بلاگ, دکوراسیون داخلی, لوازم ساختمانی

طراحی داخلی برای سرویس بهداشتی کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی، دیزاین سرویس بهداشتی یکی از بخش های مهم محسوب می شود که شامل سبک ها و طراحی های کاملا مختلف و گوناگونی می شود . آنچه که ما در این قسمت از مقالات زد دیزاین قصد ارائه به شما کاربر گرامی را داریم ، معرفی مختصر انواع سبک های طراحی سرویس بهداشتی و ارائه چند ترفند ساده برای طراحی سرویس های بهداشتی کوچک را داریم . گاهی دو سرویس بهداشتی و حمام با یک متراژ یکسان را می بینید که به دو روش مختلف دیزاین شده اند و همین امر باعث شده فضای یکی از آنها بسیار بزرگتر از دیگری به نظر می رسد . اگر فضای سرویس شما نیز بسیار بزرگ نیست ،پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

 

خرید روشویی

 

چند ترفند در طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

یکی از مشکلات خانه های کوچک آپارتمانی کمبود فضا در سرویس های بهداشتی می باشد در این قسمت چند ترفند ساده را به شما آموزش می دهیم تا علاوه بر ایجاد زیبایی با استفاده از آن ها بتوانید مشکل کمبود فضا در سرویس های بهداشتی را برطرف کنید.

نحوه چیدمان درست در طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

از آنجایی که فضای سرویس بهداشتی کوچک می باشد نحوه چیدمان عناصر از قبیل روشویی – سنگ توالت فرنگی- وان – دوش و غیره در آن برای داشتن یک فضای راحت و مناسب بسیار اهمیت دارد. طرز چیدمان این وسایل باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی اختلالی در رفت آمد ایجاد نکند بنابراین اگه فضاهای گوشه ای و پرت دارید می تواند جای مناسبی برای هر کدام از این وسایل باشد . قبل از هر چیز ، با چند دکور متداول در سرویس های بهداشتی آشنا مشویم .

سبک مدرن در طراحی سرویس بهداشتی :

در این سبک از طراحی دست شما برای ایجاد برخی ایده ها باز است .فضای سبک مدرن یک فضای ساده و مینیمال که معمولا با رنگ های سفید و سیاه  و هالوژن های رنگی طراحی شده است ،می باشد .در سبک مدرن معمولا فضای سرویس و حمام را می توان بواسطه یک پارتیشن از هم جدا کرد و همچنین می توانید در طراحی این سبک از تابلوهای ساده و مدرن نقاشی برای تزیین فضا استفاده کنید.در سبک مدرن ، تمام تمرکز بر سادگی و حذف المان های غیر ضروری می باشد .یکی از انواع روشویی که در سبک مدرن بسیار مورد توجه می باشد ، روشویی بتنی خواهد بود .

 

 

روشویی بتنی

 

 

سبک کلاسیک یا لوکس :

این سبک همانطور که از نامش پیداست یک سبک لوکس است برای افرادی که به تجملات علاقمند هستند .در طراحی سبک کلاسیک از الگوهای باستانی و کلاسیک معماری داخلی استفاده می شود و معمولا رنگ های بکار رفته در فضا و نقش دیوارها رنگ های طلایی ،آبی فیروزه ای و سفید می باشد .برای طراحی سرویس از سنگ های مرمر به همراه تراشکاری های کلاسیک استفاده می شود و همچنین برای نور فضا معمولا از لوستر استفاده می شود. معمولا این سبک دکوراسیون ،برای فضای کوچک به هیچ وجه مناسب نمی باشد .روشویی سنگی را بیشتر برای این سبک ها پیشنهاد می دهیم .

 

 

سبک روستیک در طراحی داخلی :

در سبک روستیک تلاش بر اینست که از متریال ها و المان های طبیعی در طراحی داخلی استفاده شود تا فضای خانه های روستایی را تداعی کند .این سبک که الهام گرفته از طبیعت است فضای گرم و آرامش بخشی را ایجاد می کند .در این سبک با تلفیق متریال های طبیعی چون چوب , سنگ , کاشی و سفالینه ها به همراه نورپردازی های ملایم فضای گرم خانه های روستایی تداعی می شود برای اطلاعات بیشتر از این سبک مقاله (سبک روستیک در طراحی سرویس بهداشتی ) را مطالعه نمایید. برای این سبک از دکوراسیون ، مجموعه زد دیزاین ، روشویی سنگی رودخانه ای را پیشنهاد می دهد .

 

 

 

تاثیر رنگ بر فضای سرویس بهداشتی :

رنگ ها نقش قابل توجه ای در ایجاد فضاهای متعارف و نا متعارف و همچنین در طراحی سرویس های بهداشتی کوچک دارند .همانطور که می دانید رنگ ها بار احساسی شدید ایجاد می کنند ،بنابراین در انتخاب رنگ مناسب برای سرویس بهداشتی دقت لازم را داشته باشید تا رنگی را انتخاب کنید علاوه بر زیبایی فضای سرویس را وسیع تر نمایش دهد به طور مثال استفاده از رنگ های روشن برای القاء حس بزرگی فضای سرویس بهداشتی مناسب می باشد. به طور کلی رنگ های روشن ، فضا را بزرگتر نشان میدهد و رنگهای پر رنگ و تیره فضای را کوچکتر می کند . رنگهای طیف آبی ، فضا را تمیزتر و خنک تر نشان داده و حس زیبای دریا و طراوت را القا می کند .

 

 

 

استفاده از آینه مناسب در سرویس بهداشتی :

آینه های بزرگ در ایجاد حس بزرگی فضای سرویس بهداشتی بسیار تاثیر گذار هستند .وجود آینه به دلیل انعکاس نور فضا را دوبرابر می کند .امروزه تنوع آینه برای حمام و سرویس بسیار زیاد است ،سعی کنید حتما برای القا بزرگی فضا از آینه های بزرگ متناسب با سبک معماری و علاقه شخصی تان استفاده کنید .برای دیدن آینه های دکوراتیو زد دیزاین اینجا را کلیک کنید .

 

طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

استفاده از تابلوهای و تصاویر :

یک روش دیگر که با کمک آن می توانید به فضا سرویس بهداشتی عمق دهید استفاده از تابلوهای نقاشی یا تصاویر بزرگ می باشد که این تصاویر در ایجاد حس بزرگ نمایی و گستردگی فضا نقش قابل توجه ای دارند. برای سرویس های کوچک ، خرید روشویی های کنج و نقلی بسیار زیبا و جذاب خواهد بود .

 

خرید روشویی

 

 

 

استفاده مناسب از قفسه یا شلف :

قفسه ها و شلف ها امروزه در خانه های کوچک کاربردهای مختلفی دارند و در نظم دادن به فضای خانه بسیار کاربردی هستند .شما می توانید با استفاده از چند قفسه ساده در طراحی سرویس های بهداشتی کوچک به برخی از وسایل از قبیل شوینده ها – وسایل شست شو – حوله ها و … نظم دهید و با طبقه بندی کردن این وسایل جلوه زیباتر و جمع و جورتری به فضای سرویس بهداشتی بدهید.برای اینکه از فضا به بهترین شکل استفاده کنید سعی کنید شلف ها را در قسمت هایی گوشه ای و یا فضاهای پرت و غیر کاربردی نصب کنید و فضاهای اصلی را تغییر ندهید .اگر فرو رفتگی یا طاقچه هایی در داخل سرویس وجود دارد مکان های مناسبی هستند تا شما بتوانید از آن استفاده کنید و برخی از وسایل را در آن قرار دهید و با این کار به فضای سرویس بهداشتی گستردگی و نظم بیشتری می دهید.

 

طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

استفاده از فضای زیر روشویی در سرویس بهداشتی :

در سرویس بهداشتی های کوچک می توانید از فضای پایین روشویی به عنوان یک فضای کاربردی استفاده کنید و با ایجاد قفسه وسایل سرویس را در آن جای دهید و با این روش به نظم فضا کمک کنید. استفاده ی حداکثری از فضا باید شعار اصلی شما برای دکوراسیون سرویس بهداشتی تان باشد .

 

طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

استفاده از فضای پشت در سرویس بهداشتی

فضای پشت در سرویس بهداشتی نیز می تواند به یک فضای کاربردی تبدیل شود به شرطی که بدانید چطور از آن استفاده کنید برای این منظور می توانید با نصب دستگیره هایی پشت در آنجا را به مکانی برای آویزان کردن وسایل آویزی مانند حوله و غیره تبدیل کنید.قبل از هر انتخاب و خرید هر فاکتوری ، دقت لازم داشته باشید که در اندازه گیری اشتباه نکنید .

 

 

طراحی سرویس های بهداشتی کوچک

ایجاد قفسه های کشویی در سرویس بهداشتی :

گاهی می توانید با نصب کردن قفسه های کشویی مانند در ابعاد متنوع در گوشه هایی از سرویس بهداشتی بیشترین استفاده را از فضای اصلی ببرید . وسایل حمام از قبیل شامبو – صابون – لیف و غیره را در آن قرار دهید این قفسه های کشویی علاوه بر اینکه به فضای سرویس حمام و دستشویی نظم می دهد به زیبایی فضا نیز کمک می کند و در طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک بسیار اهمیت دارند.

 

نتیجه گیری

حال که تا اینجا با برخی از تکنیک های و ترفند های ساده برای طراحی فضای داخلی سرویس های بهداشتی کوچک آشنا شدید می توانید برخی از وسایل مورد نیازتان را از طریق مشاوره با اعضای تیم زد دیزاین تهیه کنید ما همواره با بالاترین کیفیت و پیشتیابی 24 ساعته در خدمتان هستیم.

 

 آدرس کارخانه :

البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک 10

 026-36704667

 0912-2623860

 09120599880

 ZDesign_Group@yahoo.com

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *