بلاگ, دکوراسیون داخلی

فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که به دنبال تغییر و تحول در دکوراسیون منزل خویش هستید ،خواندن این مقاله می تواند برای شما جذاب باشد .در این مقاله قصد داریم تا در خصوص فنگ شویی و کاربرد آن در دکوراسیون منزل صحبت کنیم .شاید تاکنون اصطلاح فنگ شویی را شنیده باشید ،اما دقیقا راجع به آن اطلاع نداشته باشید .بنابراین خواندن این مقاله در سایت مجموعه زد دیزاین می تواند در این خصوص اطلاعاتی خوبی در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهد، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

فنگ شویی در دکوراسیون

 

فنگ شوی چیست؟

در ابتدا قصد داریم تا به تعریف کلی فنگ شویی بپردازیم .فنگ شویی یک رابطه تنگاتنگ با فلسفه تائو در چین دارد .در واقه یک دانش متافیزیک می باشد که به رابطه بین انسان با انرژی های طبیعی و هماهنگی بین این انرژی ها تاکید دارد فنگ شویی به معنای همزیستی و تعادل بین نیروهای متضاد مانند آب و آتش می باشد به بیانی دیگر فنگ به معنای باد و شویی به معنای آب می باشد . در علم فنگ شویی خواهیم آموخت که تمامی عناصر پیرامون ؛اگرچه بی جان دارای انرژی و فرکانس می باشند .

فلسفه فنگ شویی عملی است که، می تواند در فضای زندگی و محیط کار ما تعادل را با دنیای طبیعی برقرار کند . تمام عناصر پیرامون ما حتی میز ،نیمکت و ساختمان دارای انرژی سیال هستند .نام فنگ شویی به قوانین کهن چین تعلق دارد . از هزاران سال پیش چینی ها خانه های خود را به کمک این علم مکانی برای خوشبختی و آسایش می ساختند .

تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

چنانچه قصد داشته باشیم منزل خود را بر اساس اصول فنگ شویی دکور و چیدمان کنیم باید بدانید که فنگ شویی چه تاثیری بر فضای خانه دارد. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که فنگ شویی ترکیب هنر و علم متافیزیک می باشد. با رعایت کردن اصول فنگ شوی می توانید انرژی طبیعت را به داخل خانه وارد کنید و یک تعادل درست میان انرژی های موجود بوجود بیاورید. فنگ شویی انرژی های مثبت و آزاد طبیعت را جذب می کند و آن ها را به هم همانگ می کند.

مبانی فنگ‌ شویی چیست؟

در واقع در علم فنگ شویی دو اصل وجود دارد به عبارتی دیگر اصول فنگ شویی بر پایه دو اصل کلی استوار می باشد : یکی اصل یین و یانگ و دیگری عناصر پنچ گانه  

 

فنگ شویی در دکوراسیون

 

اصل یین و یانگ

شاید اصل یین و یانگ را نشناسید .یین و یانگ همان دایره سفید و سیاه که تضاد را نشان می دهد ،می باشد .این دو عنصر متضاد و مکمل که در تمامی زمینه ها وجود دارد در موجودات و در اشیا نمادی از مردانگی و زنانگی (یین نماد زنانگی و یانگ نماد مردانگی )می باشد .بنابراین تعادل بین این دو عنصر بسیار مهم می باشد چرا که تمامی انرژی های مثبت از قبیل خوبی و شادی و موفقیت از ایجاد تعادل بین این دو عنصر نشات می گیرد. نماد یین و یانگ در فنگ شویی خودشان را در قالب رنگ , شکل , بافت , نورپردازی و … بازتاب می دهند و موجب تعادل در فضا می شوند. بنابراین رعایت این اصل فنگ شویی در منزل موجب ایجاد و بقا این انرژی های مثبت و همچنین تعادل بین آن ها خواهد شد.

عناصر پنج گانه

و اما دومین اصل در فنگ شویی وجود عناصر پنج گانه می باشد. به اعتقاد چینیان باستان عناصر جهان هستی پنج گانه هستند نه چهارگانه آن ها زمین , آب , خاک , آتش و فلز را جز عناصر پنج گانه جهان هستی می دانند  و به عقیده آنها هر کجا که این عناصر به صورت متعادل وجود داشته باشند تعادل و انرژی مثبت نیز وجود دارد.

استفاده از اجزای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

حال در این قسمت به نحوه استفاده از اجزای فنگ شویی در دکوراسیون داخلی می پردازیم.

 

خاک و گیاه طبیعی :

براساس اصول پنج گانه فنگ شویی خاک یکی از عناصر پنج گانه می باشد که باید در دکوراسیون داخلی منزل استفاده شود خاک را می توان در قالب گلدانی که گیاهان در آن رشد و نمو می کنند در منزل مورد استفاده قرار داد.هنر فنگ شویی برای گیاهان جایگاه ویژه در نظر دارد و آن ها را به عنوان منبعی برای ایجاد جریان انرژی پاک بکار می برد. بنابراین مکان قرار گیری گلدان بسیار اهمیت دارد بنابراین گلدان ها را جلوی مکان هایی که گوشه ها و لبه های تیز دارند قرار می دهند تا انرژی بد آنجا را خنثی کنند. بنابراین استفاده از گلدان در بخشی از خانه تاثیری خوبی بر روی فضای داخلی خانه می گذارد.

مطلب پیشنهادی :راهنمای خرید استند گل برای خانه های آپارتمانی

 

عنصر زیبای آب در فنگ شویی :

آب به عنوان یکی دیگر از عناصر پنج گانه فنگ شویی در دکوراسیون می باشد که نقشی حیاتی در زندگی ما ایفا می کند آب در حفظ  و جذب انرژی ها نقش بسزایی بر عهده دارد به عقیده هندوها قرار دادن یک ظرف آب در محلی که در آن عبادت انجام می دهند ،می تواند موجب متمرکز شدن انرژی ها شود و همچنین اگر آب را در مکان های تجاری مانند محل کسب و کار قرار دهید موجب افزایش انرژی مالی خواهد شود.

و از آنجایی که آب اگر در محلی راکد بماند موجب آلوده شدن و جذب میکروب ها می شود بنابراین مراقب و نگهداری از آب بسیار اهمیت دارد. استفاده کردن از آب نما در دکوراسیون داخلی می تواند این حضور زیبای آب را ایجاد کند و علاوه بر زیبایی انرژی حاصل از جریان آب را در منزل بوجود بیاورد.

 

وان سنگی

 

 

آینه و فنگ شویی در دکوراسیون

آیینه در علم فنگ شویی جایگاه ها ویژه ای دارد و باید در مکان های مناسب قرار گیرد .بر اساس علم فنگ شویی نباید در دستشویی جایی که ضایعات بدن در آن دفع می شود شخص خودش را در آینه ببیند. یا اینکه در بالای سر در اتاق خواب آینه نصب شود زیرا زمانی که روح هنگام خواب از بدن جدا می شود وجود آینه موجب می شود که روح در اتاق همان جا گیر کند.

بهترین آینه ها برای استفاده در هنر فنگ شویی آینه هایی هستند که قاب آن ها از سنگ و چوب باشد زیرا انرژی طبیعت را در خود انعکاس می هند برای دیدن نمونه آینه های چوبی اینجا کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی : درباره آینه چوبی دیواری روستیک

 

فنگ شویی در دکوراسیون

 

سنگ ها و فنگ شویی در دکوراسیون

سنگ های یکی از عناصری هستند که انرژی و ارتعاشات جالبی دارند و در علم فنگ شویی جایگاه ویژه ای دارند .برخی از سنگ ها ارتعاشاتی ایجاد می کنند که به عقیده علم فنگ شویی موجب جذب ثروت و انرژی های خوب می شوند .به طور مثال سنگ کریستال لیمویی انرژی پول و ثروت را جذب می کند یا سنگ نمک انرژی سلامتی را جذب می کند .بنابراین می توانید از سنگ های آنتیک یا غیر آنتیک برای دکور کردن قسمت های مختلف منزل استفاده کنید هم به عنوان ادوات تزیینی و هم به عنوان اداوت کاربردی مانند گلدان, روشویی.

برای خرید این ظروف روستیک جدید به آدرس ما مراجعه نمایید .

 

 

فنگ شویی در دکوراسیون

نتیجه گیری

با توجه به علم فنگ شویی استفاده از عناصر طبیعی مانند سنگ , چوب , فلز و … در دکوراسیون داخلی موجب ایجاد و چرخش انرژی در فضای خانه به ویژه در اتاق نشیمن می شود . بنابراین برای ایجاد زیبایی و چرخش انرژی در فضای خانه از عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. آنچه که ما در مجموعه زد دیزاین در اختیار کاربران عزیز قرار می دهیم مجموعه از ادوات و تجهیزات دکوراسیون داخلی که با استفاده از عناصر طبیعی مانند سنگ و چوب تهیه شده اند می باشد که می توانید نمونه این محصولات را از قسمت فروشگاه زد دیزاین دیدن نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *