بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

نکاتی برای داشتن دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

امروزه با شدت گرفتن گرمای زمین و پیش بینی بر گرم تر شدن آن بسیاری از فعالان محیط زیست را بر آن داشت تا با ایده پردازی و تدابیر خاص اقدام به پیشنهادهای مختلفی کنند. یکی از پیشنهاداتی که بسیار مورد استقبال قرار گرفت، دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست است. این دکوراسیون به صورت کاملا هوشمندانه می تواند به سلامتی هر چه بیشتر افراد نیز کمک کند. زیرا در هنگام طراحی دکوراسیون تنها نباید زیبایی و راحتی افراد را در نظر گرفت بلکه سلامتی افراد اهمیت بیشتری دارد.

کاهش مصرف انرژی در محل کار و خانه

طبیعت را به خانه بیاورید

یکی از روش های طراحی دکوراسیون داخللی سازگار با محیط زیست که امروزه بسیار پرطرفدار شده و محبوبیت بسیاری پیدا کرده است، استفاده از گیاهان در منزل می باشد. هیچ چیز بهتر از گل و گیاه نمی تواند هوای خانه را تصفیه کند و آلاینده ها و مواد شیمیایی موجود در فضا را از بین ببرد. گذشته از سلامتی جسمی افراد، گیاهان سرشار از زندگی هستند و وجود آن ها در خانه از نظر روحی می تواند تغییرات بسیار مثبتی را در آن ها به وجود بیاورد. همچنین گیاهان به صورت فوق العاده ای می توانند زیبایی را برای دکوراسیون شما به ارمغان بیاورند.

گرین وال

استفاده از گرین وال از روش های بهره مندی از دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست است

از نورپردازی طبیعی استفاده کنید

نورها یکی از عواملی است که نه تنها بر روی زیبایی دکوراسیون منزل بسیار تاثیرگذار هستند، بلکه از نظر روانی نیز می توانند تاثیرات بسیاری را به وجود بیاورند. طراحان دکوراسیون به دلیل اهمیت نورهای طبیعی از این روش بسیار بهره می برند. همچنین استفاده از نورپردازی طبیعی در ساختمان می تواند مصرف انرژی شما را به صوت چشمگیری کاهش دهد.

نکاتی برای خرید مبلمان

از متریال های طبیعی بهره ببرید

متریال های طبیعی هزینه بیشتری نیاز دارند ولی به صورت بسیار چشمگیری می توانند فضای خانه را سرشار از انرژی مثبت کنند. برای این که دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست داشته باشید باید استفاده از لوازم و متریال های پلاستیکی، فلزات و نئوپان را کنار بگذارید.

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

سیستم روشنایی کم مصرف انتخاب کنید

شاید فکر کنید که استفاده از لامپ های کم مصرف تنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود ولی جالب است بدانید که نورهای فلورسنت فشرده فاقد هر گونه آلاینده و گازهای گلخانه ای هستند و از این رو با محیط زیست سازگار می باشند. در نتیجه در هنگام خرید لوازم روشنایی منزل به مصرف انرژی درج شده بر روی آن توجه نمایید.

کاهش مصرف انرژی در محل کار و خانه

به پوشش های دیوار ساختمان توجه کنید

برخی از رنگ ها دارای مواد شیمیایی است و باعث آسیب رسیدن به سلامتی افراد می شود. در نتیجه بهتر است از رنگ های سازگار با محیط زیست استفاده کنید. کاغذ دیواری یکی از پوشش های سازگار با محیط است که می تواند جلوه ای بسیار جذاب را نیز برای ساختمان شما به ارمغان بیاورد.

کاهش مصرف انرژی در محل کار و خانه

در انتخاب کفپوش دقت نمایید

کفپوش های برگرفته از طبیعت همچون پارکت ها و کفپوش های سنگ یکی از مهمترین گزینه برای پوشاندن کف ساختمان به شمار می روند. کفپوش های لمینت و پارکت ها امروزه طرفداران بیشتری دارند و می توانند برای ساختمان شما بسیار درخشان و جلوه گر باشند.

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

از مبلمان چوبی استفاده کنید

استفاده از مبلمان چوبی دکوراسیونی شیک و پایدار را برای شما رقم خواهد زد به همین دلیل سعی کنید در هنگام طراحی مبلمان از متریال های چوب استفاده نمایید تا ماندگاری آن تضمین شده باشد. البته برای این کار باید به کارخانجاتی مراجعه کنید که برای تهیه مواد اولیه آسیبی به طبیعت وارد نمی کنند.

نکاتی برای خرید مبلمان

طراحی دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

برای این که از مناسب ترین و هماهنگ ترین متریال برای ساختمان استفاده شود تا ضمن افزیش زیبایی و جذابیت ساختمان آسیبی نیز به محیط زیست وارد نشود می بایست از طراحان حرفه ای ماهر در این زمینه کمک بگیرید. در واقع باید عناصر به کار رفته در دکوراسیون انرژی ها و تاثیرات منفی خانه را کاهش داده و با ایجاد حس مثبت نه تنها به سلامت محیط زیست، بلکه به سلامت افراد نیز کمک خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست

جمع بندی

داشتن دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست به طور قطع بودجه بالایی را نیاز دارد ولی به این نکته توجه داشته باشید که سلامتی از هر چیزی مهم تر است و برای این که از ورود آسیب به محیط زیست جلوگیری کرده و تنش و انرژی های منفی را از خانه دور کنید بهتر است کمی هزینه بری این کار در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *