گلدان دست ساز سنگی
فهرست

آشنایی با زیباترین گلدان سنگی دست ساز

اگر از طرفداران گل و گیاه باشید، مطمئنا چند گلدان گل در خانه شما پیدا می شود. گلدان ها را از متریال های مختلفی مانند پلاستیک، سفال، شیشه، سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی  می سازند که در طرح، رنگ و اندازه های آن ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد. این یعنی شما به راحتی می توانید مطابق هر سلیقه ای، گلدان مناسبی را تهیه کنید. سنگ یکی از متریال های طبیعی است که برای ساخت گلدان ها از آن استفاده می شود. گلدان دست ساز سنگی زیبایی خیره کننده ای دارد. ظاهر شیک و خاص بودن آن می تواند تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون داشته باشد و محیط را زیبا تر کند.

گلدان سنگی دست ساز

با سر زدن به بازار می توانید انواع مختلف گلدان های سنگی را ببینید. تصور کنید استفاده از یک گلدان طبیعی که خود نمادی از طبیعیت است در کنار یک گیاه سبز چقدر می تواند فضا را سرزنده تر کند. در بین گلدان های سنگی، آن هایی که با دست تراشیده می شوند (دستساز هستند) زیبایی منحصر به فردی دارند. حفظ شدن شکل طبیعی سنگ و نداشتن شکل هندسی خاص باعث جذابیت هر چه بیشتر گلدان های سنگی دستساز شده است.

برای ساخت گلدان های سنگی از سنگ های رودخانه، مرمر، مرمریت، تراورتن و … استفاده می کنند. در واقع پس از اینکه سنگ مورد نظر استخراج شد، در ابعاد مناسب برای گلدان برش داده می شود و سپس به دست هنرمندان سنگ تراش سپرده می شود تا به حرفه ای ترین صورت تراشیده شوند. همانطور که می دانید کار های هنری و آثار دست ساز بسیار با ارزش هستند. گلدان سنگی دست ساز به عنوان یک اثر هنری دست ساز می تواند زیبایی منزل یا محل کار شما را تکمیل کند.

به طور کلی انواع گلدان های سنگی را می توان به دو دسته کاربری داخلی فضا (در فضای بسته) و کاربری بیرونی (در فضای باز) تقسیم کرد.

stone decoration 5

گلدان های سنگی دست ساز فضای داخلی

گلدان هایی که برای فضای داخلی استفاده می شوند ظریف تر هستند و ابعاد کوچکتری دارند. این گلدان ها معمولا از سنگ های مرمر و مرمریت ساخته می شوند. گلدان های سنگی دست ساز را می توانید در منزل، اداره، فروشکاه ها، هتل ها، رستوران ها، کافه ها و… استفاده کنید. سطح خارجی این گلدان های سنگی ساب خورده، صاف و صیقلی هستند.

ظاهر طبیعی سنگ ها در این مدل گلدان ها حفظ شده است و شما می توانید رگه های طبیعی سنگ را بر روی آن ها ببینید. رنگ گلدان های سنگ طبیعی با توجه به نوع سنگی که برای ساخت آن استفاده شده است می تواند متفاوت باشد. طیف رنگی سنگ های طبیعی بسیار گسترده است و شما می توانید گلدان های سنگی دست سا را در رنگ های مختلف تهیه کنید.

گلدان های سنگی زیبایی خاصی به فضا می دهد و با قرار دادن آن ها در منار مبلمان یا روی میز جلو مبلی و حتی داخل قفسه ها و روی شلف های دیواری میتوانید خانه ی خود را هر چه زیباتر کنید تنها باید توجه داشته باشید که طرح و جنس آن مطابق با سبک دکوراسیون منزل باشد

گلدان های سنگی دست ساز فضای خارجی

گلدان هایی که برای فضای خارجی استفاده می شوند به نسبت گلدان های مورد استفاده در فضای داخلی بسیار بزرگتر هستند در نتیجه وزن بیشتری دارند. معمولا در این دسته گلدان ها ظرافت و کیفیت در حد گلدان های مورد استفاده در فضای داخلی نمی باشد.

البته در عوض این گلدان ها در برابر ضربه و شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت بیشتری دارند. به طور معمول برای ساخت این گلدان ها از سنگ تراورتن استفاده می شود. به طور ذاتی سنگ تراورتن دارای حفره های ریزی در بافت خود می باشد در نتیجه بر روی سطح این گلدان، این حفره های ریز دیده می شود.

این حفره های باعث شده است تا وزن گلدان های ساخته شده از سنگ تراورتن از گلدان های سنگی ساخته شده از سایر سنگ ها کمتر باشد. از گلدان های فضای خارجی می توانید در حیاط، فضای بیرونی مجتمع ها، هتل، مسیر های پیاده روی و… استفاده کنید.

گلدان دست ساز سنگی

 

چرا گلدان دست ساز

هنر همیشه قابل ستایش است. دستساز بودن گلدان های سنگی و تراش های مختلف باعث می شود تا از دل سنگ، گلدان هایی با ظاهر متفاوت ساخته شود. ممکن است شما نتوانید هیچ دو گلدان سنگی دستسازی را پیدا کنید که از نظر ظاهری شبیه به یکدیگر باشند. به علاوه قرار گیری چندین گلدان سنگی دستساز در کنار هم می تواند همخوانی خوبی بین آن ها ایجاد کند.

در این مدل از گلدان ها، بافت طبیعی سنگ کاملا حفظ می شود و ظاهر طبیعی به گلدان می دهد. رگه های موجود در سنگ های طبیعی می توانند طرح های متفاوتی را ایجاد کنند که بی همتا باشند. در ساخت گلدان های سنگی دست ساز سعی می شود تا میزان جذب آب در آن ها را با استفاده از روش های مختلف کاهش دهند. به طوری که سطح گلدان ها پس از تماس با اب تنها با گذشت زمانی کوتاه، خشک می شود. این گلدان ها دارای رنگ ثابتی هستند و به دلیل ضد اب بودن، قابل شستشو هستند.

گیاهان به شرایط خاص و مطلوبی برای رشد بیشتر نیاز دارند. از این رو شما با انتخاب درست گلدان برای آن ها می توانید به رشد بهتر آن ها کمک کنید. معمولا ثابت شده است که میزان سازگاری گل ها و گیاهان با گلدان های سنگی بسیار بیشتر از گلدان های پلاستیکی و یا سفالی است. در کنار نوع گلدان، حتما در هنگام خرید ابعاد مناسب گلدان را هم در نظر بگیرید. اگر گل و یا گیاه شما ابعاد بزرگی دارد، استفاده از یک گلدان با اندازه نا مناسب به راحتی می تواند باعث خراب شدن آن شود.

سنگ طبیعی یا سنگ مصنوعی

مانند هر متریال دیگری، سنگ ها هم از نوع مصنوعی تولید شده اند. از این سنگ های مصنوعی برای طراحی و ساخت گلدان های سنگی هم استفاده شده است. این گلدان ها می توانند در مقایسه با گلدان های ساخته شده از سنگ طبیعی مزایا و معایب منحصر به فرد خود را داشته باشند.

گلدان ها ساخته شده از سنگ مصنوعی ممکن است نتوانند به خوبی حس طبیعی بودن را انتقال دهند، بافت و رگه ها می تواند مصنوعی به نظر برسد. اگر گلدان به صورت چند تکه ساخته شده باشد ممکن است درزهای آن ها به خوبی چفت نشده باشد. به طور کلی این گلدان ها مقاومت کمتری نسبت به گلدان های ساخته شده از سنگ طبیعی دارند.

در کنار این معایب، گلدان های ساخته شده از سنگ مصنوعی مزایای منحصر به فرد خود را دارند. باعث حفظ طبیعت شده و آسیبی به آن نمی رسانند. تنوع در رنگ و طرح آن ها بسیار بیشتر از سنگ های طبیعی است و قیمت تمام شده آن ها می تواند بسیار پایین تر از گلدان های دست ساز سنگ طبیعی باشد.

قیمت گلدان های سنگی دست ساز

اگر قصد خرید یکی از گلدان های دستساز سنگی را دارید باید بدانید که عوامل مختلفی می توانند بر روی قیمت تمام شده ی آن ها تاثیر گذار باشند. اینکه برای ساخت گلدان دستساز سنگی مورد نظر شما از چه سنگی استفاده شده است، چه مقدار ظریف کاری شده است، رنگ و طرح گلدان چگونه باشد، ابعاد گلدان چقدر باشد، تراش و حکاکی انجام شده بر روی آن چقدر هنرمندانه انجام شده باشد، همه این ها می تواند بر روی قیمت نهایی گلدان تاثیر گذار باشد.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×