تزئینات و اکسسوری بتنی
فهرست

تزئینات و اکسسوری بتنی

حتما با شنیدن بتن به یاد ساختمان سازی و ساخت پل ها، سدها ، تونل ها و … خواهید افتاد. درست است از بتن به عنوان یک مصالح مرغوب در پروژه های ساختمان سازی، سدها ، تونل ها و بزرگ راه ها استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد اما امروزه از مصالحی همچون بتن به عنوان تزئینات و اکسسوری بتنی در دکوراسیون خانه به وفور استفاده می شود.

از بتن به عنوان یک مصالح مرغوب با مقاومت پذیری زیاد می توان انواع اکسسوری بتنی متنوع و زیبایی را ساخت.. در واقع با به کار بردن تزئینات و اکسسوری بتنی می توان ارتباط تنگاتنگی با طبیعت برقرار کرد که نتیجه ای جزء زیبایی و آرامش ندارد. شمعدان های بتنی، گلدان های بتنی، ، میز و صندلی بتنی،  و حتی لامپ های بتنی و دیگر اقلام از جمله تزئینات بتنی هستند که امروزه استفاده از آنها در طراحی فضای درونی و بیرونی بسیار رایج شده است.

شاید در نگاه اول به کار بردن تزئینات و اکسسوری بتنی حالت سرد و بی روحی از فضا را  نشان دهد اما همین دست سازهای بتنی و زیبا سبک زیبایی از طبیعت را به نمایش خواهد گذاشت چرا که روح طبیعت را در فضای خانه جاری خواهد ساخت و سبک متفاوتی از دکوراسیون را در خانه پیاده سازی می کند.

tab1 002

ویژگیهای بتن در پدید آوردن تزئینات و اکسسوری بتنی

بتن به عنوان یک مصالح در پروژه های ساخت و ساز این قابلیت را دارد که از آن تزئینات و اکسسوری بتنی متنوعی را به وجود آورد. بتن از جمله مصالحی است که در دسترس بوده و به نسبت دیگر مصالح قیمت پایین تری دارد. بتن در برابر هر گونه جذب آب و رطوبتی مقاوم بوده و در طول استفاده هیچ گونه تغییری در بافت آن در مواجه با رطوبت به وجود نمی آید. بتن از جمله مصالحی است که در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارد. این مصالح از معدود مصالحی است که قابلیت شکل پذیری در اشکال و طرح های مختلف را دارد و همین امر موجب می شود که از آن تزئینات بی شماری را ساخت. علاوه بر این موارد بتن عمر و دوام بالایی دارد و در برابر شرایط جوی نیز مقاومت بالایی دارد و بافت آن تحت تاثیر عوامل طبیعی تغییر نخواهد کرد.

تزئینات بتنی و اکسسوری بتنی

استفاده بتن در دکور

با استفاده از مصالحی مقاوم و با دوامی همچون بتن می توان تزئینات و اکسسوری بتنی متنوعی را ساخت که با به کار بردن هر کدام در دکوراسیون داخلی می توان جلوه زیباتری به فضای داخلی خانه داد. این دست سازهای بتنی هر کدام جایگاه خاصی در فضای خانه دارند و با هماهنگی هم سبک زیبا و آرامی را در دکوراسیون خانه پیاده سازی می کنند. بتن را در انواع متنوعی از تزئینات خانه می توان به کاربرد که در متن زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

شمعدان ها

شمعدان های بتنی از جمله وسایلی دکوری بتنی محسوب می شوند که در ساخت آن از بتن استفاده می شود. با به کار بردن شمعدان های زیبا و با دوام می توان سالهای متمادی بدون هیچ نگرانی از آسیب دیدگی از آن استفاده کرد.

DS00Y000 2

گلدان بتنی

از گلدان های بتنی زیبا در ابعاد کوچک و بزرگ در محیط گلخانه ها و همچون پارک ها استفاده می شود. کاشت گل های طبیعی رنگارنگ در گلدان های بتنی تصویر زیبایی از طبیعت را به تصویر خواهد کشید. امروزه از گلدان های بتنی در ابعاد کوچکتر برای نگهداری گل های کوچک تر در فضای خانه استفاده می شود . از گلدان های بتنی در ابعاد بزرگ تر نیز برای کاشت سایر گل ها در حیاط خانه به کار گرفته می شود.

 میز و صندلی بتنی

میز و صندلی بتنی به دلیل زیبایی خاصی که دارد امروزه جایگزین میز و صندلی فلزی در فضای آشپزخانه و حیاط خانه شده است. برای اینکه سبک و مدرن و جدیدی را در طراحی آشپزخانه پیاده سازی کرد می توان با استفاده از صندلی های بتنی هم ست با رنگ های به کار رفته در آشپزخانه کنار اپن حس ارامش وصف ناپذیری را هنگام غذا خوردن به وجود آورد.

لامپ بتنی به عنوان اکسسوری بتنی

لامپ های بتنی از جمله اکسسوری بتنی است که با بکار بردن بتن در ساخت این لامپ ها می توان انواع متنوع و مدرن از لامپ ها را در طرح های آویز دار، دیوار کوب و رومیزی ساخت. هر کدام از این لامپ های بتنی با توجه به طراحی آشپزخانه به کار می روند و زیبایی فضای آشپزخانه را دو چندان می کنند.

eb3b3a5bc3da987906317fbe735a21020348de88 1620226658

ساعت های بتنی به عنوان اکسسوری بتنی

ساعت های بتنی با صفحه بتنی طرح قدیمی آمیخته با تکنو لوژی روز دنیا جلوه زیبایی به فضای درونی خانه می دهد. در واقع با عبور عقربه های ساعت بر روی صفحه سرد و بی روح ساعت بتنی شاهد آثار زیبا و شگرفی خواهیم بود که در دل صفحه سرد و بی روح خود لحظات زندگی را به شمارش در می اورد.

سخن پایانی

بتن از جمله مصالحی است که دوام و عمر بالایی دارد و می توان از آن تزئینات و اکسسوری متنوعی را با کمی خلاقیت به وجود آورد. به کاربردن تزئینات و اکسسوری بتنی فضای در ونی خانه را بزرگ تر و روشن تر به نمایش می گذارد.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×