تمیز کردن مبل مخمل
فهرست

تمیز کردن مبل مخمل به روش های مختلف

اگر چه مخمل در زمره پارچه نازک به حساب می آید، اما در واقع وقتی به آن اهمیت داده شود و از آن مراقبت گردد ، بسیار بادوام است . به همین دلیل است که یاد گرفتن نحوه مراقبت از یک مبل مخمل بسیار مهم است . بهترین چیز در مورد مخمل این است که با گذشت سال‌ها بهتر می‌شود .

مراقبت و تمیز کردن مبلمان مخملی بسیار ساده است . یک سری برنامه ها برای مراقبت‌ و تمیز کردن مبل مخملی را باید در برنامه هفتگی خود قرار دهید به این‌صورت که:

روش های مراقبت از مبل مخملی

۱-وقتی که اقدام به جارو کردن محیط زندگی می کنید گرد و غبارهای برخاسته ناشی از جارو به مبل مخمل منتقل شده و باعث ایجاد آلودگی بر روی پارچه مخمل مبل می کند می توانید به سرعت اتصال مناسب را با یک چسب پوستی عوض کرده و از هر گونه گرد و غبار ، خرده چوب، و هر چیز دیگری که از مبل بر روی مبل است، خلاص شوید .گاهی آلودگی ها چنان به پارچه سرایت می کنند که رنگ پارچه مخملی مبل را تغییر میدهند و در این صورت شستن پارچه مبلی نیز ممکن است باعث از بین رفتن مخمل های پارچه شده و آن را از رنگ و رو بیاندازد، در چنین شرایطی تعویض پارچه مخملی بهترین روش است.

نحوه ی تمیز کردن مبلمان مخملی

۲-روش دیگر به این صورت است که یک برس برای تمیز کردن مبل مخمل خود بردارید . شما باید ابتدا مشخص کنید که الیاف مخملی به کدام طرف تنیده می‌شوند . برس خود را به دنبال آن مسیر  جهت تمیز کردن مبل حرکت داده و اقدام به خارج کردن گرد و خاک‌و غبار بر روی پارچه مخملی مبل کنید این‌کار اگر به آرامی صورت گیرد بسیار بهتر است زیرا مخمل یک پارچه بسیار حساس است

۳-در حالی که شما یکی از دو وظایف ذکر شده در بالا را به انجام دادید ، ممکن است با چین و چروک ، خطوط غیر طبیعی و یا حتی لکه‌های قدیمی بر روی مبل ، برخورد کنید . این موقعیت زمانی است که شما باید  از پاک‌کننده بخار استفاده کنید . با این حال ، اگر از کیفیت فیبرهای موجود در مبل مطمئن نیستید ، یا می‌دانید از مواد طبیعی ساخته شده‌اند ، ممکن است بخواهید تمیز کننده‌های حرفه‌ای را در نظر بگیرید . آن‌ها کاناپه شما را با استفاده از روش های مختلف تمیز کرده و سپس خشک می‌کنند به طوری که مبل مخمل زیبای شما آسیب نخواهد دید.

Velvet sofa 2

نکاتی درباره نحوه برخورد با یک لکه بر روی مبل مخمل

۱-اولین کاری که بعد از نشستن روی مبل انجام شود این است که چند دستمال‌کاغذی یا یک پارچه جاذب بردارید . آن را با دقت روی لکه قرار دهید . این کار را از روی بی توجهی و بی دقتی انجام ندهید ، چون این می‌تواند بیشتر آن را به عمق رشته مبل فشار دهد . آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بگذارید تا تا جایی که ممکن است دستمال مورد نظر خیس باشد .

۲-راه حل دیگر آن است که یک کاسه مناسب آماده کنید . ۱۰۰ میلی‌لیتر آب لیمو را در کاسه بریزید و یک قاشق سوپ خوری جوش‌شیرین را به آن اضافه کنید . یک پارچه را در محلول بیندازید و بر روی لکه ها بگذارید.

۳-گزینه دیگر برای تمیز کردن لکه ها بر روی مبل مخمل این است که ۵۰ میلی‌لیتر آب را در یک فنجان یا کاسه بریزید و چند قطره مواد شوینده به آن اضافه کنید . با حرکات سریع آن را به هم بزنیدتا کف حاصل از بدخورد آب و مواد شوینده ایجاد شود و تنها از کف برای تمیز کردن مبل های مخمل استفاده کنید .

از هر ترکیبی که می‌خواهید برای پاک کردن لکه ها به کار ببرید، استفاده کنید ،  فقط باید لکه را به آرامی و با استفاده از یک دستمال تمیز کننده سفید تمیز کنید . تا زمانی که دیگر قابل‌رویت نباشد، پس از تمیز کردن لکه ها نیازی به استفاده از دستگاه های خشک‌کن نیست زیرا ممکن است به پارچه مخمل آسیب وارد شود و باید بگذارید تا به مرور خشک شود.

بنابراین برای انجام هر کاری اگر روش و شیوه درست آن را به کار بگیرید نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×