دانستنی های مضرات دیگ سنگی
فهرست

دانستنیهای مضرات دیگ سنگی

مضرات دیگ سنگی

همراه ما باشید تا اطلاعاتی را از مضرات دیگ سنگی با شما به اشتراک بگذاریم.

دیگ سنگی نوعی دیگ و ظرف از جنس سنگ طبیعی می باشد. از ویژگی های این نوع ظرف نرم و مقاوم بودن آن در مقابل آتش است. غذای پخته شده در این نوع دیگ به دلیل پخت ملایم و یکنواخت از کیفیت بهتری نسبت به طبخ غذا در ظروف دیگر برخوردار می باشد. دیگ های سنگی معمولا از سنگ های موجود در خراسان ساخته می شوند و از قدیم الایام‌ با اسم هر کاره شناخته می شوند.‌ معنی تحت لفظی سنگ هر کار این است که این نوع سنگ سخت، نرم و در عین حال قابل تراش است که می توان هر وسیله ای را از آن  ساخته و هر کاری را در حد قابلیت آن روبراه  نمود. از ویژگی   و مزیت سنگهایی که برای ساخت دیگ سنگی استفاده می شوند چرب بودن، نسوز بودن و قابلیت قلم کاری آن ها می باشد.‌

از مضرات دیگ سنگی و امکان تولید و ایجاد سنگ کلیه

یکی از نکات جالب از مضرات دیگ سنگی ایجاد سنگ کلیه است. خیلی از افراد و کارشناسان تغذیه معتقدند استفاده طولانی مدت از دیگ سنگی برای پخت و پز ممکن است باعث ایجاد سنگ کلیه شود و ایجاد سنگ کلیه را از مضرات دیگ سنگی می دانند.

باید به این نکته توجه داشت که مسئله ایجاد سنگ کلیه به دلیل استفاده از ظرف پخت و پز سنگی امری قطعی نیست و نمی توان به شکل قطع به یقین آن را پذیرفت.

هرچند ممکن است در بعضی از افراد به دلیل سنگ ساز بودن کلیه  آن ها این امر موثر باشد و استفاده طولانی مدت و مداوم از دیگ های سنگی باعث ایجاد سنگ های بسیار ریزی در کلیه شود ولی شاید این مسئله برای همه افراد استفاده کنند از ظروف سنگی اتفاق نیفتد.

حتی اگر چنین چیزی واقعیت داشته باشد مصرف زیاد آب و مایعات می تواند چاره ساز باشد و سنگ های ریز که در اثر استفاده از دیگ سنگی در کلیه ها ایجاد شده است را دفع نماید.

دیگ سنگی و ضرر آن

برای آسیب ندیدن دیگ سنگی و بالا رفتن کیفیت مواد غذایی پخته شده در آن ها چه باید کرد؟

برای طولانی شدن عمر ظروف سنگی و  کاهش پیدا نکردن کیفیت موادی که در این ظروف پخته می شود باید یک سری نکات ریز در نظر گرفته شود تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید. از جمله این موارد که می تواند در کیفیت مواد غذایی موثر باشد آن است که هیچگاه شیر در این ظروف جوشانده نشود.‌

استفاده از شعله کم در هنگام پخت و پز با این ظروف الزامی است. از ظروف سنگ می بایست فقط برای پخت غذا های آبکی مثل سوپ و آبگوشت استفاده شود و پخت برنج، سرخ کردن یا تفت دادن مواد غذایی در این ظرف توصیه نمی شود.

حتی المقدور باید سعی شود دیگ سنگی در معرض شعله مستقیم قرار نگیرد و از شعله پخش کن  برای متعادل کردن  حرارت استفاده شود.

حتی الامکان باید صبر کرد تا دیگ سنگی سرد شود سپس نسبت به شست و شوی آن اقدام نمود چون سرد و گرم شدن ناگهانی  بدنه این ظروف ممکن است باعث ترک خوردگی و شکستگی آن ها شود و هم در آیند بر کیفیت مواد غذایی طبخ شده در آن ها تاثیرگذار باشد.

در هنگام کم شدن آب غذا در دیگ سنگی باید از آب ورم استفاده شود چون آب سرد برای این کار مناسب نیست. در شستشوی این ظروف  باید حتی المقدور از انواع مواد شوینده استفاده نشود یا در صورت استفاده مقدار آن کم باشد.

ضرر دیگ سنگی

برای جلوگیری از مضرات دیگ سنگی به چه نکاتی باید توجه شود؟

هرچند استفاده از دیگ سنگی برای پخت مواد غذایی آبکی می تواند بسیار مفید بوده و کیفیت پخت را افزایش دهد اما نکاتی هم در این زمینه وجود دارد که عدم توجه به آن ها ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات و مضراتی شود که حتی سلامتی انسان را به خطر اندازد.

اولین نکته ای که در زمان استفاده از این ظروف باید مورد توجه قرار گیرد این است که معمولا سطح خارجی و بخصوص داخلی ظرف سنگی می تواند دارای خلل و فرج ریزی باشد که شستشو و پاک ‌کردن آن را پس از پخت و پز دشوار و غیر ممکن می‌نماید که همین امر ممکن است در استفاده مداوم از این ظروف باعث آسیب رسیدن به سلامتی شود.

حتی برخی  از صاحب نظران معتقد هستند که طبخ غذا بیش از حد و به شکل مکرر در این ظروف جایز نیست. کارشناسان بر این عقیده هستند که اگر شرایطی وجود داشت که می شد سطوح داخل دیگ سنگی صیقل داده شود و خلل و فرج یا پستی و بلندی ریز سطح داخلی دیگ‌های سنگی کاسته و صاف می شد شرایط بهتری برای اطمینان از تمیزی و نظافت داخل این ظروف فراهم می گردید و اطمینان از تمیزی و سلامت این ظروف افزایش پیدا می کرد.

پس یکی از نکات مهمی که برای جلوگیری از مضرات دیگ سنگی در زمان تهیه و خرید این ظروف باید مورد توجه قرار گیرد. لمس و بررسی سطح داخلی این ظروف برای اطمینان از صاف و صیقلی بودن آن ها است. توجه به این نکته ظریف می تواند تاثیر غیر قابل انکاری در تمیزی و کیفیت مواد غذایی طبخ شده در این ظروف داشته باشد.

نکته مهم در خرید دیگ سنگی

از نکات جالب دیگری که در زمان خرید دیگ سنگی باید به آن توجه شود و در صورت عدم توجه یا کم توجهی ممکن است باعث مضرات دیگ سنگی شود این است پس از تهیه و خرید دیگ سنگی نباید فورا در آن ها آشپزی نمود بلکه ابتدا باید تمام قسمت های داخلی و خارجی این ظروف با روغن دنبه چرب شود و حتی المقدور به مدت ۲۴ ساعت  در یک فضای گرم جا نمایی گردد مثل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید یا کنار بخاری قرار داده شود.

دیگ سنگی در هنگام پخت و پز باید به طور کامل پر شود چون این ظروف به دلیل ساختار خاصی که دارند مواد داخل آن ها سر نرفته و حتی کم آب هم نمی شوند.

سخن پایانی

دیگ سنگی به دلیل ساختار طبیعی که دارد می تواند گزینه مناسبی برای پخت و پز باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که به دلیل صیقلی نبودن سطح داخلی این ظروف و وجود پستی و بلندی های ریز ممکن است در طولانی مدت به دلیل عدم تمیز شدن مناسب خطرناک بوده و باعث آسیب رساندن به سلامتی شود.

اکثر کارشناسان تغذیه و سلامت در این مسئله هم عقیده هستند که اگر مشکل خلل و فرج یا پستی بلندی سطوح داخلی و خارجی ظروف سنگی  حل شود و به شکل طبیعی دارای سطوح صاف و صیقلی  داخلی و خارجی شوند کیفیت مواد غذایی پخته شده در این ظرف در حد ایده آل قرار می گیرد.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×