کابینت های وکیوم
فهرست

معرفی جامع کابینت های وکیوم شده و طرحهای آن

کابینت های وکیوم شده و طر های آن

 

کابینت ها از جمله اجزای مهم آشپزخانه ها به شمار می روند. علل این اهمیت کاربرد آن ها در نگهداری ظروف، مواد غذایی و … افزون بر دارا بودن تاثیر مستقیم بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون آشپزخانه می باشد. کابینت های دارای انوتع و طرح های مختلف می باشند که در این مطلب قصد معرفی جامع کابینت وکیوم شده و طرح های آن را داریم.

 

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت های وکیوم به دسته ای از کابینت ها گفته می شود که دارای روکش وکیوم می باشند. روکش وکیوم در واقع دسته ای از روکش ها هستند که هنگام اتصال آن ها به کابینت ها تمامی هوای بین روکش و کابینت تخلیه می گردد و روکش به طور کامل به کابینت می چسبد. وکیوم به تکنولوژی فشره ساختن ذرات و تشکیلات گفته می شود‌. فشردگی ذرات روکش و هم چنین خلا ایجاد شده بین روکش و کابینت موجب می گردد تا بتوان مقاومترین روکش‌ها را با کم ترین ضخامت ممکن روی کابینت اجرا نمود.

افزون بر مقاوم بودن کابینت های وکیوم در برابر ضربه، حرارت و رطوبت می توان به زیبایی و یک‌دست بودن آن ها، سبک بودن، ساخت و نصب ساده، طول عمر بالا، امکان تمیز شدن راحت تر، تنوع بالا و… نیز به عنوان مزایای این نوع کابینت اشاره نمود. روکش کابینت های وکیوم ساخته شده از ورق MDF و یک لایه PVC می باشد که با حرارت، چسب و هم چنین فشار ناشی از خلاء روی کابینت را می پوشانند.

 

کابینت وکیوم

انواع طرح های کابینت وکیوم

کابینت های وکیوم دارای طرح های مختلفی می باشند که به این ترتیب می توانید مطابق با دکوراسیون مورد نظر برای آشپزخانه خود، طرح مناسب را انتخاب نموده و مصب نمایید. در ادامه ی مطلب به بیان انواع طرح های کابینت وکیوم خواهیم پرداخت.

کابینت وکیوم کلاسیک

کابینت وکیوم کلاسیک جلوه ای از دکوراسیون تجملاتی و اشرافی می باشد. با انتخاب این طرح از کابینت وکیوم می توانید ظرافت و هنر اصیل ایرانی را به دکوراسیون آشپزخانه ی خود تزریق نمایید. البته کلاسیک بودن این طرح به معنای دمده بودن آن نیز بلکه می توانید طرح های اصیل ایرانی را انتخاب نموده و آشپزخانه ی خود را به یک آشپزخانه ی شیک و ایرانی مبدل کنید. در این طرح از کابینت های وکیوم از کمدها و ویترین های بلند استفاده می شود و هم چنین دستگیره ها و ابزار کابینت نیز دارای طرح های خاص می باشند.

رنگ در کابینت های وکیوم شده کلاسیک

رنگ های این کابینت ها نیز مات و خنثی می باشند. رنگ سفید از نمونه رنگ های کابینت های کلاسیک می باشد. سفید از جمله رنگ های خنثی می باشد که در انواع دکوراسیون ها می توان از آن بهره گرفت. رنگ سفید قابلیت ست شدن با هر رنگی را دارد و استفاده از این رنگ در کابینت وکیوم می تواند جلوه ی زیبایی به آشپزخانه شما ببخشد. برخی از کابینت های وکیوم سفید دارای حاشیه ی طلایی می باشند. این طرح از کابینت جزو پرطرفدار ترین نوع از کابینت های وکیوم کلاسیک می باشد. از دیگر رنگ های کابینت های وکیوم کلاسیک می توان به رنگ های زرشکی، قهوه ای و مشکی اشاره نمود. بهتر است این رنگ از کابینت ها به خصوص مشکی را در ترکیب با رنگ های دیگر استفاده نمایید.

 

کابینت مدل وکیوم

کابینت رومی وکیوم

کابینت وکیوم کلاسیک نقش و نگارهای متنوع و قدیمی دارد که برخی از آن ها نیز پیشینه ایرانی دارا می باشند اما برخی دیگر دارای طرح هایی مربوط به روم باستان می باشند. برای همین گاهی به کابینت وکیوم کلاسیک رومی وکیوم نیز گفته می شود. این طرح از کابینت دارای نقش های برجسته رومی می باشد. تاج کابینت های آن نیز مشابه تاج ستون های ساختمان های روم باستان می باشد. طرح دستگیره های کابینت نیز دارای طرح های رومی می باشد. در اکثر موارد تفاوت چندانی میان کابینت روم و کلاسیک وکیوم وجود ندارد.

کابینت وکیوم مدرن

از دیگر طرح های کابینت وکیوم می توان به طرح مدرن اشاره نمود. طرح های مدرن کابینت وکیوم با سادگی و شیک بودن خود می توانند جلوه ای مدرن و بسیار زیبا به دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشند.

رنگ جذاب در کابینت های وکیوم شده مدرن

کابینت های وکیوم مدرن دارای انواع رنگ های مختلف می باشند که می توانید به تنهایی و یا با ترکیب رنگ های دیگر از آن ها بهره بگیرید. مدل کابینت وکیوم جدید می تواند هایگلاس و براق و یا مات باشد. در واقع همان طور که قبلا ذکر شد، کابینت های وکیوم از یک لایه MDF تشکیل می شوند که به جهت جلوگیری از نفوذ آب به آن روی آن با لایه ای از PVC که پلاستیک فشرده است پوشانده می شود. این پوشش می تواند مات و یا براق باشد که در صورت براق بودن هایگلاس نامیده می شود. در کابینت های هایگلاس وجود روکشی از جنس پلکسی گلاس را شاهد می باشیم که به سبب درخشندگی و شفافیت خود فضای آشپزخانه ی شما را بزرگ تر و هم چنین دلبازتر نمایش می دهد.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×