بلاگ, دکوراسیون داخلی

دکوراسیون اتاق کنفرانس

دکوراسیون اتاق کنفرانس

نکاتی برای دکوراسیون اتاق کنفرانس

سالن جلسات و یا همان اتاق کنفرانس یکی از مهم ترین قسمت های هر سازمان و یا اداره بوده و طراحی آن اهمیت بسیاری دارد. در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس نه تنها باید جنبه زیبایی را ملاک قرار داد، بلکه باید استانداردهای لازم را نیز در طراحی رعایت کرد تا این استانداردها بر روی تصمیم گیری افراد تاثیرگذار باشد. در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق جلسات باید به ابعاد و متراژ آن توجه نموده و چیدمان میز و صندلی ها را در اولویت کار قرار دهید.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس چیست؟

اتاق کنفرانس اتاقی بسیار مجهز است که معمولا جلسات در آن برگزار می شود. در واقع می توان گفت که اتاق کنفرانس فضایی است که در آن تصمیمات مهم شرکت اتخاذ می گردد به همین دلیل طراحی دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد. مجهز و اصولی بودن این اتاق می تواند منجر به افزایش میزان درآمد شرکت شود.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

آکوستیک کردن اتاق کنفرانس

با توجه به این که اتاق کنفرانس محل شور و مشورت بوده و تصمیمات بسیار مهم در این اتاق اخذ می شود، باید عایق صوتی باشد. عایق بندی اتاق باعث می شود که نه تنها صدای بیرون به داخل منتقل نشود، بلکه صدای داخل نیز از بیرون شنود نداشته باشد.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

نورپردازی اتاق کنفرانس

نورپردازی یکی از اصول بسیار مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس می باشد. نورپردازی به دو صورت مصنوعی و طبیعی امکان پذیر است که نورپردازی طبیعی بهتر بوده و کیفیت بالاتری دارد. در صورتی که نورپردازی مصنوعی امکان پذیر نبود می توانید از لامپ های کم مصرف و پرنور برای روشن سازی اتاق استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

چیدمان اتاق کنفرانس

نحوه چیدمان اتاق کنفرانس نیز از دیگر موارد مهم برای طراحی دکوراسیون این اتاق محسوب می شود. چیدمان باید به گونه ای باشد که نه تنها فضا را زیباتر و جذاب تر کند، بلکه استانداردها نیز در آن رعایت گردد.

امروزه اغلب اتاق های کنفرانس به صورت مدرن طراحی شده و برای افزایش جذابیت آن از دیوارها و میزهای شیشه ای استفاده شده است.

همچنین اتاق کنفرانس های سبک کلاسیک دارای میز و صندلی های چرم و بزرگ هستند و تمامی لوازم موجود در این اتاق ها بسیار لوکس و تجملاتی می باشند. میز و صندلی ها باید به گونه ای چیده شود که تمامی اعضا با یکدیگر در ارتباط باشند.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

میز کنفرانس زد دیزاین

برای دیدن انواع میز کنفرانس کلیک کنید.

رنگ اتاق کنفرانس

معمولا برای اتاق های کنفرانس از رنگ های لایت و روشن همچون کرم، سفید و طلایی استفاده می کنند. این رنگ ها باید به گونه ای باشند که باعث تمرکز هواس بیشتر شده و استرس و آشفتگی را از افراد دور نمایند. در واقع می توان گفت که انتخاب رنگ برای اتاق کنفراس اهمیت بسیاری دارد و باید با دقت و ظرافت بسیاری انتخاب گردد.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

تجهیزات اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس باید بسیار مجهز بوده و تجهیزات مورد نیاز برای طراحی برای آن در نظر گرفته شود. به عنوان مثال در صورتی که موضوع شما قرار است که به صورت تصویری برای اعضا عنوان شود باید تمامی تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای آن تهیه گردد. از دیگر تجهیزات اتاق کنفرانس می توان به ویدئو پروژکتور، دوربین، میکروفون، بلندگو، اینترنت، لوازم شبکه و … اشاره کرد.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

 

ابعاد اتاق کنفرانس

ابعاد اتاق کنفرانس باید بر اساس میزان افراد موجود در آن تعیین گردد. بنابراین بهتر است بزرگ ترین اتاق را برای این کار در نظر بگیرید. همچنین در صورتی که اتاق کنفرانس شما کوچک می باشد، باید از رنگ های روشن برای طراحی آن استفاده کرده و سبک آن نیز مدرن باشد تا با قرار دادن لوازم ساده فضای کمی اشغال شود.

اتاق کنفرانس مدرن

برخی از شرکت ها تمایل به مدرن گرایی دارند و برای اتاق کنفرانس خود از سبک مدرن استفاده می کنند. در این صورت باید رنگ ها به صورت روشن و شاد انتخاب شده و نمای داخلی آن بسیار ساده و به دور از تجمل گرایی باشد. دکوراسیون اتاق کنفرانس مدرن بسیار شیک بوده و به افزایش صمیمیت بین افراد کمک خواهد کرد.

 

دکوراسیون اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس کلاسیک

به صورت معمول برای طراحی اتاق کنفرانس سبک کلاسیک از مبلمان چربی و لوازم لوکس و پر زرق و برق و گران قیمت استفاده می شود. این سبک معمولا برای اتاق های بزرگ مناسب است و نمی توان از آن برای اتاق کنفرانس های بزرگ استفاده نمود.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *