بلاگ, دکوراسیون داخلی

سبک آرت دکو در دکوراسیون

سبک آرت دکو در دکوراسیون

سبک آرت دکو در دکوراسیون داخلی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون منزل در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارد که هر فرد با توجه به سلیقه خود یکی از این سبک ها را انتخاب می کند. سبک آرت دکو در دکوراسیون یکی از طرح های جدید و مدرن است که برای استفاده از این سبک باید طرح خانه به صورت کلی تغییر کند.

تازه عروس ها برای خرید لواز منزل و چیدمان آن باید سبکی را در ذهن خود داشته تا با ابعاد و میزان بودجه شما متناسب باشد. سبک آرت دکو دارای ابزار و لوازم متعددی بوده و در برخی مواقع باید بودجه بسیاری را برای این کار در نظر گرفت.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

معرفی سبک آرت دکو

سبک آرت دکو یکی از برجسته ترین و مدرن ترین سبک های دکوراسیون داخلی بوده که در قرن 20 به همکان معرفی شد. این سبک بر روی لواز فلزی و درخشان تایید داشته و فضایی تجملاتی و پر زرق و برق را برای خانه به نمایش می گذارد. از جمله اشکال هندسی، رنگ های جسورانه و ایجاد تقارن ویژگی های مهم سبک آرت دکو محسوب می شود.

ویژگی سبک آرت دکو

اشکال هندسی سبک آرت دکو

برای طراحی سبک های دکوراسیون از اشکال هندسی پیشرفته همچون ذوزنقه، مثلث، خطوط دندانه دار و زیگزال استفاده می کنند. برای طراحی این سبک ها ابتدا یکی از این اشکال را در ابعاد بزرگ در مرکز کار قرار داده و مابقی اشکال را در اندازه های کوچک تر اطراف آن قرار می دهند.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

رنگ مورد استفاده در سبک آرت دکو

برای سبک آرت دکو می توان از دو رنگ خنثی و روشن استفاده کرد. برای این که خانه به صورت مدرن تر طراحی شود از رنگ های خنثی همچون رنگ بژ، نقره ای، سفید و سیاه استفاده می کنند و در کنار آن رنگ های جسورانه روشن همچون قرمز، نارجی، بنفش، زرد، سبز و طلایی به کار برده می شود.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

سبک آرت دکو در دکوراسیون

استفاده از سطوح براق

همان طور که در بالا عنوان کردیم، برای طراحی سبک آرت دکو از سطوح و لوازم براق استفاده می کنند تا فضا تجملاتی تر و پر زرق و برق تر شود. اکثر این لوازم و سطوح از جنس برنج، نقره و کروم است و می تواند نمای بسیار جذاب و چشم نوازی را به خانه بخشید.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

دیزاین کف آرت دکو

با توجه به این که معمولا برای طراحی سبک آرت دکو از سطوح براق استفاده می کنند، سنگ هایی همچون مرمر، کاشی های براق، پارکت های چوبی درخشان و … مورد استفاده قرار می گیرد.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

نورپردازی در آرت دکو

یکی از ویژگی های بارز و برجسته سبک آرت دکو، نورپردازی های بسیار جذاب می باشد. در این سبک لوسترهای بزرگ و آباژورهای با طرح ها و اشکال های هندسی به کار برده می شود تا نمای بسیار نورانی و جذابی را برای خانه به ارمغان خواهد آورد.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

آیینه در آرت دکو

آیینه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم موجود در سبک آرت دکو است که باعث نورانی تر شدن خانه شود. آیینه های به کار رفته در این سبک دارای اشکال هندسی بسیار متنوع هستند و شما می توانید آیینه هایی با اشکال ذوزنقه، لوزی، قلب، ستاره و سایر نقوش را شاهد باشید.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

دکوراسیون داخلی به سبک آرت دکو

ابزار و لوازم دکوریجات سبک آرت دکور بسیار لوکس بوده و معمولا در ابعاد بزرگ هستند. این دکورها بسیار آنتیک و مجلل بوده و جذابیت بسیار چشم گیری را به نمای ساختمان می بخشد. از جمله لوازم دکوری سبک آرت دکو می توان به تابلوهای نقاشی، گلدان های سرامیکی، میزهای فلزی، قاب عکس های وینتج و پرده های ونیزی اشاره کرد.

سبک آرت دکو در دکوراسیون

وسایل به سبک آرت دکو

 

سبک آرت دکو در دکوراسیون

تاریخچه سبک آرت دکو

آرت دکو هنری تزئینی مدرن است که یک سبک و جنبش هنری بوده و که در رابطه با هنرهای تجسمی و طراحی و معماری مدرن و هنری می باشد.

اکثر افراد سبک آرت دکو را همانند سبک کوبیسم، اکسپرسیونیسم، فوتوریسم و سایر نهضت ها می دانند و از این رو بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد.

سبک آرت دکو تلفیقی از رنگ های روشن، اشکال هندسی متفاوت و دقیق و طرح هی جسورانه و زیبا است که در سال 1952 در پاریس به وجود آمد.

این سبک هزینه بالایی داشته و برای آن باید از طرح های نو، لوازم زینتی و وسایل بسیار گران قیمت استفاده کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *