بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون برای خانه های کوچک

دکوراسیون برای خانه های کوچک

ایده های دکوراسیون برای خانه های کوچک

امروزه با کوچک شدن فضای زندگی به دلیل جمعیت زیاد شهر های بزرگ یا گران شدن زمین، محیط و فضای زندگی عده زیادی از مردم کوچک شده است. همین امر متخصصین و کارشناسان دکوراسیون داخلی را به این فکر انداخته است که چگونه می توانند با در پیش گرفتن راه ها و روش های مناسب با استفاده از حداقل ها حداکثر ها را بدست بیاورند و دکوراسیون برای خانه های کوچک را به بهترین شکل انجام داد، به نحوی که هیچ کمبودی را از نظر فضا و وسایل زندگی حس نکنند.

اگر کوچک و تنگ بودن فضای اتاق ها یا سالن واقعاً آزارتان می دهد و می خواهید احساس بهتری را تجربه بکنید، باید حتما دکوراسیون خانه را به شکلی هوشمندانه و کاربردی تر طراحی کنید.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

استفاده از میزهای دایره ای و جمع و جور برای منازل کوچک چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟

استفاده از میزهای دایره ای این امکان را می دهد که تعداد بیشتر بتوانند  برای کار هایی مثل غذا خوردن و دور همنشینی و کارهای دیگر استفاده کنند. به دلیل اینکه این میزها فقط یک پایه در وسط دارند فضای کمتری می گیرند. در کنار این میزها می توان از قفسه های آویزان به دیوار برای نگهداری اشیا و وسایل جانبی استفاده کرد.

حتی از این روش می توان از اوپن آشپزخانه با تبدیل کردن آن به یک میز کوتاه تر که از دو طرف می توان پشت آن نشست در فضای محیطی صرفه جویی کرد.

 

دکوراسیون برای خانه های کوچک

چگونه می توان از فضاهای بلا استفاده و دور از دسترس استفاده کرد؟

برای استفاده از فضاهای بلا استفاده خانه مثل بالای کابینت ها بالای درب های آشپزخانه و جاهای پرت دیگر را باید پیدا کرده مورد استفاده قرار داد. از این مکان ها می توان با طبقه بندی با چوب یا وسایل دیگر  استفاده کرد همچنین استفاده از کمدهای دیواری کم حجم با درب یا بدون درب می تواند فضاهای زیادی برای خیلی از وسایل ایجاد کند.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

چگونه می توان منازل کوچک را بزرگ و دلباز نشان داد؟

برای این کار می توان از انواع وسایل و لوازم تزیینی مثل پنجره های مجازی و استفاده از پرده ها و دراپه هایی که از سقف آویزان می شوند و تا کف اتاق میرسند و ارتفاع را بزرگتر و کشیده تر نشان می دهند استفاده کرد. بطور کلی موارد زیر جهت بزرگتر نشان دادن فضای داخلی منزل بسیار موثر هستند.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

۱- استفاده از دیوار ها:

برای اینکار باید میزها و وسایل بی مصرف را از کنار دیوار ها برداشت و سعی کرد  قفسه های چوبی یا غیر چوبی را به دیوار ها نصب کرد و وسایل ضروری مثل وسایل الکترونیکی کوچک را روی آن ها قرار داد. همچنین بجای چراغ های متحرک و مطالعه از چراغ های دیواری استفاده کرد و با قراردادن آینه های بزرگ دیواری فضا را بزرگ تر نشان داد.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

۲- استفاده از مبلمان بزرگ:

در این مکان های کوچک بجای استفاده از مبلمان چندین نفره که تعدادی مبل تک نفره همراه آن است و فضای زیادی را اشغال می کند از یک یا دو مبل راحتی بزرگ استفاده کرده و فضای کمتری را اشغال کرد و هم مانع شلوغی و آشفته نشان دادن فضا می شود.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

۳- رنگ آمیزی و پوشش دیوار ها

برای رنگ‌ آمیزی یا استفاده از کاغذ دیواری در واحد های کوچک باید سعی شود از رنگ های روشن و براق در قالبی ساده استفاده کرد تا انعکاس نور مانع از کوچک بنظر رسیدن واحد مسکونی شود.

همچنین باید سعی شود پوشش پنجره ها و پرده ها هم به رنگ سفید باشند تا به انعکاس بیشتر نور کمک کنند. همچنین در خانه های کوچک باید از تنوع رنگی و رنگ های تیره بشدت دوری کرد.

 

دکوراسیون برای خانه های کوچک

۴- کنار گذاشتن وسایل غیر ضروری:

در خانه های کوچک باید وسایل غیر ضروری و بلا استفاده را از چرخه خانه و وسایل زندگی خارج کرد و فضای خانه را به دلیل اینکه ممکن است یک زمانی آن وسیله بکار آید اشغال نکرد. زیرا نمی توان برای یک کار کوچک که ممکن است زمانی آن هم براساس حدس و گمان در آینده پیش می آید وسیله ای را در گوشه ای از خانه گذاشت و فضا را اشغال کرد.

دکوراسیون برای خانه های کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *