بلاگ, دکوراسیون داخلی

نکات اصولی در طراحی دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون مدرن

مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون مدرن

دکوراسیون در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و از این رو همواره افراد در تلاشند تا به زیبایی ترین شکل ممکن خانه خود را جذاب تر کنند. دکوراسیون های خانه دارای سبک های مختلفی هستند که مدرن یکی از سبک های جدیدی است که بسیار مورد استقبال شیک پسندان قرار گرفته است. برای این که دکوراسیون مدرن به زیبایی خود را نشان بدهند نیاز به رعایت یک سری اصول و قوانینی است که در ادامه به شرح نکات اصولی در طراحی دکوراسیون مدرن خواهیم پرداخت.

طراحی دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن چیست؟

مدرن یکی از سبک های جدید و امروزی است که طرفداران بسیاری دارد. این سبک برای خانه های کوچک بسیار مناسب بوده و برای افرادی که علاقه کند به طرح های امروزی است بسیار محبوب می باشد. دکوراسیون های مدرن دارای ویژگی ها و اصول متفاوتی بوده و می تواند خانه را باشکوه کرد.

طراحی دکوراسیون مدرن : اشکال ساده

یکی از ویژگی های دکوراسیون های مدرن استفاده از اشکال ساده مانند دایره و مستطیل است و در صورتی که فرد قصد داشته باشد که از سایر اشکال استفاده کند بهتر است خطوط صاف و منحنی های نرم به کار ببرد تا دکوراسیون حالت مدرنیت خود را از دست ندهد. علاوه بر آن طرح هایی همچون بیضی و دایره نیز یکی از رایج ترین طرح های موجود در دکوراسیون های مدرن می باشد.

طراحی دکوراسیون مدرن

طراحی دکوراسیون مدرن : رنگ روشن

استفاده از رنگ روشن یکی از نکات اصولی در طراحی دکوراسیون مدرن است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد. معمولا رنگ های روشنی همچون سفید، کرم، آبی، قرمز، زرد، فیروزه ای و … می توانند دکوراسیون های مدرن را جذاب تر و چشمگیر تر کنند. همچنین با توجه به این که این رنگ ها انعکاس بالایی دارند باعث روشن تر شدن فضا و در نتیجه وسیع تر شدن نمای ظاهری خانه نیز خواهند شد.

رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل

متریال مناسب

معمولا برای دکوراسیون های مدرن از متریال های خاصی همچون چوب استفاده می کنند. مصالح به کار رفته در این سبک علاوه بر زیبایی باید وزن سبک داشته و فضای کمی را اشغال کنند. رایج ترین متریال های مورد استفاده در دکوراسیون های مدرن شیشه می باشد که می تواند باعث مدرن تر شدن فضا و افزایش جذابیت آن شود. علاوه بر آن در برخی از قسمت های خانه نیز برای افزایش جذابیت نما متریال هایی همچون فلز، پلاستیک و استیل نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی دکوراسیون مدرن

چیدمان اصولی

از دیگر نکات اصولی در طراحی دکوراسیون مدرن، چیدمان مناسب برای این سبک می باشد. معمولا سبک مدرن دارای طرح ها و اشکال ساده ای است و استفاده از لوازم غیر ضروری برای این سبک توصیه نمی شود. چیدمان دکوراسیون در این سبک به صورت کاملا ساده صورت می گیرد و معمولا در این سبک تقارن به خوبی رعایت خواهد شد.

طراحی دکوراسیون مدرن

نورپردازی در طراحی دکوراسیون مدرن

پس از این که تمامی اصول و قوانین طراحی دکوراسیون را مورد توجه قرار دادید نوبت به نورپردازی می رسد تا نمای طراحی شده جذابیت بیشتری را به خود بگیرد.

نورپردازی یکی از اصلی ترین اصول برای طراحی دکوراسیون مدرن بوده و می تواند نمای خانه را فوق العاده جذاب کند. نورپردازی به کار رفته در سبک دکوراسیون معمولا به دو دسته نورهای طبیعی و نورهای مصنوعی تقسیم بندی می شود.

نورپردازی های طبیعی نما را جذاب تر خواهند کرد ولی در صورتی که دسترسی به این نورها وجود نداشته باشد از رنگ های گرم برای افزایش جذابیت نمای دکوراسیون استفاده می گردد.

طراحی دکوراسیون مدرن

از دیگر نکات مهم برای طراحی دکوراسیون مدرن به شرح ذیل می باشد:

  • در این سبک از پرده های ساده استفاده می کنند و ابعاد این پرده ها دقیقا هم اندازه پنجره می باشد.
  • استفاده از آیینه در این سبک رواج بالایی داشته و معمولا یکی از لوازم کاربردی برای دکوراسیون های مدرن است.
  • لوازم و ابزارهای به کار رفته در این سبک ساده بوده و لوازم تجملاتی و باشکوه به کار برده نمی شود.
  • استفاده از گل و گیاه اهمیت زیادی در سبک دکوراسیون های مدرن دارد و حتی برخی از خانه های مدرن قسمتی را به این بخش اختصاص داده اند.
  • دیوارهای دکوراسیون های مدرن اغلب با استفاده از کاغذ دیواری ساده و یا طرح دار پوشانده شده است.
  • مبلمان های این سبک دکوراسیون نرم و راحت می باشد.

طراحی دکوراسیون مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *