ساخت شومینه هیزمی خلاقیت های زیادی به خرج داده اند و طی این سالها توانسته اند انواع متنوعی از شومینه هیزمی مدرن تر را طراحی و تولید کنند.

طراحی مدرن شومینه

شومینه هیزمی مدرن به دلیل طراحی زیبایی که دارد بیشتر مورد پسند قرار گرفته است و از فروش بالایی به نسبت سایر وسایل گرمایشی برخوردار است.

برای زیباتر نشان دادن شومینه هیزمی از بهترین متریال ها در قالب آجر، سرامیک و کاشی و همچنین فلزات رنگی بکار برده می شود. قاب اطراف شومینه هیزمی مدرن به کمک سرامیک، آجر و کاشی پوشش داده می شود.

ناگفته نماند که شومینه هیزمی در گذشته هیچ پوشش شیشه ای نداشت و افراد مستقیما با گرما در تماس بودند.

اما شومینه هیزمی مدرن طراحی منحصر به فردی دارد و اغلب  برای اینکه جرقه های شعله های آتش به بیرون از شومینه پرتاپ نشود در جلوی آن شیشه مقاوم در برابر حرارت تعبیه شده است. این شیشه ها در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی دارند.

خیال شما از این بابت راحت باشد چراکه این شیشه ها نشکن هستند و در برابر گرما و حرارت زیاد مقاومت بالایی دارند.

 

شومینه هیزمی

مزایای استفاده از شومینه هیزمی مدرن

دسترسی آسان

همان طور که می دانید انواع متنوعی از وسایل گرمایشی در بازار موجود است که هر کدام منبع سوخت متفاوتی دارند. در شومینه هیزمی مدرن دسترسی به چوب زیاد است و از این بابت خیال شما راحت است که در زمان بی برقی در هوای سرد هم شومینه هیزمی روشن می ماند و خاموش نمی شود.

مقرون به صرفه بودن

شومینه هیزمی برعکس سایر وسایل گرمایشی هزینه سوخت پایین تری دارند. این شومینه ها با سوخت چوب فضای خانه را گرم می کنند و نیازی به مصرف بالای برق ندارند.

پختن غذا

اکثر شومینه های هیزمی طرح های زیبا و به شکل پایه داری دارند که می توان برای پختن و گرم نگه داشتن غذا از آن استفاده کرد.

ایجاد فضای صمیمی و آرام با خانواده و دوستان

شومینه هیزمی مدرن امروزه طراحی زیباتری دارد و در فضای نشیمن این امکان را برای شما فراهم می کند که با خانواده و دوستان محفل گرمی داشته باشید. نگاه کردن به سوختن چوب حس لذت بخشی دارد که شما می توانید این احساس لذت رو با خانواده و دوستان تجربه کنید.

امنیت بالاتر

اکثر شومینه هیزمی مدرن توسط گارد شیشه ای مجهز شده است. این یکی از مهمترین مزایای شومینه هیزمی مدرن است به این خاطر که کودکان نمی توانند دستشان را وارد شعله های آتش کنند.

تسریع در تمیز کردن

شومینه هیزمی مدرن طراحی زیبا و خاصی دارد که به نسبت شومینه هیزمی سنتی  راحت تر تمیز می شود.

آلودگی کمتر

شومینه هیزمی ساختار منحصر به فردی دارد. دود کمتری تولید می کنند در واقع میزان دود ایجاد شده از شومینه هیزمی مدرن حدود ۷۰ درصد کمتر از شومینه هیزمی سنتی است که این رقم قابل توجهی در شومینه هیزمی مدرن است.

مجهز بودن به سنسور

در شومینه هیزمی سنسورهای سنجش میزان دی اکسید کربن تعبیه شده است تا در مواقع تجمع گاز سمی دی اکسید کربن سنسورهای تعبیه شده بر روی شومینه هشدار داده و صاحب خانه را از این قضیه آگاه کند.

 

شومینه هیزمی

نکات ایمنی استفاده از شومینه هیزمی مدرن شامل موارد زیر است:

استفاده از شومینه هیزمی هم مانند سایر وسایل نیاز به رعایت کردن نکات ایمنی است. در صورت رعایت کردن نکات ایمنی شما بدون هیچ دغدغه و ترسی از وقوع هیچ رویداد ناخوشایندی می توانید با خیال راحت از این وسیله گرمایشی استفاده کنید.

استفاده از شومینه هیزمی در خانه مستلزم نصب دودکش است به همین خاطر یکی از نکات ایمنی مهم در زمان استفاده از شومینه هیزمی مدرن این است که دودکش ها را هر چند دت یک بار بررسی کنید تا کوچکترین گرفتگی در آن ایجاد نشود.

شومینه هیزمی طراحی جدید و منحصر به فردی دارد که اگر شما بدون پوشش شیشه ای را بیشتر ترجیح می دهید باید بیشتر مراقب باشید و صندلی ها را کمی دور تر از شومینه قرار دهید. ضمنا حواستان نیز به کودکان باشد تا اثر کنجکاوی دستشان را در آتش نکنند.

انواع شومینه  هیزمی از نظر شکل ظاهری

شومینه یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون خانه به حساب می آید به همین خاطر انتخاب و خریداری شومینه در فضای نشیمن با حساسیت های زیادی روبه رو است. انواع متنوعی از شومینه هیزمی مدرن در بازار موجود است که عبارت اند :

شومینه سنگی

شومینه هیزمی سنگی در واقع همان شومینه هیزمی است با این تفاوت که از نظر ظاهری در ساختار و قاب آن از سنگ استفاده شده است. ترکیب سنگ و شعله های آتش در این شومینه تصویر زیبایی را در فضای نشیمن نشان خواهد داد.

شومینه آجری

در شومینه آجری به جای سنگ از آجرهای رنگی و هم ست با دکوراسیون خانه استفاده می شود. این شومینه هم مانند شومینه هیزممی سنتی فضای نشیمن را سنتی تر نشان خواهد داد.

شومینه چدنی

شومینه چدنی به جای سنگ و آجر در ساختار و قاب آن از چدن استفاده شده است. این مدل از شومینه هیزمی در واقع مدرن تر و به روز تر است. شومینه هیزمی چدنی قیمت بالاتری نسبت به سایر شومینه های موجود در بازار دارد.

شومینه کنجی

شومینه کنجی یا سه گوش از مدل شومینه هیزمی مدرن است که با توجه ساختار و طراحی که دارد در کنج دیوار یا کنج منزل نصب می شود. شومینه هیزمی کنجی در واقع فضای دنج و زیبایی را در نشیمن ایجاد می کند.

 

شومینه هیزمی

شومینه شیشه‌ای

در شومینه شیشه ای به جای پوشش سنگ و آجر از شیشه استفاده شده است. شیشه های بکار رفته در شومینه شیشه ای از جنس سکوریت است. که این مدل از شیشه ها در برابر شعله های مستقیم آتش مقاومت بالایی دارند. شومینه شیشه ای طراحی زیبا و بی نظیری دارد که شعله های آتش را به رخ دیده های مهمانان خواهد کشاند.

شومینه دیواری

شومینه دیواری نیز یکی از مدل های شومینه هیزمی است که در دیوار نصب می شود. این مدل از شومینه ها فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند و بهترین گزینه برای خانه های با فضای کوچکتر هستند.

قیمت شومینه هیزمی

با توجه به نوسانات اخیر در بازار نمی توان اطلاعات دقیق تری در مورد قیمت شومینه هیزمی بیان کرد.

انواع متنوعی از شومینه هیزمی مدرن در بازار موجود است. هر کدام از این شومینه ها طراحی و ساختار متفاوت تری از یکدیگر دارند که قیمت هر کدام نیز با یکدگیر متفاوت است. شومینه هیزمی مدرن به دلیل زیبایی و طراحی منحصر به فردی که دارد به نسبت سایر شومینه ها از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.

 

شومینه هیزمی

 

سخن پایانی

شومینه هیزمی یکی از وسایل گرمایشی است که قدمت زیادی دارد. از این وسیله گرمایشی در شکل ساده و ابتدایی تر در گذشته برای گرم کردن فضای خانه استفاده می شد. شومینه هیزمی یکی از وسایل گرمایشی است که در عین گرما دادن احساس لذت بخشی از سوختن چوب ها را در فضای خانه حاکم می کند.

استفاده از شومینه هیزمی مدرن در فضای نشیمن گرما و صمیمت بیشتری را بین افراد خانواده و دوستان فراهم می کند. انواع متنوعی از شومینه هیزمی در بازار موجود است که هر کدام طرح و رنگ متنوعی دارند. دامنه انتخاب شما همانند همیشه باز است  شما می توانید با هر سلیقه ای که دارید هر کدام از مدل ها را که خواستید انتخاب و خریداری کنید.

 

۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×