نحوه انتخاب لوستر برای دکوراسیون
فهرست

نحوه ی انتخاب بهترین لوستر با توجه به دکوراسیون منزل

وسایل نورانی و روشنی بخش، یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون محسوب می شوند. نور با ایجاد جلوه های درخشان و پر زرق و برق، بر جلوه ظاهری فضا می افزاید. یکی از نماد های پر قدرت روشنایی در یک محیط، لوسترها و چراغ های نورانی هستند. لامپ ها در انواع گوناگون نیز در این حیطه گنجانده می شوند. این عناصر برای محیط های داخلی، به تناسب محیط و شرایط افراد گزینش می شوند. البته نا گفته نماند که معمولا افراد در گزینش آن ها تخصص چندانی ندارند. بنابراین لازم است برای دستیابی به یک طراحی دکوراسیون شاخص و ممتاز، با روند اصولی انتخاب آن ها آشنا شویم. اما چطور بهترین لوستر را انتخاب کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال مهم، ادامه این مبحث را از دست ندهید.

لوستر چیست؟

تا به حال به چلچراغ های آویزان، لامپ های شاخه ای و نور افشان ها توجه نموده اید؟؟ منابع روشنایی بزرگ، ثابت و مجللی که روی سقف یا دیوار نصب می شوند. در واقع این ها همان لوستر ها هستند. به عبارتی دیگر، نوعی اکسسوری زینتی و کاربردی برای طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. این عنصر دکوری و کاربردی از گذشته های بسیار دور مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته برای مزین نمودن سقف کاخ ها و خانه های مجلل از آن بهره می بردند.

برای زینت بخشی سقف اماکن مقدس و مذهبی هم چون امامزاده ها نیز به کار می رفت. در گذر زمان دچار تغییر و تحولات ساختاری و کاربردی زیادی شده است. امروزه انواع گوناگونی از آن در طرح، جنس و سایز های متنوع وجود دارد. ضمن این که کاربردی عمومی و فراگیر تر نیز پیدا نموده است. در طی این رویکرد، زمینه لازم برای انتخاب های متفاوت کاملا فراهم گردید.

1 12

اندازه لوستر

یکی از فاکتورهای لازم برای انتخاب بهترین لوستر به اندازه مناسب آن بر می گردد. در واقع اندازه و حجم یک چنین اکسسوری باید با فضای قرار گیری خود هم خوانی داشته باشد. این وسیله نورانی و زینتی در هر فضایی اعم از پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه قرار می گیرد. ضمن داشتن زیبایی، برای روشنایی محیط گزینه ای مناسب خواهد بود. یک فضای بزرگ به لوستری بزرگ و گاهی شاخه  دار مزین می شود. حال آن که یک محیط کوچک با چنین نمونه ای کوچک تر دیده می شود. چنین اکسسوری بزرگی در یک فضای کوچک، حالتی پیچیده و شلوغ به خود می گیرد. بنابراین یک نمونه کوچک و جمع  و جور، محیط کوچک شما را زیبا تر خواهد نمود. اما اگر در یک فضای بزرگ از نمونه ای کوچک استفاده کنید، ممکن است اصلا به چشم نیاید. بنابراین اندازه مناسب آن با توجه به ابعاد محیط گزینش شود.

تعیین سایز لوستر

برای تعیین سایز و اندازه بهترین لوستر یک فرمول اختصاصی نیز وجود دارد. برای این کار بایستی به میزانی متوسط با تبدیل واحد ها آشنایی داشته باشید. باید بتوانید متر را به فوت و اینچ تبدیل کنید. البته امروزه نرم افزارهای تبدیل واحد کار را بسیار راحت تر از حد تصور نموده اند. برای این محاسبه کافیست طول و عرض محیط مورد نظر خود را بدانید. به طور حتم این موارد را بر حسب متر در اختیار دارید. حالا طول و عرض را به فوت تبدیل کنید. اعداد به دست آمده را با هم جمع نمایید. عدد به دست آمده نشان دهنده قطر لوستر مورد نیاز و مناسب شما خواهد بود. البته توجه کنید که این قطر بر اساس اینچ می باشد.

1333980 766

ظاهر لوستر

ظاهر یک لوستر شامل مواردی از قبیل جنس و رنگ آن می شود. در واقع آن چه که از چنین اکسسوری به چشم بیننده می خورد، همان نمای ظاهری آن می باشد. این محصول زینتی از جنس و متریال گوناگونی ساخته می شود. برنز، کریستال، فلز و سنگ از جمله متریال های ساختاری آن می باشد. البته جنس و رنگ آن بایستی با فضا و سبک طراحی آن هم خوانی داشته باشد. در واقع نباید باعث ایجاد ناسازگاری و به هم ریختگی در یک محیط شود. سعی کنید بین تمام ابزار نورانی محیط خود یک تناسب ساختاری برقرار نمایید. به این طریق به زیبا تر شدن طراحی دکور محیط خود کمک بسیاری خواهید نمود. با توجه به دکور شما بهترین لوستر از نظر جنس و رنگ کدام گزینه است؟

لامپ های لوستر در انتخاب بهترین لوستر

اگر بخواهید در یک محیط نور را به کار بگیرید، از چه رنگی استفاده می کنید؟ امروزه انواع نور های رنگی در یک محیط ساطع می شود. بنابراین تنها نور سفید و زرد برای روشنایی محیط موجود نمی باشد. اما یادتان باشد که این دو رنگ، رنگ هایی معمول و همیشگی هستند. این موارد معمول، کم ترین ناراحتی و آزار و اذیت را برای فرد به وجود می آورند. به طور کلی، چشم را اذیت نمی کنند و در قوه بصری افراد تداخلی به وجود نمی آورند. نور سفید و لامپ های مهتابی گزینه ای معقولانه تر برای روشنایی یک محیط هستند. البته در کنار دید بهتر به نمایش زیبا تر دکوراسیون محیط اطراف کمک خواهد نمود. بدین طریق رنگ و ترکیب دکور شما حفظ خواهد شد. لامپ ها و نورهای مناسب برای قوه بینایی بهترین لوستر را برای شما به ارمغان می آورد.

جمع بندی درباره انتخاب بهترین لوستر

حالا دیگر می دانید در انتخاب بهترین لوستر به چه فاکتورهایی  باید توجه نمود. قبل از خرید یک نمونه، تمامی این جوانب را بسنجید و به گزینه مورد نظر برسید. لوسترها در جهت روشنایی و زیبایی یک محیط نقش خود را ایفا می کنند. اگر به بازار بروید با تنوع زیادی از این محصولات روبرو می شوید. بنابراین متناسب با سلایق گوناگون و فاکتورهای مختلف، امکان انتخاب دلخواه وجود خواهد داشت.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×