فهرست

تاثیر عنصر چوب در دکوراسیون و فنگ شویی

در این مقاله از سری مقالات مجموعه زد دیزاین ، به بررسی نقش و اهمیت عنصر چوب در دکوراسیون خواهیم پرداخت .

عنصر چوب و کاربردش در زندگی ما:

در این مقاله می خواهیم درباره عنصر چوب و کارکرد و ارتعاش و انرژی آن با هم صحبت کنیم .در طبیعت وجود درخت و سبزه ،نشان از سرزندگی و شادابی  و انرژی مثبت می باشد .در بهار ، که برگ درختان در می آیند ، همه جا حس نو بودن و سر زندگی می دهد .انرژی عنصر چوب ، انرژی توسعه نامحدود ، فراوانی  ، بینایی  ،ثبات و بقا می باشد . برای آشنایی با اهمیت چوب در علم فنگ شویی با ما همراه باشید .

معنی فنگ شویی :

فنگ شویی (به چینی: 風水) که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است  .برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می شود ،تا بهترین اثر را بر سلامتی، ثروت ،شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد.

مهم ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است.عناصر ، نقش بسیار مهمی در فنگ شویی ایفا می‌کنند. در این مقاله ، عنصر چوب مورد بحث ما می باشد .

عنصر چوب

 

تاریخچه ی فنگ شویی :

فنگ شویی علمی است که از ۶۰۰۰ سال قبل در کشور چین استفاده می شده است .این علم کمک می کرد تا از انرژی موجود در طبیعت استفاده کرده و هماهنگی بیشتری بین عناصر با بدن خاکی خود برقرار کنیم .

فنگ شویی هنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در محیط کار است .استفاده از عنصر چوب ،یکی از بهترین عناصر در فنگ شویی است .هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند ، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت برای ماست و هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است.

گاهی اوقات هم وقتی محل زندگی قبلی و فعلی خودتان را مقایسه می کنید ،می بینید که در خانه قبلی وضع کار و حرفه خوبی نداشتید .ولی در این خانه وضع کارتان بهتر شده است و در عوض مشکلات دیگری پیدا کردید  .و یا مثلا وقتی مهمانی می روید ممکن است یک جا علی رغم این که زیاد با افراد آشنا نیستید، ولی احساس راحتی و صمیمیت کنید ؛ ولی در عوض جای دیگر بدون هیچ علت مشخصی احساس ناراحتی کنید.

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است . به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی  ، انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند. خاستگاه فنگ شویی قاره آسیا است .به همین خاطر قوانین اش برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست . و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است.

 

به عنوان مثال خانه تکانی ، که مردم ما همیشه قبل از بهار انجام می دهند .  آن ها آلودگی هایی که در طول سال ایجاد شده و بی نظمی هایی که به خاطر استفاده مداوم از وسایل در طول سال به وجود آمده است را پاکسازی می کنند  . و با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید می روند.

برای مشاهده و خرید این میزهای خاص و زیبا به وبسایت ما مراجعه نمایید .

8

 

تاثیر عنصر چوب در فنگ شویی منزل :

فنگ شویی برگرفته از نظام طبیعت است . پیدایش و شناخت عناصر پنج گانه تقریبا به۳۰۰۰  سال قبل بر می گردد . کارشناسان علم فنگ شویی و محققان این علم دریافتند که دنیای ما از پنج عنصر اصلی تشکیل شده است .  که بر اساس فصل های طبیعت و روز و ماه سال بررسی شده اند .

پنج عنصرحیاتی جهان هستی که در فنگ شویی برای متعادل کردن انرژی های محیط  اطراف مان پیاده می کنیم ، عبارتند از :

  1. عنصر آب
  2. عنصر چوب
  3. عنصر آتش
  4. عنصر خاک
  5. عنصر فلز

این مبحث بیانگر این است که تمام موارد موجود در دنیا به طرق مختلف در یکی از این دسته عناصر پنجگانه فنگ شویی قرار می گیرند . این تقسیم پذیری شامل وضعیت های مختلف فیزیکی و متافیزیکی، مثل حجم ها، رنگ ها، جنسیت ها، بوها، تغییرات آب و هوایی و غیره می باشد.این پنج عنصر در صورتی که با یکدیگر در هماهنگی باشند مفید هستند و اگر در تضاد باشند مشکل‌ساز می‌شوند . بنابر این با رعایت کردن یک سری اصول اولیه و بنا کردن زندگی هم راستای با طبیعت می توان بهترین کیفیت زندگی را ایجاد کرد .

استفاده و به کارگیری عناصر طبیعی بسیار در متعادل شدن روح و روان ما تاثیرگذار است . همان طور که می دانید ما انسانها از خاک هستیم و به خاک بازمی گردیم ؛ پس ما بخشی از این چرخه انرژی هستیم .چنانچه از این منبع تغذیه نشویم و فاصله بگیریم باعث کم شدن انرژی مان می شود .

 

minii design 20200503 173743 2

 

انرژی چوب و فنگ شویی :

استفاده ی درست و صحیح از عنصر چوب در فنگ شویی می تواند ثروت و فراوانی را ایجاد کند . بنابراین اگر می خواهید انرژی مثبت در شما به وجود آید ، حتما از انرژی عنصر چوب غافل نشوید .عنصر چوب به شما انرژی و حس قدرت می دهد . شما را به جنب و جوش وا می دارد .عنصر چوب گیرنده  و دفع کننده ی امواج منفی می باشد. برای دیدن محصولات روستیک و چوبی  ما ، به آدرس مجموعه زد دیزاین مراجعه نمایید .

مطلب پیشنهادی : جامع ترین راهنمای خرید میز چوبی با ۳ سال گارانتی

عنصر چوب

 

چگونه از عنصر چوب در منزل مان استفاده ی بهینه کنیم ؟

در فنگ شویی دکوراسیون داخلی منزل ، عنصر چوب که عنصر سرزندگی می باشد را در مشرق و جنوب شرقی منزل به کار می بریم .به دلیل این که زمین به دور خورشید می گردد ، صبح ها خورشید از مشرق طلوع می کند و شروع حیات و ادامه ی آن را نوید می دهد .

بهترین راه برای آوردن عنصر چوب به فضای داخلی منزل ، به کار گیری چوب زنده است .بسیاری از گیاهان آپارتمانی برای ایجاد حس و انرژی مثبت در منزل ، مفید هستند . مجسمه چوبی و دکور چوبی نیز می تواند انرژی عنصر چوب را فعال کند .

 

عنصر چوب

چوب

چوب عنصری است که نشان دهنده رشد، گسترش و حیات در زندگی شما است. اگر خلاقیت شما مسدود شده باشد، یک گیاه سبز با برگ های گرد را اضافه کنید تا انرژی های خلاق شما روان شود.

 

اشیاء واقعی عنصر چوب عبارتند از:

  • چوب طبیعی
  • مبلمان چوبی 
  • گل ها و گیاهان

رنگ عنصر چوب در بین عناصر پنجگانه فنگ شویی، رنگ سبز است مثل برگ های درخت است. شکل عنصر چوب نیز مستطیل شکل است.از عنصر چوب برای ایجاد قدرت خلاقیت و پرورش درونی استفاده می‌شود.

چوب هم‌چنین بیان‌گر جنبه‌هایی هم‌چون تولد، توان، انعطاف‌پذیری، و ادراک است. حتما باید تعادل و هماهنگی درستی در استفاده از چوب در فضا وجود داشته باشد  . چرا که استفاده بیش از اندازه از آن در فضا حسی از خودسری، انعطاف‌ناپذیری، و عدم تعادل را به وجود می‌آورد . کمبود چوب در خانه نبود خلاقیت، دلسردی، و افسردگی را به وجود می‌آورد. از چوب در کنار گیاهان، کاغذ، مبلمان، و پارچه استفاده کنید.

وجود آینه و محل قرار گیری آن در فنگ شویی مبحث مهمی است . به طور مثال آینه نباید جلوی در ورودی قرار گیرد . با این کار کل انرژی های مثبت خانه با انعکاس در آینه خارج می شوند . باید آن را در داخل قرار داد . در زیر عکس آینه های ترکیب شده با چوب طبیعی را قرار می دهیم .

در این آدرس نمونه های متنوع آیینه های چوبی را می توانید مشاهده فرمایید .

عنصر چوب

 

اگر به محصولات و اکسسوری های چوبی علاقمند شدید ، میتوانید از اسلب ها و ورقه های چوب طبیعی دیدن فرمایید .این اسلب ها و ورقه های تخت چوبی ، به مانند مواد اولیه برای سازه های چوبی می باشند . که بسیار زیبا و با کیفیت بوده و از چوب های مختلفی تهیه شده اند . قیمت ، متراژ و رنگ این اسلب ها بسیار متداول است .

برای دیدن اسلب های چوب مجموعه زد دیزاین ، به آدرس مجموعه مراجعه فرمایید .
عنصر چوب
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×