فهرست

آشنایی با خاص ترین رنگ های سال ۲۰۲۲

قبل از خرید برای لوازم منزل و دیزاین کردن فضای خود آشنایی با اصول اولیه رنگ شناسی بسیار حائز اهمیت است . نقش رنگ در دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست .ما در این مقاله اطلاعات کاملی درباره رنگ های اولیه ،ثانویه و رنگ های ثالث در اختیار شما قرار خواهیم داد . و سپس به رنگ های ترند شده  نظیر رنگ های پاستیلی و آکسان اطلاعاتی را در اختیارتان میگذاریم . پس با ما همراه باشید .

 

رنگ های اصلی و اولیه

قبل از هر گونه اطلاعات درباره رنگ ها باید بدانیم که کلیه رنگ های پیرامون ما از سه رنگ اصلی قرمز ، زرد و آبی تشکیل شده اند .این رنگ ها از ترکیب هیچ رنگی ساخته نشده اند ، بلکه بیس و پایه اصلی تمام رنگ ها بعدی می باشند .در مقاله روانشناسی رنگ آبی به طور کامل این رنگ زیبا را مورد بحث و بررسی قرار دادیم .

 

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

 

رنگ های ثانویه یا فرعی

این رنگ های فرعی همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید از ترکیب دو رنگ اصلی ساخته می شوند .رنگ های سبز ، بنفش و نارنجی را رنگ های ثانویه می نامیم .

مجموعه زد دیزاین ،از ترکیب این رنگ های زیبا برای روشویی بتنی استفاده کرده و این روشویی های زیبا را به رنگ های اولیه و ثانویه و حتی رنگ های ثالث به تولید انبوه رسانده است .برای کسب اطلاعات بیشتر در باره روشویی بتنی به وبسایت زد دیزاین مراجعه کنید .

روشویی بتنی

رنگ های ثالث

رنگ های ثالث سری سوم از تقسیم بندی رنگ ها می باشند که از ترکیب یک رنگ اصلی با رنگ ثانویه ایجاد می شوند .به عنوان مثال رنگ خردلی از ترکیب رنگ زرد و نارنجی درست می شود . به رنگ های زرشکی ، آبی نفتی ،سبز چمنی ، خردلی و … رنگ های ثالث می گویند .

 

5e6de59fc22e6

 

 رنگ پاستیلی و عروسکی چیست ؟

به صورت کلی هر کدام از رنگ های اولیه ، ثانویه و گروه ثالث اگر با مقداری رنگ سفید مخلوط شوند رنگ ملایم و خنثی به وجود می آید که به آن رنگ پاستیلی و عروسکی گفته می شود .نقش رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار مهم بوده و با کمی دقت و کسب اطلاعات مفید می توان بهترین انتخاب را داشته باشیم .

هر چه میزان رنگ سفید بیشتر باشد ، رنگ بیشتر خنثی شده و به دکوراسیون حالت آرامش و لطافت و تمیزی می دهد .مثلا رنگ صورتی پاستیلی ، آبی کمرنگ ، سبز ملایم جزء این گروه هستند .

این رنگ ها را اگر با رنگ طوسی کمرنگ و سفید ست کنید دکوراسیون شاد و لطیفی ایجاد خواهید کرد .این رنگ ها فضا را بزرگتر و تمیزتر نشان می دهند .انتخاب این رنگ برای تازه عروس ها و اتاق نوزاد فوق العاده زیبا خواهد بود.

 

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

رنگ آکسان چیست ؟

این طیف رنگی نقطه مقابل رنگ های پاستیلی می باشند . به رنگ های تند و اصطلاحا رنگ های جیغ گفته می شود که برای عمق دادن به فضا و ایجاد جلب توجه در دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود .این رنگ ها باعث جلب توجه و ایجاد شور و هیجان و نشاط در محیط می شوند . آبی کلاسیک ،رنگ سال ۲۰۲۰ ، از طرف شرکت پنتون اعلام گردیده است . این رنگ جزء رنگ های سرد می باشد .

از این رنگ می توان برای انواع اکسسوری ها ، شمع و کوسن ، مبل های تک و گلدان و لوستر و … استفاده کرد .با نصب این روشویی بشکه ای در یک فضای ساده می توان بسیار حس و حال و رنگ فضا را تغییر داد .

 

خرید روشویی

 

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی چیست ؟

شاید برایتان پیش آمده باشد به محض ورود به یک مکانی بسیار حس آرامش و راحتی کنید و بالعکس پس از مدتی احساس دلشوره و سر درد و تشویش نمایید . این اطلاعات مختصر در مورد رنگ ها به همراه دانستن علم فنگ شویی و محل اصلی قرار گیری و چیدمان وسایل ،در دکور کردن منزل و محل کارتان بسیار اهمیت دارد .

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×