بلاگ

6 راهکار برای طراحی بهتر اتاق کودکان

طراحی اتاق کودکان

 راه هایی برای طراحی بهتر اتاق کودکان

اتاق کودک شما احتمالاً محبوب ترین مکان خانه شماست. این فضایی است برای کودک کوچک شما برای بازی، رشد و یادگیری. علیرغم اینکه که طراحی اتاق کودکان می تواند سرگرم کننده باشد، می تواند به همان اندازه چالش برانگیز باشد.

بچه ها در مورد رنگ اتاق، چیدمان مبلمان و فضایشان اولویت های خاص خود را دارند.

علاوه بر این، طراحی اتاق کودکان سالها ثابت خواهد ماند، بنابراین مهم است که از ابتدا آن را درست انجام دهید.

اگر در مورد نقطه شروع گیج شده اید، این مقاله برای شما مناسب است. این مقاله به شما کمک می کند تا اولویت های فرزندتان را درک کنید و به شما این امکان را می دهد تا یک توازن مهم چه از نظر ظاهری و چه از نظر کاربردی ایجاد کنید. کافیست نگاهی بیندازید.

طراحی اتاق کودکان

طراحی اتاق کودکان : سادگی نکته کلیدی است

اولین قانون طراحی اتاق بچه ها، ساده نگه داشتن آن است.

فضای بیشتر و حداقل مبلمان راهی برای رعایت این اصل است. علاوه بر این، وجود عناصر بیش از حد در اتاق کودک شما را گیج می کند. داشتن یک نگرش متعادل، شما را قادر می‌سازد تا همزمان با رشد کودک در اتاق تغییراتی ایجاد کند.

همچنین می توانید از یک تخت خواب دو نفره یک طبقه نیز استفاده کنید. این امر دو مزیت دارد، خوابیدن و بازی کردن. علاوه بر این، قفسه های تخت مکانی مناسب برای اسباب بازی های مورد علاقه کودک هستند.

طراحی اتاق کودکان

فضایی مناسب برای بچه ها ایجاد کنید

بهترین راه برای طراحی اتاق کودک شما این است که خودتان را یک کودک تصور کنید. تمام اولویت های احتمالی فرزندتان را لیست کنید. رنگ ها، اسباب بازی ها و فضای باز، همه اینها تنها زمانی میسر می‌شوند که مثل یک کودک سه ساله فکر کنید.

به عنوان مثال، گیره لباس هایی که به راحتی قابل دسترسی هستند، سطل های زباله کوچک و قفسه های باز، قهرمان کوچک شما را به سمت مسئولیت پذیری و استقلال سوق می دهد. علاوه بر این، مجموعه ای از میز و صندلی هایی کوچک، همراه با یک تختخواب راحت، می تواند جایگزینی دنج برای گزینه های رایج مبلمان باشد.

طراحی اتاق کودکان

یک محیط جادویی ایجاد کنید

کودکان و بزرگسالان به جهان متفاوت نگاه می کنند. در حالی که ما آن را عملی تر می بینیم،  بچه ها به افسانه ها و قصه ها اعتقاد دارند. بنابراین، دکوراسیون اتاق کودک با یک موضوع مشابه می تواند یک فضای خوب برای فرزند کوچک شما باشد.

چراغ هایی با طرح پری و ستاره های سقفی فانتزی را که در تاریکی می درخشند، استفاده کنید. این عناصر کوچک احساس جادویی به کودک شما می بخشد و شادی را در محیط اطراف او ایجاد می کند.

طراحی اتاق کودکان

در مورد فضای ذخیره سازی، هوشمندانه عمل کنید

نیازی به حدس و گمان نیست، کودک شما وسایل زیادی برای مدیریت کردن دارد. وسایلی مانند چندین تخته ی بازی در اندازه های مختلف، بازی های فکری، اسباب بازی ها و کتاب ها به فضای ذخیره سازی کافی احتیاج دارند. بهترین راه برای اجتناب از شلوغی و بهم ریختگی، قرار دادن مبلمان در اتاق کودک است که می تواند فضای ذخیره سازی را دو برابر کند.

علاوه بر این، ریل های کتابی که می توانند روی دیوارها، مکان های ذخیره سازی زیر تخت و گیره های دیواری نیز به همان اندازه کارایی دارند. با افزودن ریل های اضافی می توانید فضای کمد قهرمان کوچک خود را نیز افزایش دهید.

در طراحی اتاق کودکان به طور مناسب از رنگ ها استفاده کنید

رنگ ها در تنظیم فضای اتاق کودک شما نقشی اساسی دارند. مطمئن شوید که دیوارها را با رنگ های روشن مانند آبی دریایی یا صورتی رنگ آمیزی می کنید که نمادی از انرژی و اشتیاق است. همچنین می توانید مبلمان و کمد کودک خود را با رنگهای متناسب رنگ آمیزی کنید تا ثبات در اتاق ایجاد شود.

علاوه بر این، شما همچنین می از تم رنگین کمان استفاده کنید، زیرا این کار برای گروه های سنی مختلف مفید است. اطمینان حاصل کنید که حذف عناصری که در اتاق کودک نصب می‌کنید دشوار نباشد. عناصری که به آسانی قابل جدا شدن هستند، به شما این امکان را می دهند تا در صورت نیاز فضای داخلی اتاق را در آینده تغییر دهید.

کودک را سرگرم کنید

بچه های شما وقت زیادی را در اتاق خود می‌گذرانند. بنابراین، طراحی اتاق کودکان باید مکانی برای رشد جسمی و روحی باشد. صرف نظر از تخت خوابهای دنج، حتماً محل کاری شامل وسایل بازی و بوم نقاشی برای کودک ایجاد کنید.

علاوه بر این، می توانید وقتی بچه ها بزرگ می‌شوند گوشه ای را برای فضای کار شخصی آن‌ها اختصاص دهید.

طراحی اتاق کودکان باید شیک و خلاقانه باشد، و قهرمانان کوچک شما را ترغیب کند که تکالیف خود را سریعتر به پایان برسانند!

طراحی اتاق کودکان : کلام آخر

مواردی مانند مبلمان، رنگ ها، کمد و یک محل بازی مناسب بچه ها برای اطمینان از یک مکان سالم برای زندگی و رشد کودک شما بسیار مهم است. همچنین استفاده از وسایل مناسب برای طراحی اتاق کودکان در دکوراسیون کلی خانه شما نیز تاثیر دارد.

علاوه بر این، اگر به دنبال مبلمان مدرن و با کیفیت برای دکوراسیون منزل یا اتاق بچه ها هستید، از محصولات مجموعه زد دیزاین مانند میز کامپیوتر و لپتاپ، تختخواب چوبی و غیره دیدن کنید.

اتاق کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *