دکوراسیون داخلی

بررسی المان‌های طراحی فضاهای خانوادگی

main

امروز قصد داریم یکی از مهم ترین قسمت های منزل را با هم بررسی کنیم. این قسمت را می توان جز مهم ترین و اصلی ترین بخش های هر خانه دانست. هر خانواده نیاز دارد که زمانی را در شبانه روز به جمع شدن دور هم و صحبت و طرح مسائل اختصاص دهد. علاوه بر آن هر خانواده نیاز دارد که زمانی رابه تفریح های سالم و جمعی اختصاص دهد. تفریح های جمعی و کار های انفرادی بهتر است در محیط گرم و صمیمی خانه سپری شود. فرض کنید که چند کودک در منزل دارید. برای بالا بردن سطح فرهنگ کودکان و خردسالان و ترویج فرهنگ کتاب خوانی بهتریم راه این است که والدین در حضور فرزندان مطالعه کنند. برای ایجاد حس همدلی بهتر است همه اعضای خانواده یک فیلم دور هم ببینند. تمام این مسائل نیازمند محیطی خاص و مناسب است.

بررسی المان‌ها

امروز و در این مقاله قصد داریم به بررسی المان های یک محیط مناسب برای دورهمی های کوچک درون خانوادگی بپردازیم. به نظر شما یک محیط مناسب چه المان هایی باید داشته باشد؟ مطمئنا یکی از المان ها زیبایی است. بعد از زیبایی باید بحث هزینه ها را در نظر بگیریم. برای ساختن و تزئین فضایی مناسب همیشه نیاز به هزینه های سرسام آور و خیلی زیاد نیست. می توان با نگاهی درست و استفاده بهینه از وسایل منزل، بهترین فضا را با کمترین مبالغ ساخت.

first

نحوه چیدمان

به عکس بالا یک نگاه کلی بکنید. چیزی جز صمیمیت و راحتی دیده نمی شود. برای ایجاد گرمای بیشتر و احساس هم دلی مبل ها را با فاصله ای کم و به صورت 3 ضلعی بچینید. مبل های یک نفره را در دو طرف و مبل بزرگ را در مقابل تلوزیون قرار دهید. با توجه به ابعاد منزلتان یک قسمت مناسب را انتخاب کنید. محل قرار گرفتن مبلمان باید طوری باشد که یک زاویه مناسب به تلوزیون ایجاد شود. در کنار زاویه مناسب، حتما در نظر داشته باشید که مبلمان نباید مزاحم رفت و آمد آسان اعضای خانواده و به خصوص کودکان شود.

نورپردازی

استفاده از چراغ های دکوراتیو و تزئینی برای نورپردازی شب، می تواند بهترین ایده باشد. یک نورپردازی ملایم می تواند هم زمان عناصر جذابیت و آرامش را به خانه شما اضافه کند. به طور کلی در دنیای مدرن تلوزیون دیدن بخش اجتناب ناپذیری از زندگی خانواده هاست. نمی توان این عنصر بسیار مهم را حذف کرد یا نادیده گرفت. مثل عکس می توانید تلوزیون را روی دیوار نصب کرده و یا آن را روی میز تلوزیون قرار دهید. نکته ای که اکثر خانواده های ایرانی از آن غافل هستند، رعایت اصول ارگونومی و سلامتی است. زاویه، ارتفاع و فاصله مبلمان از تلوزیون باید جوری باشد که همه افراد بتوانند به سادگی و بدون زحمت، دید مناسبی نسبت به آن داشته باشند.

second

گیاهان آپارتمانی

همیشه نباید تسلیم مدل ها شد. باید ایده داشت و خلاقیت به خرج داد. اولین گام در طراحی دکوراسیون داخلی خلاقیت است. یکی از اصول مهم طراحی، استفاده از گیاهان و گل های خانگی است. امروزه به دلیل گسترش آپارتمان نشینی و عدم دسترسی به نور و هوای کافی، بسیاری از افراد حس و حال افسردگی دارند. یکی از راه حل های عالی برای خارج شدن از فضای آپارتمانی و کم کردن فشار فضاهای کوچک، استفاده از گل ها و گیاهان آپارتمانی است. روی میز ناهارخوری، روی کابینت ها، در کنار تلوزیون، مقابل آینه ها و روی قفسه ها فضاهای بسیار مناسبی برای قرار گرفتن گل ها هستند. با افزودن گیاهان خانگی منزل خود را زیبا و پرنشاط کنید. البته دقت کنید که گلدان مثل عکس جلوی تلوزیون قرار نگیرد.

آدرس کارخانه زد دیزاین :

  1. البرز _ کرج _ جاده محمد شهر _جنب دور برگردان مهندسی زراعی _ کوچه الوند _پلاک 10  تلفن دفتر فروش : 02691301060

    تلفن کارخانه : 02636704667

     ZDesign_Group@yahoo.com

منظره شومینه و حیاط

البته همیشه هم قرار نیست خانواده برای تماشای تلوزیون دور هم جمع شوند. شاید خانه شما ویلایی باشد و باغ زیبا و دلپذیری داشته باشید. به این ترتیب می توانید مبلمان خود را مقابل پنجره و رو به باغ قرار داده و از منظره طبیعی و هوای تازه و نور خورشید لذت ببرید. شاید هم منزل شما شومینه دارد. در خانه های ایرانی خیلی از شومینه استفاده نمی شود. در روزهای سرد زمستانی جمع شدن دور گرمای شومینه می تواند بسیار دلچسب و جالب باشد. این فضای عالی را از دست ندهید.

end

وسایل دکوری

در نهایت باید به تزئینات و وسایل دکوری برسیم. قرار نیست همیشه هزینه های گزافی برای این مدل وسایل بکنیم. چند قاب عکس کوچک، هنرهای دستی مثل سبد های چوبی و تزئینی یا چند مجسمه کوچک و دست ساز می تواند یک فضای شیک و فوق العاده زیبا برای شما بسازد. همیشه قرار نیست کتاب صرفا جاذبه فرهنگی داشته باشد. در کنار مطالعه می‌توان از کتاب و آثار هنری برای تزئین و زیباسازی منزل استفاده کرد. یک قفسه دیواری می تواند فضای ایده آلی در اختیارتان قرار دهد. به همین سادگی می توانید محیطی جذاب، گرم و پرنشاط برای خود و خانواده‌تان بسازید. به این ترتیب می توان ساعت ها در چنین محیطی وقت گذراند و از حضور در منزل و جمع خانواده لذت برد.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *