کاربرد گلدان سنگی کوچک
فهرست

کاربرد گلدان سنگی کوچک در طراحی فضا

گلدان سنگی کوچک از عمده ترین وسایلی هستند که می توان با به کار بردن آنها در فضای خانه، سبک جدیدی را دکوراسیون پیاده سازی کرد. اکثر افراد فضای خانه خود را با گلدان های متنوع طراحی می کنند. گلدان های پلاستیکی و سفالی و سنگی از جمله گلدان هایی هستند که افراد با کاشتن گل های طبیعی در این گلدان ها فضای داخلی و بیرونی خانه را طراحی و تزیین می کنند.

در این بین استفاده از گلدان های سنگی به دلیل زیبایی خاصی که دارد امروزه بیشتر رایج تر است. گلدان های سنگی طراحی زیبا و منحصر به فردی که دارد امروزه به عنوان یک اثر هنری شناخته شده است. به کار بردن گلدان های سنگی در طراحی فضا نقش قابل توجهی را در زیبا سازی هر چه بیشتر فضا دارد. هنرمندان در زمان ساخت و حکاکی گلدان های سنگی خلاقیت های زیادی به خرج می دهند و با استفاده از سنگ های مختلف، گلدان های سنگی را در شکل ها و رنگ های متنوع در طرح های ساده و زیبا می سازند.

240404 839

گلدان های سنگی طرح های متنوعی دارد که در ابعاد کوچک و بزرگ برای کاشت انواع گل های تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد. گلدان های سنگی همراه با کاشت گل های مینیاتوری زیبا در فضای درونی خانه به کار می رود. از گلدان های سنگی در ابعاد بزرگ تر نیز می توان در فضای بیرونی خانه جهت کاشت گل های دیگر استفاده کرد. گلدان های سنگی در ابعاد کوچک تر در طراحی فضای داخلی بیشتر به کار می رود و همین مساله موجب شد تا در این مقاله ما به بررسی کاربرد گلدان های سنگی کوچک در طراحی فضا بپردازیم؛ پس با ما تا انتهای مقاله همراه شوید تا با تاثیر این گلدان های سنگی کوچک در طراحی فضای بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های گلدان سنگی

گلدان های سنگی از سنگ های زیبا و متنوعی از دل طبیعت ساخته می شود به همین خاطر طرح های متنوع و رنگ ها زیبا و دیدنی دارد. با کاشت گل های سبز طبیعی در این گلدان ها می توان تلفیق زیبایی از گل های طبیعی و سنگ های طبیعی به وجود آورد. گلدان های سنگی در مجاورت نور خورشید بر عکس سایر گلدان های هیچ تغییر رنگی نخواهد داد بلکه در برابر شرایط جوی و نور خوشید نیز مقاوم بوده و شکل و ساختار خود را حفظ خواهد کرد.

علاوه بر این گلدان های سنگی در برابر هر گونه ضربه ای مقاومت بالایی دارند و به راحتی نمی شکنند. با همه این اوصاف می توان بیان کرد که گلدان های سنگی نسبت به سایر گلدان ها برتری خاصی دارد که همین امر موجب می شود که افراد در طراحی فضای درونی و بیرونی خانه از این گلدان ها استفاده کنند.

Stone vase 13949

کاربرد گلدان های سنگی کوچک در طراحی فضا

گلدان های سنگی به دلیل کاربرد آن در فضای داخلی خانه از سنگ های براق و صیقلی مرمر ساخته می شود. این گلدان ها سطح براق، صیقلی و درخشانی دارند که به کار بردن این گلدان ها همراه با گل های مینیاتوری جلوه زیبایی به فضای درونی خانه می دهد.

گلدان های سنگی کوچک طرح های متنوع و زیبایی دارد که هر کدام دارای رنگ های روشن و تیره می باشند. گلدان های سنگی کوچک طراحی ظریف و بی نظیری دارند که بر روی آنها اشکال متنوع و رنگی حکاکی شده است. همان طور که بیان کردیم گلدان های سنگی کوچک از سنگ های مرمر براقی ساخته شده است به همین دلیل از آن به عنوان گل های دکوری و رومیزی در فضای داخلی استفاده می شود. با به کار بردن گلدان های سنگی کوچک می توان جلوه زیباتری به طراحی فضای درونی خانه داد.

در واقع می توان گلدان سنگی را بر روی میز جلو مبلی ، کانتر اشپزخانه ، میز ناهار خوری و یا حتی در فضای اداری نیز بر روی میز کار قرار داد. می توان گلدان های سنگی کوچک در رنگ های مختلف را بر پشت پنجره یا بالای قفسه کتاب قرار داد. گلدان های سنگی کوچک را می توان روی اپن آشپزخانه در فاصله های کم و یکدست چید تا از این طریق طبیعت را به دل آشپزخانه کشاند.

سخن پایانی

گلدان های پلاستیکی، سفالی و سنگی از جمله گلدان هایی هستند که افراد با کاشت گل های طبیعی و رنگی از آنها در فضای درونی و بیرونی خانه استفاده می کنند. در این بین امروزه استفاده از گلدان های سنگی در ابعاد کوچک و بزرگ بیشتر باب شده است و بیشتر افراد در فضای درونی خانه از گلدان های سنگی استفاده می کنند. در فضای بیرونی نیز از گل های سنگی بزرگ تر جهت کاشت گل های دیگر استفاده می کنند. گلدان های سنگی زیبایی خاصی دارند و همین امر موجب شده است که در طراحی فضای درونی از گلدان های سنگی در طرح ها و رنگ های متنوع استفاده شود.

 

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Button
×